Uudiskiri

 
     
 

 

Eesti muusika ja muusikud kodus ja maailmas 2025/4
APRILL

 
31.03, 4. ja 5.04 Šoti metsasarvekvartett esitab Alisson Kruusmaa loomingut. Glasgow's tegutsev The Rookh Quartet toob kolmel kontserdil ettekandele Alisson Kruusmaa teosed "Songs of a Black Butterfly" ("Laulud mustast liblikast", 2014) ja "Three Night Songs" (2023). Kontserdid toimuvad 30.03 Edinburgh'i Fruitmarketis, 4.04 Aberdeeni kunstikeskuses The Anatomy Rooms ja 5.04 Glasgow University Unioni klubis The Well.
 
 
Raimo Kangro autorikontsert
 
 

1.04 Raimo Kangro autorikontsert "Inimene ja…" Estonia kontserdisaalis. Kontserdil kõlab esmakordselt Raimo Kangro kantaat "Inimene ja..." Leelo Tungla tekstile, mis käsitleb inimese ja looduse suhet, tõstatades küsimuse inimese vastutusest ümbritseva maailma ees. Kantaadis põimuvad eesti rahvalaulu ja ladinakeelse teksti motiivid, luues võimsa ja poeetilise muusikalise dialoogi. Teose esiettekanne toimus 1992. aastal Saksamaal Rotenburgis rahvusvahelisel noortekooride festivalil, kus see pälvis erakordselt sooja vastuvõtu. Nüüd, üle 30 aasta hiljem, jõuab kantaat esmakordselt Eesti publiku ette, pakkudes ainulaadse võimaluse kogeda Kangro loomingust midagi uut. Lisaks on kavas "Saalomoni õpetussõnad" ning "Display III: Vivaldi portree" op. 42. Laval on EMTA koor, kammernaiskoor Sireen ja EMTA Sinfonietta Lisanna Laansalu juhatusel. Enne kontserti, kell 18.15, toimub vestlusring, mis heidab uut valgust Raimo Kangro loomingule ja kontserdil esitatavatele teostele. Vestlusringi modereerib Joonas Hellerma ning osalejateks on kantaadi "Inimene ja..." esiettekande dirigent Saksamaal ja Raimo Kangro tihe koostööpartner Toomas Kapten, kantaadi teksti autor Leelo Tungal, Raimo Kangro tütar Kirke Kangro ning helilooja ja Raimo Kangro üks viimaseid õpilasi Ülo Krigul. Arutelu annab ainulaadse võimaluse süveneda Kangro muusika olemusse, tema loomeprotsessi ning muusika tähendusse tänapäeval.
 
1.04 Klassikaraadio tähistab 30. sünnipäeva. Klassikaraadio tähistab oma 30. sünnipäeva rahva keskel Balti Jaama Turul. Sünnipäevapidu toimub teisipäeval, 1. aprillil kell 13–15. Turulettide vahel on majesteetlik tiibklaver ja kohal on vabariigi parimad pianistid. Klassikaraadio sünnipäevaks mängivad Rein Rannap, Kirke Karja, Sten Heinoja ja üllatusesinejad. Klassikaraadio alustas tööd 1. aprillil 1995. aastal ja on siiani ainus klassikalise muusika raadiojaam Eestis.
 
1.04 EMTA puhkpilliorkester annab Kurt Weilli 125. sünniaastapäevale pühendatud kontserdi. EMTA Kontserdi- ja Teatrimaja suures saalis esitab Toomas Vavilovi juhatusel EMTA puhkpilliorkester saksa helilooja Kurt Weilli muusikat. Solistina astub üles viiuldaja Mari Poll. Kontsert toimub Tartu Ülikooli aulas.
 

1.04 Eesti Barokkorkestri kontserdi keskmes on Anna Magdalena Bachi noodiraamat. Eesti Barokkorkester annab Mustpeade maja Valges saalis kapellmeistri Andrew Lawrence-Kingi juhatusel kontserdi, kus kavas on Johann Sebastian Bachi teisele naisele pühendatud Anna Magdalena Bachi noodiraamat (1725).
 

1.–3.04 Ensemble Auftakti kontserdid Lõuna-Eestis. 2019. aastast tegutsev trio Ensemble Auftakt koosseisus Miina Laanesaar (viiul, ERSO), Soo-Young Lee (klarnet, ERSO), Maila Laidna (klaver) annavad Lõuna-Eesti erinevates kontserdipaikades kolm kontserti, mis toimuvad 1.04 Võrumaal Vastseliina rahvamajas, 2.04 Põlva Muusikakoolis ja 3.04 Põltsamaa Muusikakoolis.
 

2.04 Kammerkontsert Kronbergi Akadeemias Hans Christian Aaviku osalusel. Noorema põlvkonna hinnatud viiuldaja Hans Christian Aavik annab kontserdi Kronbergi Akadeemia Carl Bechsteini Saalis kammeransambli koosseisus, kus lisaks Aavikule musitseerivad Sào Soulez Larivière (vioola), Martina Consonni (klaver), Cosima Soulez Larivière (viiul) ja Oliver Herbert (tšello). Kavas on Darius Milhaud´ "La Création du Monde" klaverikvintetile op. 81b, Joseph Kosma arranžeering Tōru Takemitsu teosest "Les Feuilles Mortes", Erwin Schulhoffi "Hot Sonata" (seade vioolale ja klaverile) ja Dobrinka Tabakova "Suite in Jazz Style".
 

2.04 Risto Joost juhatab Saksamaal Württembergi Kammerorkestrit. Risto Joost juhatab Weingartenis Kultur und Kongresszentrum Oberschwabenis toimuval kontserdil Württembergi Kammerorkestrit (Württembergische Kammerorchester Heilbronn). Kavas on Felix Mendelssohn Bartholdy Kontsertavamäng "Die Hebriden" op. 26 ja 1. sümfoonia, Carl Maria von Weberi "Andante e rondo ongarese" fagotile ja orkestrile (solist Dag Jensen) ja Kontsertiino klarnetile ja orkestrile (solist Sabine Meyer) ning Richard Straussi Duett-kontsertiino klarnetile, fagotile, keelpilliorkestrile ja harfile.
 
 
Rahvusvahelised Trompetipäevad 2025

2.–17.04 Rahvusvahelised Trompetipäevad. Laulupeoaastale kohaselt tähistavad Rahvusvahelised Trompetipäevad 2025. aastal Veljo Tormise 95. sünniaastapäeva koostöös Veljo Tormise Virtuaalkeskusega ning helilooja teoseid uues vaskpillikuues saab kuulda suisa igal festivali kontserdil!
Avakontserdil Pärnu kontserdimajas astuvad üles mainekad eesti trompetistid Priit Aimla, Chris Sommer ja Neeme Ots ning talendikad trompetiõpilased Pärnu Muusikakoolist ja MUBAst nii soolonumbritega kui ka ansamblites. Esiettekandes saab kuulda Veljo Tormise “Neli kildu” trompetile ja klaverile (trompetipartii seadnud Neeme Ots).
Tallinn Brass Academy kontserdil 4.04 osaleb kaastegevana segakoor K.O.O.R. dirigent Raul Talmari juhatusel. Koori, sopran Maria Petrovi ja trompetisolist Neeme Otsa esituses kõlab maailmaesiettekandes Valeri Petrovi teos "Memory" (2023), mis on pühendatud festivali algatajale Aavo Otsale ja helilooja Urmas Sisaskile. Kontserdil kõlavad ka spetsiaalselt sündmuseks valmivad seaded Veljo Tormise teostest "Ingerimaa õhtud" ja "Raua needmine", samuti seaded Modest Mussorgski teosest "Pildid näituselt" ja Jean Sibeliuse teosest "Finlandia".
Kontsert "Trompetitähed MUBA laval" 5.04 toob taas kokku särava valiku maailma trompetitalente: Pasi Pirinen (Soome), Alfonso Gonzalez Barquin (Itaalia), Laur Keller (Eesti). Kavas Veljo Tormis, Mirjam Tally, Jaan Rääts jpt.
12.04 astub Haapsalu toomkirikus üles noorema generatsiooni väljapaistvatest eesti trompetistidest koosnev Tallinna Trompetiansambel, kelle programmis on nii klassikalised meistriteosed G. Fr. Händeli ja J. S. Bachi loomingust kui ka meeleolukas Gershwin.
Festivali Tartu kontserdil 16.04 ülikooli aulas esinevad kauaaegne Hispaania Riikliku Sümfooniaorkestri artist Adan Delgado Illada, EMTA emeriitprofessor Matti Reimann ning MUBAs õppiv, hiljuti maineka ITG konkursi võitnud trompetitalent Triin Ustav.
Festivali lõpetab kontsert 17.04 Narvas Geneva Kontserdimaja kammersaalis, kus trompetist Adán Delgado Illada ja pianist Kaisa Laasik toovad lavale Hispaania kirgliku ja värvika helikeele. Esinevad ka trompetisolistid Eerik Bakovski ja Jan Marius Laur, kaasa teevad Narva Muusikakooli õpilased. Kavas Hispaania armastatuimad heliloojad, Veljo Tormis ning maailmaesiettekandes Stefan Johnsson (Rootsi) "Intryck" soolotrompetile.
Festivali raames toimub 6.04 konkurss “Trompetitalendid Tallinn” Tallinna Muusika- ja Balletikooli ruumides. Koostöös Veljo Tormise Virtuaalkeskusega antakse konkursil välja kolm eripreemiat väärtuses 150€ Veljo Tormise teose parima esituse eest.
 
2.–30.04 Kontserdid Kristiina Poska juhatusel Hollandis, Belgias, Prantsusmaal, Lätis ja Eestis. 2.–30.04 jätkub märtsis alguse saanud kontserdituur Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Flandria Sümfooniaorkestriga Belgias, Hollandis ja Eestis. Kontserdid toimuvad 2.04 Hollandis Amsterdami Concertgebouw´s, seejärel 3.04 ja 5.04 Belgias Brugge Concertgebouw’s ja Gentis Muziekcentrum De Bijlokes, 6.04 Hollandis Utrechti linnas TivoliVredenburgis. Kuu lõpus suundutakse Eestisse ning viimased kaks kontserti leiavad aset 22.04 Estonia kontserdisaalis ja 23.04 Pärnu kontserdimajas. 3. ja 5.04 on kavas Belgia helilooja Annelies Van Parysi "Fantasy - Creation" koorile, orkestrile ja ansamblile Revue Blanche ning Beethoveni 9. sümfoonia. Soleerivad Ilse Eerens (sopran), Annely Peebo (metsosopran), Benjamin Hulett (tenor) ja Andreas Wolf (bass). Teistel kuupäevadel esitatakse Parysi teose asemel Beethoveni Fantaasia klaverile, vokaalsolistidele, segakoorile ja orkestrile c-moll op. 80 ("Koorifantaasia"). Kaastegev klaveril Lukas Geniušas. Eestis toimuvatel kontsertidel on solistid Mirjam Mesak (sopran), Annely Peebo (metsosopran), Benjamin Hulett (tenor) ja Priit Volmer (bass, Rahvusooper Estonia). 
10.04 juhatab Poska Pariisis raadio- ja muusikamajas (Maison de la Radio et de la Musique) Pariisi Rahvusorkestrit (Orchestre National de France). Kavas on Bruno Mantovani kontserdi keelpillikvartetile ja orkestrile "Cadenza III" maailma esiettekanne ja Beethoveni 5. sümfoonia. Kaasa teeb keelpillikvartett Quatuor Diotima.
17.04 juhatab Poska Riias Läti Riiklikku Sümfooniaorkestrit. Kavas on Arvo Pärdi "Lamentate" (klaveril Georgijs Osokins) ja Beethoveni 6. sümfoonia.
 
2.-30.04 "Musica Sacra" kevadkontserdid Tartus ja Pärnus. 2.04 esineb Tartus Duo Infinito koosseisus Marie-Helen Aavakivi (viiul) ja Anneli Tohver (klaver). Kavas on Elena Kats-Chernini süit "Metsluiged", mida täiendavad Juhani Jaegeri loetud tekstilõigud Hans Christian Anderseni samanimelisest muinasjutust. Muusikat ja teksti ilmestab kunstnik Pärtel Talli loodud plastiliinianimatsioon. Kontsert on pühendatud Taani kirjaniku Hans Christian Anderseni 220. sünniaastapäevale, mis täitub 2.aprillil 2025.
Hiina harfist Yellow Wasabi esineb 5.04 Pärnus ja 9.04 Tartus. Kontserdil kõlab hiina elektroakustiline nüüdismuusika. Yellow Wasabi sündis 1999. aastal Hiinas Kantonis. Ta mängib lapsest peale hiina harfi guzhengi, tal on bakalaureusekraad ökoloogias ja magistrikraad neuroteadustes Paris-Saclay ülikoolist Prantsusmaal. Füüsikaprofessorist isa ja kaunite kunstide professorist ema mõjul usub ta, et teadus ja kunst on ühendatud. Ta on otsustanud dünaamiliselt muutuva maailma kunstiliseks uurimiseks kasutada bioloogiat ja uusi meediaid.
Norras tegutsev hinnatud Eesti organist Ines Maidre annab samuti kaks kontserti: 12.04 Pärnus ja 16.04 Tartus. Kavas on Praetoriuse, Bachi ja Grigny muusika. Kontserdikava illustreerib muusikaliselt kirikuaasta kõige dramaatilisema, Kristuse kannatusi meenutava Suure nädala põhisündmusi.
Pianist Alina Zahladko annab soolokontserdi Pärnus 26.04 ja Tartus 30.04. Kavas on Mozarti Klaverisonaat C-duur, Francki Prelüüd, fuuga ja variatsioonid ning Debussy Klaverisüit.
19.04 annavad Pärnus kontserdi Kai Kallastu (sopran), Andrus Kallastu (orel, elektroonika). Kavas on Kallastu, Merula, Sancese ja Saracini muusika.
Tartu kontserdid toimuvad Tartu Jaani kirikus ja Pärnu kontserdid Pärnu Eliisabeti kirikus.
"Musica Sacra" on kontserdisari, mille eesmärk on kanda ette uudisloomingut, anda interpreetidele võimalus teostada kunstiliselt eredaid kontserdikavu, kaasata eestlastele lisaks kõrgel tasemel külalismuusikuid ning viia kontserdiprojekte Eestist välja. Kontserdisarja korraldab Pärnu Ooper. Sarja kunstiline juht on Andrus Kallastu. Kontserdid jätkuvad mais ja juunis ning leiavad aset nii Pärnus kui Tartus.
 
3.04 Kontsert "Tulevikumuusikud" Vanemuise kontserdimajas. Heino Elleri Muusikakooli andekatel ja säravatel noortel solistidel on võimalus esineda oma kodulinna publiku ees koos Vanemuise sümfooniaorkestriga. Seekordsed tulevikumuusikud on juba võitnud mitmeid Eesti ja rahvusvahelisi konkursse. Tulevikumuusikute projekti võib pidada "Klassikatähtede" väikevennaks. Siit alustavad interpreedid saavad suure lava kogemuse kutselise orkestri ees soleerides. Lisaks on laval ka Eller Sümfoniett, dirigeerib Aleksandr Brazhnyk.
 
3.–5.04 Vaikse aja kontserdid. VHK keelpilliorkester ja tšellist Theodor Sink annavad aprilli alguses kontserte mõeldes aprilli kui vaikse kuu peale. Päevad lähevad pikemaks, kevad võtab üha enam võimust ning kuu keskel on ülestõusmispühad ja enesesse vaatamise aeg. Aprillikuu esimese nädala lõpus kõlab VHK keelpilliorkestri, Theodor Singi ja dirigent Rasmus Puuri esituses ülestõusmispühade eelsesse aega sobiv muusika heliloojatelt nagu Tõnu Kõrvits, Veljo Tormis, Cyrillus Kreek, Rudolf Tobias, Dobrinka Tabakova, Ernest Bloch, Vladimir, Martynov, Samuel Barber, John Tavener, Valentyn Silvestrov, Henry Purcell ja Johann Sebastian Bach. Kontserdid toimuvad 3.04 Haapsalu toomkirikus, 4.04 Paide Püha Risti kirikus ja 5.04 Tallinna Jaani kirikus.
 
3.–6.04 Tallinn Music Week. Tallinnas toimuva rahvusvahelise muusika- ja linnafestivali Tallinn Music Week (TMW) muusikaprogrammis esineb 175 artisti 39 riigist, neist 76 Eestist. Tänavu kevadel 17. korda toimuval Euroopa kolme olulisema talendifestivali hulka kuuluva sündmuse muusikaprogramm leiab aset 3.– 5.04 Tallinnas Telliskivi Loomelinnaku, Noblessneri, Kopli ja Kalamaja klubides ning kontserdipaikades. Žanriülene kava ulatub kohalikest staaridest soomeugri pärimuse ja globaalse digipopini ning jazzist, nüüdis- ja koorimuusikast metali ning moodsate sulamstiilideni.
Vaid kahel korral, 2. ja 4.04 etendub Tallinnas klubis HALL muusika- ja balletilavastuse "Kurat ja Jumal" põrgulik versioon. "Kurat ja Jumal" on Teet Kase lavastatud elava muusikaga kaasaegse balleti sugemetega teos, mis on loodud Eesti juurtega Rootsi kirjaniku Mare Kandre proosapoeemi "Kurat ja Jumal" ainetel. Originaalmuusika on balletile loonud Timo Steiner ja Sander Mölder. Laval on Cätlin Mägi torupilliansambel, Laura Põldvere ning tantsijad Kyoshiro Oshima ja Jevgeni Grib (Eesti Rahvusballett). Erakordse visuaali lavastusele on loonud koostöös animaator Juho Lähdesmäki ja valguskunstnik Margus Vaigur.
Juba teist aastat võõrustatakse Tallinnas Classical:NEXTi, mis on klassikalise ja kunstmuusika juhtiv esitlusfestival ja rahvusvaheline foorum. Telliskivi Loomelinnaku Rohelises Saalis on 4.04 oodata hoolikalt kureeritud kontserdikava, mis nihutab piire ja laiendab kõrvaringi. Teiste seas astub üles Keelpillikvartett M4GNET, kelle kava teeb kummarduse tänavu 90 aasta juubelit pidavale heliloojale Arvo Pärdile, sisaldades nii maestro loomingut kui ka tema pärandist inspireeritut.
Eesti Kooriühing esitleb 5.04 Orkester Põhjakõla ja koori, kes toovad publikuni eripalgelise läbilõike Eesti, Norra, Itaalia ja Ameerika 20.–21. sajandi heliloojate muusikast. Kontserdil kõlab ka Fabrizio Nastari uudisteos keelpilliorkestrile ja koorile. Rohelises saalis saab muusikat kogeda koos visuaalkunstnik Mart Piirimehe programmeeritud visuaalidega.
4. ja 5.04 koguneb rahvusvaheline muusikatööstus Tallinnas Nordic Hotel Forumis Tallinn Music Weeki konverentsil, kus peateemadena on esil Euroopa muusikavaldkonna hetke väljakutsed ja tulevikustsenaariumid, tehisintellekti pöördeline roll ning rahvusvahelise edu mõõdikud. Fookuses on muusikaturud Ukrainast Taiwanini ja Baltikumist Kanadani. Konverentsil osaleb ligi 1300 muusikatööstuse esindajat ning esineb üle 100 valdkonna tippspetsialisti ja teerajaja kogu maailmast.
TMW linnafestivali raames on võimalus külastada Tallinnast 35 kilomeetri kaugusel Laulasmaal asuvat Arvo Pärdi Keskust. Tuuripilet sisaldab sõitu Laulasmaale ja giidituuri.

 
3.-30.04 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdid. 3.04 leiab aset ERSO antud hooaja 8. sümfoonilise lõuna kontsert. ERSOga musitseerib poola viiuldaja Maria Włoszczowska, kes astub üles nii solisti kui ka orkestrijuhi rollis, mistõttu dirigenti sel kontserdil laval ei näe. Kavas on Beethoveni viiulikontserdi I osa ja Mozarti 29. sümfoonia. 4.04 tuleb sama koosseisuga ettekandele lisaks Mozarti 29. sümfooniale tema hilisematest teostest tuntud "Adagio ja fuuga" c-moll ning Beethoveni viiulikontsert tervikuna.
11.04 toimuval kontserdil juhatab ERSOt dirigent Giordano Bellincampi. Kavas on Felix Mendelssohni avamäng "Ruy Blas" Victor Hugo samanimelisele näidendile ja kontserdi teises pooles tuleb ettekandele Robert Schumanni 2. sümfoonia. Ukraina päritolu Austraalias resideeriv pianist Alexander Gavrylyuk toob ettekandele Edvard Griegi klaverikontserdi.
12.04 lõpetab kontserdisarja "Kammermuusika" pianist Alexander Gavrylyuk. Kavas on Mozarti Rondo D-duur ja Schuberti Klaverikvintett A-duur "Forellikvintett". Viimases teoses teevad kaasa ERSO muusikud Triin Ruubel (viiul), Rain Vilu (vioola), Seulki Lee (tšello) ja Mati Lukk (kontrabass).
30.04 lõpetab "Tšellokontserdi" sarja hollandi tšellist Pieter Wispelwey. ERSOga esitab ta Joseph Haydni esimese tšellokontserdi. Orkestrit juhatab Tucsoni Sümfooniaorkestri peadirigent José Luis Gomez, kelle dirigeerimisel esitab ERSO esmakordselt Louise Farrenci esimese avamängu. Samuti tuleb ettekandele Edward Elgari "Enigma-variatsioonid", mis oli helilooja esimene ulatuslik puhtsümfooniline teos, omanäoline ja uudne lähenemine sellele pikkade traditsioonidega žanrile.
Kõik kontserdid toimuvad Estonia kontserdisaalis, 12.04 kontsert leiab aset MUBA suures saalis.

4.04 Vox Clamantis annab kontserdi Barcelonas. Vokaalansambel Vox Clamantis Jaan-Eik Tulve juhatusel annab kontserdi Sant Pau del Campi kirikus Barcelonas, kavas Arvo Pärdi ja Henrik Ødegaardi looming.
 
4. ja 7.04 Paavo Järvi juhatab Hongkongi Filharmooniaorkestrit, kavas Arvo Pärdi "Swansong". Paavo Järvi juhatab kahel õhtul Hongkongi Filharmooniaorkestrit (HK Phil), kelle esituses kõlavad Arvo Pärdi "Swansong" ning Sergei Prokofjevi Viiulikontsert nr 2 (solsit Bomsori Kim) ja Sümfoonia nr 4. Kontserdid toimuvad 4.04 Hong Kong Cultural Centre Concert Hallis ja 7.04 Pekingis, National Centre for the Performing Arts'i kontserdisaalis.
 
4.04 Tallinna Barokkorkester ja Collegium Musicale toovad ettekandele Johann Valentin Mederi Matteuse passiooni. Tallinna Barokkorkester (kunstiline juht Egmont Välja), kammerkoor Collegium Musicale ning solistid Endrik Üksvärav (evangelist) ja Olari Viikholm (Jeesus) toovad Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Valges saalis publiku ette Johann Valentin Mederi Matteuse passiooni.
Ligi kümme aastat ka Tallinnas tegutsenud Johann Valentin Meder (1649–1719) on oma Matteuse passiooni kirjutanud valdavalt lihtsas ja piltlikus stiilis, kuid samas toob see luterlikku kirikumuusikasse ooperist mõjutatud dramaatilise väljendusrikkuse. 18. sajandi alguses Riias loodud teose näol on kindlasti tegemist ühe silmapaistvama varase passioon-oratooriumiga enne Johann Sebastian Bachi loomingut.

4. ja 8.04 Kammerkontsert "Mirage". Kai Kallastu (sopran), Aare Tammesalu (tšello) ja Andrus Kallastu (klaver) annavad kontserdi 4.04 Rapla kultuurikeskus ja 8.04 Puurmani mõisas. Kontserdil kõlavad John Taveneri (1944–2013) Ahmatova laulud sopranile ja tšellole (1993), Erkki-Sven Tüüri "Dedication" tšellole ja klaverile (1990), Age Veeroosi “ei ole ulmi” sopranile ja klaverile (2013, Ilmar Laabani tekst), Tõnu Kõrvitsa "Rändaja laul" soolotšellole (2003) ja Kaija Saariaho (1952–2023) "Mirage" sopranile, tšellole ja klaverile (2007, María Sabina tekstid). Kontserdid korraldab Pärnu Ooperiselts.
 
5.04 Kristjan Järvi juhatab Würthi Filharmoonikute kontserti. Kristjan Järvi on 5.04 orkestri Würth Philharmoniker ees juhatamas Württembergi Carmen Würth Forumis kontserti pealkirjaga "Perlende Melodien", mille kavas on Arvo Pärdi "Swansong", Kristjan Järvi enda "Hot House Berlin", Wolfgang Amadeus Mozarti Metsasarvekontsert nr 3 (solist Stefan Dohr) ja Järvi seade Pjotr Tšaikovski "Lumivalgekesest".
 
5.04 Pärnu Linnaorkestri levimuusika erikontsert. Koostöös Pärnu linnavalitsusega tähistatakse traditsiooniliselt aprilli alguses Pärnu Päeva. Laupäeval, 5.04 toimub levimuusika erikontsert, kus publik saab kaasa elada NOËPi populaarsetele lugudele orkestriseades. Esitusele tuleb nii täiesti värsket ja seni avaldamata materjali kui ka lugusid NOËPi algusaastatest. Nii mõnigi vana lugu on leidnud uue kõla või vormi, seega üllatusi peaks leiduma omajagu ka neile, kes NOËPi loominguga juba ammu tuttavad. Paar üllatuskülalist on ka. Kontserti juhatab Riivo Jõgi.
 
5. ja 13.04 Kontserdid "Arvo Pärt 90 år – Berliner Messe" Kopenhaagenis ja Helsingøris. Taani kammerkoor Euphonia annab Arvo Pärdi 90. sünnipäeva puhul kontserdid, kus kõlab valik helilooja teostest koorile ja orkestrile. Kava peateoseks on "Berliini missa". Kooriga on koos laval muusikud Det Kongelige Kapel'ist, Taani Riiklikust Sümfooniaorkestrist ja Malmö Sümfooniaorkestrist. Juhatavad Andreas Werenfeldt ja Bjarne Kiel. Kontserdid toimuvad 5.04 Kopenhaageni Frederiks Kirkes (Marmorkirken) ja 13.04 Helsingøri Sankt Mariæ Kirkes.
 
5.–18.04 Tallinna Kammerorkestri kontserdid. 5.04 esineb Tallinna Kammerorkestriga solisti ja dirigendina EMTA Kontserdi- ja Teatrimaja suures saalis saksa tippviiuldaja Kolja Blacher, kellega orkester on juba korduvalt esinenud. Seekord on kavas maailma üks kuulsamaid ja mängitumaid viiulikontserte Beethoveni Viiulikontsert D-duur ning Mahleri sümfoonia nr 1, mille on seadnud Klaus Simon.
12.04 Mustpeade maja Valges saalis toimuval kontserdil debüteerib TKO ees vioolasolisti ja dirigendina Xandi van Dijk, kes on ka uue orkestri Viimsi Sinfonietta asutaja ja dirigent. Kavas on Michael Moerane (seade Xandi van Dijk) "Della", Edward Elgari "Serenaad" keelpillidele, Matthijs van Dijki vioolakontserdi esiettekanne, Andile Khumaloi "Inner life sings", Mokale Koapengi "Komeng" ja Felix Mendelssohni keelpillisümfoonia nr 9 C-duur.
17. ja 18.04 annab TKO koos Eesti Filharmoonia Kammerkooriga Tõnu Kaljuste juhatusel kaks kontserti, kus kavas on Eesti publikule tuttava šoti helilooja James MacMillani "Stabat Mater". Solistidena astuvad üles Marie Roos (sopran), Yena Choi (sopran), Cätly Talvik (alt), Danila Frantou, Raul Mikson, Toomas Tohert, Danny Zhizhong Xie (tenorid) ning Kim Sargsyan (bass). Kontserdid toimuvad 17.04 EMTA Kontserdi- ja Teatrimaja suures saalis ja 18.04 Tartu Pauluse kirikus.
 
6.04 Vanamuusikaansambli Rondelluse kontsert "Müstilised Jumala loomad". Vanamuusikaansambel Rondellus koosseisus Maria Staak (laul, rataslüüra), Ester-Silva Alpenter (laul, organetto), Johanna-Maria Jaama (fiidel), Johannes Christopher Staak (laul, plokkflöödid, rataslüüra) ja Robert Staak (lauto, löökpillid) annab kontserdi Niguliste muuseumis Tallinnas. Kontsert tähistab näituse "Ükssarvik võlumetsas" lõppu ning selle keskmes on kristlikud ja ilmalikud loomade sümbolid muusikas. 
 
8.04 Ansambel U: Residentuu:ri sarja viimane kohtumine Eesti Nüüdismuusika Keskuses. 2025. aastal on Residentuu:ri teemaks "Pärimus ja inimpsüühika". Selle läbivaks teljeks on Liisa Hõbepappeli uue kammerooperi valmimisprotsess, mis tugineb muinasjutust pärineva sümboolika tõlgendamisele. Toimuvad neli kohtumist, kus kutsutud külalised avavad nimetatud teema erinevaid tahkusid.
Sarja viimases kohtumises toimub avalik proov koos sopran Salomėja Petronytėga (Leedu) ning vaadatakse tagasi ooperi valmimisprotsessile ning tõstatunud teemadele.
Liisa Hõbepappeli kammerooperi esiettekanne toimub 10. mail 2025 Viimsi Artiumis Eesti Muusika Päevade raames.

8.04  Erkki-Sven Tüüri Klaverisonaat kõlab Miroslav Beinhaueri sooloõhtul. Slovakkia pianist Miroslav Beinhauer toob oma soolokontserdil Slovaki Filharmoonia väikeses saalis ettekandele Erkki-Sven Tüüri Klaverisonaadi (1985). Lisaks on kavas Petr Bakla, Adrián Demoči ja John Adamsi teosed.
 
9.04 Kontsert "Kevadümin" Tallinnas Hopneri majas. Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoori (dirigent Edmar Tuul) ja Tallinna Ülikooli vokaalansambel Vox Nova (juhendaja Karin Salumäe) kontserdil “Kevadümin” saab osa kaunist naiskoorilaulust ja a cappella segaansamblile loodud pop-jazz seadetest. Esitusele tuleb Arvo Pärdi, Ester Mägi, Felix Mendelssohn Bartholdy, Hans Hindpere, Fred Rõigase, Andres Lemba jt looming. Kontsert leiab aset Eesti Kooriühingu sarja "Cantus Revaliensis" raames.
 

9.–14.04 Rahvusvaheline konkurss "Noor muusik – Tallinn 2025". 9.–14. aprillini leiab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias aset rahvusvaheline konkurss "Noor Muusik – Tallinn 2025", mis pakub kuni 15-aastastele klaveri-, viiuli- ja tšellomängijatele võimaluse end proovile panna. Kõik konkursi voorud, samuti EMTA suures saalis toimuv lõppkontsert ja auhinnatseremoonia on tasuta ning avatud kõikidele kuulajatele. Finaale ja lõppkontserti saab jälgida ka otseülekande vahendusel akadeemia Youtube’i kanalil.
Osalejad jagunevad vanuse järgi kahte kategooriasse: kuni 12-aastased ning 13–15-aastased. Kõik Tallinnas üles astuvad noored interpreedid on juba läbinud videovooru, kohapeale on kutsutud 61 muusikut 16 riigist. Siin võisteldakse kahes voorus – I voorus esitavad kõik võistlejad soolokava ning finaalis saavad noored muusikud võimaluse musitseerida koos EMTA Sinfoniettaga dirigent Toomas Vavilovi juhatusel. Igat pillirühma hindab rahvusvaheline kolmeliikmeline žürii. Pianistide žüriisse kuuluvad Ivari Ilja, Aidas Poudžiukas (Leedu) ja Carlos Juris (Soome). Viiuldajaid hindavad Arvo Leibur, Chris Duindam (Holland) ja Marta Spārniņa (Läti). Tšelliste Mart Laas, Ramutė Kalnėnaitė (Leedu) ja Erkki Lahesmaa (Soome).
Traditsiooniliselt on vanema vanuseastme iga pillirühma kavas uudisteos Eesti heliloojalt. Seekordsete uudisteoste "2024" autor on helilooja Tauno Aints. Kohustuslike teoste hulgas on ka Tõnis Kaumanni "Tilga järel langes tilk" ja Tõnu Kõrvitsa "Pavaan" (klaveriapalad), Tõnis Kaumanni "Võimalik missioon" ja Tõnu Kõrvitsa II osa "Siciliana" tsüklist "Kolm pala viiulile ja klaverile" (viiulipalad) ning Tõnis Kaumann "Lonkuri tango" ja Timo Steineri "Millest ta minuga kõneles" (tšellopalad). Konkurssi korraldab Noor Muusik MTÜ.

 
10.04 Erkki-Sven Tüüri "Dedication" kõlab Wigmore Hallis. Londonis Wigmore Hallis annab kontserdi kuninganna Elisabethi konkursi 2022. aasta võitja tšellist Hayoung Choi koos pianisti Alim Beisembayeviga. Ettekandele tulevad Sergei Rahmaninovi, Benjamin Britteni ja Franz Schuberti tšellosonaadid ning Erkki-Sven Tüüri "Dedication" tšellole ja klaverile (1990).
 
 
 



 

10.04 Tõnu Kaljuste toob Norras ettekandele Mozarti Reekviemi ja Arvo Pärdi teosed. 10.04 kõlab Stavangeri kontserdimajas Tõnu Kaljuste juhatusel Wolfgang Amadeus Mozarti "Reekviem", Franz Schuberti "Stabat Mater" ning Arvo Pärdi "Cantus in Memory of Benjamin Britten" ja "L'abbé Agathon". Kontserdi solistid on Maria Listra (sopran), Ema Delac (alt), Anders J. Dahlin (tenor) ja Trond Gudevold (bass), Stavangeri Sümfooniaorkestriga koos on laval ka Stavangeri Sümfooniakoor (koori dirigent Kersti Ala-Murr).
 

10.04 Kannatusaja kontsert "Arvo Pärt at Passiontide" Londonis. Inglise kammerkoor Sansara Tom Herringi juhatusel ja keelpilliansambel Fretwork annavad Arvo Pärdi 90. sünnipäeva tähistava kontserdi St Martin-in-the-Fieldsi kirikus. Ettekandele tulevad "Fratres", "Solfedžo", "Nunc dimittis", "Stabat Mater" ja "Da pacem Domine". Kontsert on osa St Martin-in-the-Fieldsi Lihavõttepühade festivalist (Easter Festival).
 

10.–12.04 Kontserdid "Põhjataeva all". Sigrid Mutso (sopran) ja Tiiu Sisaski (klaver) kontsertidel tuleb ettekandele Eesti, Soome ja Rootsi heliloojate vokaallooming – Mart Saar, Eduard Tubin, Jean Sibelius ja Leevi Madetoja. Kontserdid "Põhjataeva all" toimuvad 10.04 Väätsa rahvamajas, 11.04 Abja kultuurimajas ja 12.04 Haapsalu kultuurikeskuses.
 
10. ja 12.04 Eesti Pillifondi kontsert "Serenaadid" Tallinnas ja Tartus. Eesti Pillifond korraldab kaks kontserti, kus esitajateks on Eesti parimad muusikud ja kelle käes helisevad Eesti Pillifondi pillid. Laval musitseerivad Gloria Ilves (viiul), Kaija Lukas (viiul), Katariina Maria Kits (viiul), Birgit Katriin Born (viiul), Anna Katariina Tralla (viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Leho Karin (tšello), Valle Rasmus Roots (tšello) ja Theodor Sink (tšello). Kõlavad romantilise keelpillimuusika kauneimad teosed heliloojatelt nagu Elgar, Dvořák ja Tšaikovski. Kontserdid toimuvad 10.04 Estonia kontserdisaalis ja 12.04 Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis.
 
10. ja 16.04 Ukrainas tuleb esiettekandele kaks osa Aaro Pertmanni Sümfooniast. Aaro Pertmanni kolmeosalise Sümfoonia (2023/2025) kaks esimest osa esitab Lvivi Filharmoonia muusikutest koosnev orkester Lemberg Sinfonietta Roman Kreslenko juhatusel Lvivi Filharmoonia kontserdisaalis. Alates 2013. aastast korraldab uue muusika organisatsioon KLK New Music Lvivis rahvusvahelisi heliloomingu foorum-konkursse. Igal foorum-konkursil kantakse ette kuni 12 uut helitööd erinevatelt autoritelt üle maailma. 10.04 kõlab projekti "Musica per Archi" raames Aaro Pertmanni Sümfoonia II osa, mis on kirjutatud keelpillidele. 16.04 tuleb projekti "Orient/Occident" programmis esiettekandele sama teose I osa.
 
11. ja 12.04 Hortus Musicuse ja Tütarlastekoori Ellerhein ühiskontserdid. Mainekas vanamuusikaansambel Hortus Musicus (dirigent Andres Mustonen) ja Tütarlastekoor Ellerhein (dirigent Ingrid Kõrvits) annavad kaks kontserti, mille fookuses on barokiajastu muusika. Kavas on Veneetsia mitmekoorimuusika heliloojatelt nagu Monteverdi ja Vivaldi. Kontserdid leiavad aset 11.04 Tartu Jaani kirikus ja 12.04 Tallinna Jaani kirikus.
 
11. ja 13.04 Jaan Ots juhatab Itaalias kolme lühiooperi esmaettekannet. Modena Pavarotti-Freni teatris esietenduvad kolm ühevaatuselist ooperit: "Hengitä", "Jezioro Popiołów" ja "Perla di Speranza", millede heliloojad on Paavo Korpijaakko (Soome), Beniamin Baczewski (Poola) ja Marco Attura (Itaalia) ning libretistid Mirva Koivukangas (Soome), Jagoda Jagson (Poola) ja Vincenzo De Vivo (Itaalia). Laval on projekti Butterfly ansambel, juhatab Jaan Ots
 
 
Tarmo Johannes ja Dario Calderone
 
 

12.04 Tarmo Johannes toob esiettekandele Age Veeroosi teose "Haav" veerandtoonflöödile. Sari "DUOD" on Tarmo Johannese kureeritud sari muusikast flöödile ja veel ühele esitajale. Tarmo Johannese partneriteks on hooaja jooksul neli suurepärast interpreeti, neljandal kontserdil on selleks Dario Calderone (kontrabass, Holland/Itaalia). Eesti Nüüdismuusika Keskuses tuleb ettekandele Bernhard Langi "DW22. Winterlicht" (2010) bassflöödile ja kontrabassile (I osa), Age Veeroosi "Haav" veerandtoonflöödile (2025, esiettekanne), Simon Steen-Anderseni "Next to Beside Besides" #5 võimendatud pikolole & #9 kontrabassile (2003/2009), Dario Calderone "Aurale" (2017) kontrabassile ning Annea Lockwoodi "Jitterbug" (2010) instrumentidele ja fonogrammile.
 

12.04 Koorimuusika Nigulistes. Tallinna Kammerkoori kontsert "Kevadmõtisklus". Kontserdi kava ühendab vaimuliku ja ilmaliku muusika eri ajastutest ja stiilidest. Esitusele tulevad Arvo Pärdi meditatiivsed helimaastikud, Alfred Schnittke sügavalt tunnetatud vaimulikud laulud ja Tõnu Kõrvitsa poeetilised harmooniad. Inglise helilooja Charles Villiers Stanfordi muusika toob kavasse klassikalist koorilüürikat, Eesti heliloojad Ester Mägi ja Mart Saar rahvamuusika ja loodusläheduse tunnetust. Koori juhatab Heli Jürgenson.
 

12.04 Eesti Kandleliidu kevadkontsert "Teisele kaldale". Kevadkontserdil Pärnu Kunstide koolis esinevad Ella Maidre (kannel), Tuule Kann (kannel), Pille Karras (kannel) ja Jaak Sooäär (kitarr). Esitusele tulevad nii Jaak Sooääre autorilood kui ka traditsioonilised rahvalaulud.
 
12.04 Rahvusooper Estonia orkester tähistab Maurice Raveli 150. sünniaastapäeva kontserdiga. Rahvusooper Estonia orkester ja koor annavad Estonia kontserdisaalis peadirigent Arvo Volmeri juhatusel kontserdi, mis on pühendatud ühe 20. sajandi alguse originaalsema ja mitmekülgsema helilooja Maurice Raveli loomingule. Kavas on tema laulutsükkel "Schéhérazade" M. 41 (solist metsosopran Helen Lokuta) ja lüüriline fantaasia "Laps ja lummutised", kus soleerivad Karis Trass (metsosopran), Mart Madiste (tenor), Aule Urb (metsosopran), Kadri Kõrvek (sopran), Kristel Pärtna (sopran), Janne Ševtšenko (sopran), Tamar Nugis (bariton), Raiko Raalik (bass), Heldur Harry Põlda (tenor) ja  Siiri Johanson (sopran). Samuti tuleb ettekandele tema koreograafiline sümfoonia "Daphnis ja Chloé" M. 57b. Koormeister on Heli Jürgenson.
 
12.04 Vambola Kriguli soolokontserdil kõlab Tatjana Kozlova-Johannese uudisteose esiettekanne. Aktiivselt nii solisti, kammermuusiku kui orkestrandina tegutsev löökpillimängija Vambola Krigul annab kontserdi Arvo Pärdi Keskuses, mille fookuses on naisheliloojate looming. Kava keskmes on Tatjana Kozlova-Johannes, kellega muusik on pika perioodi jooksul sageli koostööd teinud, olles teineteist oma loomingulisel kujunemisel palju mõjutanud. Kozlova-Johannese loomingust tuleb ettekandele kaks teost: "Ice Curves" (2012) ja esiettekandena "nothing, nothing, nothing". Samuti tuleb kontserdil ettekandele Pinar Özaslan’i teos "dans les ombres et la lumière je me débrouille toute seule", mis on valminud Vambola Kriguli juhitud EMTA löökpilliklassi ja kompositsioonitudengite ühisprojekti raames. Teose algversioonis oli kasutusel ainult üksainus pill – keskmise suurusega tamtamm/gong. Seekord tuleb ettekandele versioon, kus on kasutusel mitmed erinevad gongid. Kolmanda heliloojana on kavas ka Kaija Saariaho "Six Japanese Gardens", mida võib pidada üheks kõige eredamaks löökpillidele loodud sooloteoseks üldse.
 
 
 
 

12.–14.04 Duo ObSolute ülestõusmispühade kontserdid "Mul inglid varjuks anna…". Jaanika Kuusiku (sopran) ja Riivo Kallasmaa (oboe) kontserdikavas kõlavad eesti rahvakoraali viisid kõrvuti gregooriuse lauluga. Kontserdid toimuvad 12.04 Viimsi Püha Jaakobi kirikus, 13.04 Mõisaküla Maarja-Magdaleena kirikus ja 14.04 Saku Toomase kirikus.
 
12.–18.04 Arvo Pärdi "Passio" ettekanded kannatusnädalal. Arvo Pärdi üks ulatuslikemaid teoseid "Passio Domini nostri Jesu Christi secundum Joannem" tuleb kannatusnädalal ettekandele mitmetes Euroopa linnades.
12.04 tuleb "Passio" ettekandele Freibergi toomkirikus, esitajateks Freibergi Toomkoor, Dresdeni vokaalansambel AuditivVokal, kammerorkestri Dresdner Kapellsolisten liikmed ning dirigent Albrecht Koch.
13.04 kõlab teos esmakordselt Brnos, kus Püha Jaakobi kirikus (Kostel sv. Jakuba) leiab aset Brno filharmoonia lihavõttepühade vaimuliku muusika festivali avakontsert. Teose esitab kammerkoor Martinů Voices Lukáš Vasileki juhatusel.
 13.04 esitab Stockholmi suurkirikus (Storkyrkan) teose Püha Jakobi kiriku vokaalansambel (S:t Jacobs Vokalensemble) koos instrumentalistidega Mikael Wedari juhatusel. 
16.04 juhatab Paul Hillier "Passio" ettekandeid Roskildes ja Kopenhaagenis. Teos kõlab Taani vokaalansambli Theatre of Voices, Roskilde katedraali koori ja organist Bine Bryndorfi ning orkestri esituses ja Paul Hillieri juhatusel 16.04 Rosklide toomkirikus ja 17.04 Kopenhaageni Trinitatise kirikus.
 16.–18.04 toob teose kolmel korral Hollandis ja Belgias ettekandele Vox Clamantis Jaan-Eik Tulve juhatusel: 16.04 Rotterdamis deDoelenis, 17.04 Amsterdami Concertgebouw's ja 18.04 Genti Jumalaema ja Püha Peetri kirikus (Onze-Lieve-Vrouw en Sint-Pieterskerk). Vox Clamantisega on koos laval Robert Traksmann (viiul), Riivo Kallasmaa (oboe), Johannes Peeter Sarapuu (tšello), Peeter Sarapuu (fagott) ja Ene Salumäe (orel). Solistid on Taniel Kirikal (bass, Jeesus), Valter Soosalu (tenor, Pilatus) ning evangelistide osas Jaanika Kuusik (sopran), Susanna Paabumets (alt), Anto Õnnis (tenor) ja Tõnis Kaumann (bass-bariton). 

 
12.-18.04 Paavo Järvi ja NHK Sümfooniaorkestri kontserdid Jaapanis. NHK Sümfooniaorkester annab Paavo Järvi juhatusel Jaapanis neli kontserti. 12. ja 13.04 esinetakse Tokyos NHK Hallis. Kavas on Berliozi "Harold Itaalias" (solist vioolal Antoine Tamestit) ja Prokofjevi 4. sümfoonia (1947. aasta versioon).
13. ja 17.04 esinetakse Minatos Suntory Hallis. Kavas on Stravinski  "Petruška", burlesk neljas stseenis (1947. aasta versioon), Britteni Klaverikontsert op. 13 ning Prokofjevi sümfooniline süit "Armastus kolme apelsini vastu" op. 33bis. Klaveril musitseerivad Benjamin Grosvenor ja Kanon Matsuda.
 
12., 17. ja 19.04 Vanemuise Sümfooniaorkestri vaikse nädala kontserdid. Vanemuise Sümfooniaorkester annab vaikse nädala puhul kolm kontserti. Kavas on Arcangelo Corelli Concerto grosso, F-duur, op. 6, nr 12. Samuti kõlavad Antonio Vivaldi ja Giovanni Battista Pergolesi versioonid Stabat Materist, mida esitavad sopran Pirjo Jonas ja kontratenor Martin Karu. Kontserdid toimuvad 12.04 Viljandi Baptistikirikus, 17.04 Tallinna Jaani kirikus ja 19.04 Tartu Pauluse kirikus.
 
12. ja 23.04 Age Juurikase klaveriõhtud Narva raekojas ja EMTA suures saalis. Pianist Age Juurikase lemmikrepertuaar pärineb XX sajandi I poolest, samuti huvitub ta kaasaegse muusika esitamisest ja teeb koostööd mitmete heliloojatega. Oma kontserdikavasid kujundades on ta püüdnud ujuda vastuvoolu – mitte jääda klassikaliste paljumängitud teoste raamistikku vaid leida oma kavades alati koht värskemale ja vähemesitatud muusikale. Kontsertidel Narva raekojas ja EMTA suures saalis tulevad ettekandele Eduard Tubina "Sonaat-allegro" E-duur ja Sonatiin d-moll ning Sergei Prokofjev "Pastoraalne sonatiin" ja Sonaat nr 8 B-duur op. 84. Kontsert EMTAs kuulub SA Postimehe Fondi ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös toimuva kontserdisarja „Klaverikunst” programmi.
 
13.04 Savonlinna orkester Mikk Murdvee juhatusel toob esiettekandele Mihkel Keremi "Pavaani". Palmipuudepüha kontserdil Savonlinna toomkirikus tuleb Savonlinna orkestri esituses ja Mikk Murdvee juhatusel esiettekandele Mihkel Keremi "Pavaan" (tšellosolist Ilkka Vesioja). Lisaks on kavas Mozarti Sümfoonia nr 21, Beethoveni Romanss viiulile ja orkestrile (solist Lina Leikola) ja Ralph Vaughan Williamsi "Lark Ascending".
 
13.04 Eesti Puhkpillikvintett annab Eesti hinnatud keelpillimängijatega ühise kontserdi. Eesti Puhkpillikvintett koosseisus Heili Rosin-Leivategija (flööt), Soo-Young Lee (klarnet), Guido Gualandi (oboe), Peeter Sarapuu (fagott) ja Jürnas Rähni (metsasarv) annab Tallinnas Mustpeade majas kontserdi, kus laval on ka armastatud keelpillimängijad Hans Christian Aavik (viiul), Andres Kaljuste (vioola), Indrek Leivategija (tšello) ja Regina Udod (kontrabass). Kavas on romantismiajastu suurkuju Louis Spohri mahukas Nonett F-duur op. 31 ja Tšehhi 20. sajandi ühe mõjukama helilooja Bohuslav Martinů karakteerne ja mänguline Nonett H. 374. Lopsaka muusikaõhtu avab Raimo Kangro vaimuküllane Serenaad puhkpillikvintetile op. 5.
 
13.04 Mozarti Reekviem kõlab kammerlikul kujul Tallinna Jaani kirikus. Klaaspärlimäng Sinfonietta esitab Andres Mustoneni juhatusel Mustoneni enam kui 20 aastat tagasi kammerlikku vormi seatud Mozarti Reekviemi, mida pole Eestis sellisel kujul juba 15 aastat esitatud. Solistidena astub üles Eesti tippnelik – Elina Nechayeva, Aule Urb, Anto Õnnis ja Alvar Tiisler, kes laulavad ka Reekviemi kooriosi.
 
13. ja 27.04 Kontserdid "Lossimuusika" sarjas. 13.04 annavad Kadrioru lossis kontserdi Bartosz Koziak (tšello) ja Agnieszka Kozlo (klaver), kes Poola heliloojate Fryderyk Chopini, Karol Szymanowski ja Witold Lutosławski teoste kõrval toovad ettekandele ka Heino Elleri Prelüüdi g-moll. Kontsert toimub koostöös Poola Vabariigi Kultuuriministeeriumi, Poola Suursaatkonna ja Poola Kammermuusika Ühinguga. 27.04 astub üles trio koosseisus Simone Leitao (klaver, Brasiilia), Egert Leinsaar (viiul) ja Aare Tammesalu (tšello), kelle esituses kõlab Maurice Raveli "Miroirs" ("Peegeldused"), César Guerra-Peixe Klaveritrio ning Arvo Pärdi "Mozart-Adagio". Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu, sarja korraldajad on MTÜ Loovüksus koostöös Eesti Kunstimuuseumiga.
 

15.04 Pärnu klaver: Randvere–Šervenikas. Kontserdisarjas "Pärnu klaver" esineb tunnustatud ja pikalt koos tegutsenud ning üksteist muusikaliselt imeliselt tunnetav klaveriduo Johan RandvereJustas Šervenikas, kes esitab neljal käel romantilist klaverimuusikat. Pärnu kontserdimajas kõlavad Franz Schuberti "Fantaasia" f-moll, Mikalojus Konstantinas Čiurlionise "Metsas", Urmas Sisaski valitud osad kogumikust "Tähistaeva tsükkel" ja Claude Debussy “Väike süit”.
 
16.04 Musica Aeterna. Kammerõhtu. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis annavad kontserdi Arvo Leibur (viiul), Ivari Ilja (klaver) ja keelpillikvartett koosseisus Mari Poll, Kaija Lukas (viiul), Johanna Vahermägi (vioola) ja Henry-David Varema (tšello). Ettekandele tulevad Heino Elleri "Kuuvalgel", Claude Debussy "Kuuvalgus" ning Ernest Chaussoni Kontsert viiulile, klaverile ja keelpillikvartetile. "Musica Aeterna" on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) kontsertide sari, mis toob publiku ette nii klaveri- kui ka kammermuusikaõhtuid. Sarja keskmes on kõrgetasemelised ja mitmekülgsed kontserdikavad EMTA tunnustatud õppejõudude ja väljapaistvate külalisesinejate esituses, pakkudes kuulajatele unustamatuid muusikaelamusi.
 
 
Anu Tali. Foto: Kabir Cardenas
 
 

17.04 Anu Tali juhatab BBC Šoti Sümfooniaorkestrit, kavas Arvo Pärdi ja Eduard Tubina teosed. BBC Šoti Sümfooniaorkestri kontserdil sarjas "Afternoon Performances" Glasgow City Hallsis tuleb ettekandele Eduard Tubina Kontrabassikontsert, Arvo Pärdi "Fratres" ja Antonín Dvořáki Sümfoonia nr 7. Kontrabassikontserdis soleerib orkestri kontrabassirühma kontsertmeister Kai Kim. Orkestrit dirigeerib Anu Tali.
 
17.04 Kammermuusika kontsert "Roosid, kevad ja armastus" Rahvusooperis. Rahvusooper Estonia kammersaalis toimub kammerkontsert, kus esinevad RO interpreedid Kristel Pärtna (sopran), Helen Lokuta (metsosopran), Tamar Nugis (bariton) ja Jaanika Rand-Sirp (klaver). Kontsert pakub kuulajatele hõrgu muusikaelamuse Mozarti laulude, kuue nokturni, Schönbergi Kahe laulu op. 1 ja Nelja laulu op. 2 ning Mendelssohni duettide näol. Kammerkontsertide kuraator on Ave Wagner.
 
17.–19.04 Andrew Lloyd Webberi "Reekviemi" ettekanded. Andrew Lloyd Webberi loodud reekviemil täitub omamoodi juubel ehk nelikümmend aastat publikuedu maailma kontserdilavadel. Komponeeritud helilooja isa mälestuseks, on reekviem Andrew Lloyd Webberi kõige isiklikum teos, mis kõnetab nii popmuusika kui ka klassikalise muusika publikut. Teose kannavad ette solistid Maria Listra (sopran) ja Heldur Harry Põlda (tenor), Tartu Poistekoor, Rahvusooper Estonia Poistekoor ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Kaspar Männi juhatusel. Reekviemi kõrval kõlavad ka Arvo Pärdi "Cantus Benjamin Britteni mälestuseks" ning Benjamin Britteni "Sinfonia da Requiem". Kontserdid toimuvad 17.04 Vanemuise kontserdimajas, 18.04 Estonia kontserdisaalis ja 19.04 Pärnu kontserdimajas. Kontserdid korraldab Eesti Kontsert koostöör ERSOga.
 

17.04–1.05 Jazzkaar. 36. Tallinna rahvusvahelise festivali Jazzkaar põhiprogrammis on üle 30 kontserdi, kus esinevad 14 riigi muusikud. Suur jazzipidu toimub Telliskivi Loomelinnakus Von Krahli teatris ja Fotografiskas, festivali kontserdid jõuavad lisaks ka Tartu, Pärnu, Viljandi, Haapsalu, Otepää ja Ida-Virumaa publikuni. Festivali peaesineja Jazzmeia Horn esineb Alexela Kontserdimajas. 
Festivali avakontserdil toob Kristjan Randalu koos oma kvintetiga fookusesse ühe Eesti nüüdismuusika suurkuju Jaan Räätsa klaveriloomingu pärlid – Marginaalid, millele koos norra kitarristi Eivind Aarseti elektrooniliste helidega lisatakse haaravad Dividendid.
Jazzkaare tänavune kava kõrvutab noored Eesti talendid end juba jazziajalukku kirjutanud muusikutega. Maria Faust & The Economics esitavad Draamateatri menulavastuse "Rahamaa" jaoks kirjutatud ja nüüd ka plaadile salvestatud muusikat. Tõnu Naissoo toob oma kvintetiga lavale hiljuti ilmunud albumi "Naissoo Freeform Quintet" muusika ning Keelepeksjad esitlevad uut albumit "Kalev tuli koju" koos Jaan Pehkiga. Noori tegijaid tutvustab festival kontsertõhtul "Nota bene", kus astuvad üles eksperimentaalsust hindav multiinstrumentalist Kristjan Kannukene ning energiat tulvil pianisti Mikk Kaasiku kvintett.
Aasta Jazzmuusik 2024 Karmen Rõivassepp esitleb spetsiaalselt festivaliks loodud uudisteost koos Aarhus Jazz Orchestraga Taanist.
Festivali korraldab MTÜ Jazzkaare Sõprade Ühing, festivali direktor ja kunstiline juht on Anne Erm.

18.04 Galina Grigorjeva "Molitva" kõlab suure reede kontserdil Zürichis. Zürichi Fraumünsteri kirikus annab kontserdi vokaalgrupp Fraumünster-Vocalsolisten Jörg Ulrich Buschi juhtausel. Teiste seas kõlab Galina Grigorjeva "Molitva" segakoorile ja tšellole, tšellol mängib Gabriel Wernly.
 
19.04 Ansambel Floridante kontsert "Pimeduse tunnid". Hinnatud vanamuusikaansambel Floridante koosseisus Yena Choi, Maria Valdmaa (sopranid), Kristo Käo (teorb), Villu Vihermäe (viola da gamba) ja Saale Fischer (klavessiin) annavad Arvo Pärdi Keskuses kontserdi. Vaikse laupäeva õhtul on kavas François Couperini tsükkel "Pimeduse tunnid", mida on traditsiooniliselt ette kantud vaiksel nädalal.
 
19.–20.04 Arsise "Vaikse nädala muusika". Arsise kellade ansamblite "Vaikse nädala muusika" kontsertidel kohtuvad käsikellade ja oreli harvaesinev kooskõla. Tallinnas, Tartus, Hageris ja Põltsamaal kõlab muusika Bachist Pärdini. Kaasa teevad tunnustatud organistid Kristel Aer ja Anna Humal. Tänavuse kontserdisarja keskmes on kaks suurkuju – Johann Sebastian Bach ja Arvo Pärt, kelle looming on liigutanud tuhandeid südameid. Bachil täitub 340 aastat sünnist, Pärdil 90. Kuigi nad kuuluvad erinevatesse ajastutesse, seob neid ajatus ja sügav vaimsus. Lisaks Bachile ja Pärdile kõlab muusika ka nende kahe helilooja vahele jäävatest ajastutest, viies kuulajad avastusretkele läbi sajandite.
 
19. ja 25.04 Liliane Reiljani soolokontserdid. Noor pianist Liliane Reiljan annab aprillis kaks soolokontserti, kus esitusele tulevad armastatud Itaalia artistide nagu Al Bano, Toto Cutugno, Ricchi e Poveri jt kaunid meloodiad. Kontserdikavasse on põimitud ka mõned klassikalised klaveriteosed, muutes õhtu vaheldusrikkaks. Kontserdid toimuvad 19.04 Viljandi mõisas Schloss Fellin ja 25.04 Järvamaal Albu Mõisas. Sama kava tuleb esitusele ka 3.05 Pärnu Nooruse Majas.
 
20.04 Maarjamaa Filharmoonikute kontsert "Hingehele". Maarjamaa Filharmoonikud tähistavad kevadpüha ja Arvo Pärdi 90. sünnipäeva kontserdiga Tartu Jaani kirikus. Ettekandele tuleb muusika, mis ülistab ja õnnistab ning toob hingele otsatut rõõmu ja helgust. Kavas on Arvo Pärdi "Te Deum", Béla Bartóki "Divertisment keelpillidele", Valentõn Silvestrovi "Silent Music" ning Ralph Vaughan Williamsi Oboekontsert, kus soleerib Ukariana oboist Maxim Kolomiiets. Kontserti juhatab Lilyan Kaiv.
 

21.04 Raul Talmar juhatab Leedus lihavõttefestivali Resurrexit avakontserti. Šiauliais toimuva muusikafestivali Resurrexit avab suurejooneline kontsert Šiauliai Pühima Neitsi Maarja Pärispatuta Saamise kirikus. Publiku ees on Šiauliai Riiklik Kammerkoor Polifonija, Klaipėda kammerkoor Aukuras ning Klaipėda kammerorkester Raul Talmari juhatusel. Kontserdi keskseks teoseks on Arvo Pärdi "Berliini missa". Juba 42. korda toimuvat muusikafestivali korraldab kammerkoor Polifonija.
 
20. ja 22.04 Corelli Music tähistab ülestõusmispühi Johann Sebastian Bachi 340. sünniaastapäevale pühendatud kontsertidega. Corelli Music toob sarja "Kirikupühad Maarjamaal" 15. toimumisaastal publiku ette taas kauni muusika ülestõusmispühadeks. Kontsertidega tähistab agentuur suurima barokiaja helilooja Johann Sebastian Bachi 340. sünniaastapäeva. Kavas on Bachi kirikukantaadid "Ach Gott, wie manches Herzeleid" ("Oh Jumal, kui palju südamevalu") BWV 58, "Ich bin vergnügt mit meinem Glücke" ("Mind rõõmustab mu õnn") BWV 84 ja "Selig ist der Mann" ("Õnnis on inimene") BWV 57. Samuti kõlab Aaria orkestrisüidist nr 3 D-duur BWV 1068. Laval on Corelli Barokkorkester ajastu pillidel, solistid sopran Marta Paklar ja bass Janari Jorro. Kontserte juhatab Martin Sildos ning need toimuvad 20.04 Tallinna Metodisti kirikus ja 22.04 Tartu Jaani kirikus.
 
21. ja 28.04 Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri kevadkontsert. Kohtumine heliloojaga. Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester kutsub kevadkontserdile, mis seekord kätkeb endas kahe eesti autori loomingut. Lisaks musitseerimisele kutsutakse lavale helilooja Liina Sumera – räägitakse muusika kirjutamisest, selle rõõmudest ja väljakutsetest. Esiettekandele tuleb Liina Sumera spetsiaalselt TÜSO-le loodud teos "Lõõm" ning varasemast loomingust süit filmist "Supilinna salaselts". Helilooja on kohal ning vestleb dirigent Taavi Kulliga oma loomingust ja loomeprotsessist.
Lisaks tuuakse kuulajateni suure eesti sümfooniku Eduard Tubina teose "Sümfoniett eesti motiividel". Iga heliteos on oma looja nägu – Tubina muusikas peegelduvad rahvaviisid, Sumera teostes filmilik atmosfääri. Lisaks muusikale saab publik osa aruteludest, avastustest ja ehk ka mõnest humoorikast loost elust enesest. Kontserdid toimuvad 21.04 Põlva Kultuurikeskuse suures saalis ja 28.04 Tartu Ülikooli aulas.
 

24.04 Pärnu Linnaorkestri kontsert "Murdvee & Beethoveni seitsmes". Kontsert toob publikuni kuldse klassika ühe mängituma teose – Beethoveni palavalt armastatud 7. sümfoonia, mis on jätkuks Pärnu Linnaorkestri esimese külalisdirigendi Mikk Murdvee juhatatavas sarjas üle mitme hooaja, esitades kõiki suurmeistri sümfooniaid. Lisaks on kavas Wolfgang Amadeus Mozarti Flöödikontsert nr 2 D-duur KV 314, mille solistina astub üles paljutõotav noor flötist Minna Emilia Vürst, kes võitis hiljuti toimunud konkursil Tampere Flute Fest noore interpreedi esikoha. Kontserdi avab Lepo Sumera "Musica profana" (1997).
 
24.02 Eesti Rahvusmeeskoori kontsert Kuldar Schütsi juhatusel. Eesti Rahvusmeeskoori tenor Kuldar Schüts astub tuleval kontserdil Estonia kontserdisaalis RAMi ette dirigendina. Schütsi kureeritud kavas kõlavad Henrik Henrik Dahlgreni "Son to Mother", Veljo Tormise "Raua needmine", Sarah Kirkland Snideri "Psalm of soil", Cyrillus Kreegi "Psalm 137", John Paul Rudoi "Song of Sky and Sea: A Song of Realization" ja "At Every Instant", Tõnu Kõrvitsa "Do not go gently into the night", Timothy C. Takachi "Luceat Eis" ja Arvo Pärdi "Da pacem". Solistina astub üles RO solist tenor Heldur Harry Põlda.
 
24.–26.04 XVIII rahvusvaheline koorifestival "Tallinn 2025". Koorifestivalil osaleb 23 koori, riikidest on esindatud Iirimaa, Itaalia, Läti, Poola, Sloveenia, Soome, UK ja loomulikult Eesti. Konkurss on avatud amatöörkooridele kõigis kooriliikides ning leiab aset Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis. Kohustuslikud teosed on eri kategooriates on tänavu Andres Lemba "Ave Maria", Galina Grigorjeva "Alleluia", Tõnu Kõrvitsa "Sister Death" tsüklist "Canticle of the Sun" ning festivali tellimusena Rasmus Puuri "Under Milk Wood" Dylan Thomase tekstile. Koore hindab žürii koosseisus Geoffrey P Boers (USA), Ingrid Kõrvits (Eesti), Jānis Ozols (Läti), Soma Szabó (Ungari) ja Sofia Söderberg Eberhard (Rootsi). Lisaks konkursile toimuvad kontserdid Mustpeade majas, Jaani kirikus ja Estonia kontserdisaalis. Festivali kunstiline juht on Maarja Soone ning korraldaja Eesti Kooriühing.
 
25.04 Kontsert Mihhail Gertsi dirigeerimisel Serbias. Mihhail Gerts juhatab Belgradis Kolaraci kontserdisaalis Belgradi Filharmooniaorkestri kontserti. Kavas on Rodion Štšedrini süit "Carmen" ning Sibeliuse 5. sümfoonia.
 
 
Eesti Muusika Päevad
 
 

25.04–4.05 Eesti Muusika Päevad. Eesti Muusika Päevade 2025. aasta festivali idee tuum ja teema "SADA / 100" on eelkõige kantud Eesti Heliloojate Liidu 100. aastapäevast. Nimelt asutati EHL-i seaduslik ja sisuline eelkäija (Eesti Akadeemiline Helikunstnike Selts) 19. novembril 1924. EHL võtab väärika juubeliaasta avaliku tähistamise fookusesse 2025. aasta kevadhooajal. Nüüdismuusika festival Eesti Muusika Päevad 2025 keskendubki sel korral rohkete uudisteoste kõrval varasemast pisut enam ka Eesti ning eestlaste muusikaajalugu kujundanud heliloojatele, ühele sajandile meie muusikaloos. Ühtlasi ilmub ka Eesti Heliloojate Liidu juubelitrükis.
Festivalil astuvad üles Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, EMTA Sinfonietta, Tallinna Kammerorkester, Eesti Rahvusmeeskoor, Tallinna Uue Muusika Ansambel, Arditti Quartet, The Vicentino Singers, Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambel, Tähe-Lee Liiv (klaver), Marcel Johannes Kits (tšello), Liis Viira (harf), Monika Mattiesen (flööt) ja Michael Wendeberg (klaver), klaveriduo Kadri-Ann Sumera & Talvi Hunt, Momir Novakovic (akordion).
Uudisteostega on programmis esindatud Kristi Allik, Paul Beaudoin, Lola-Mariin Hermaküla, Liisa Hirsch, Merilyn Jaeski, Lauri Jõeleht, Tatjana Kozlova-Johannes, Kristjan Kõrver, Marianna Liik, Märt-Matis Lill, Malle Maltis, Aaro Pertmann, Rasmus Puur, Rein Rannap, Erik Rauk, Maria Rostovtseva, Timo Steiner, Liina Sumera, Astra Irene Susi, Aleksandr Žedeljov, Mariliis Valkonen, Mari Vihmand, Arash Yazdani jt.

Festivali avakontserdil antakse üle LHV uue heliloomingu Au-tasu 2025. Festivali raames toimub ka konkursi "LHV noor helilooja 2025" finaalkontsert.
Festivali kunstilised juhid on Helena Tulve, Timo Steiner ja Märt-Matis Lill.
 
 
26.04 Helena Tulve kooriteose "And Death Shall Have No Dominion" esiettekanne Helsingi Kammerkoori 20. sünnipäeva kontserdil. Helsingi Kammerkoor tähistab oma 20. sünnipäeva koos Soome Barokkorkestriga Helsingi Musiikkitalos. Sündmuseks on tellitud neli uut teost kammerkoorile ja barokkpillidele, millede autoriteks on Santa Ratniece (Läti), Karin Rehnqvist (Rootsi), Matilda Seppälä (Soome) ja Helena Tulve. Tulve teos kannab pealkirja "And Death Shall Have No Dominion" ja see on kirjutatud Dylan Thomase tekstile. Kontserti juhatab Nils Schweckendiek.
 
Helena Tulve. Foto: Kaupo Kikkas
 
 
26.04 Lüdigi saali kevadhooaja lõppkontsert. Vändras Lüdigi saalis esinevad kevadhooaja lõppkontserdil hinnatud noor metsosopran Sandra Laagus ja klaveril Piia Paemurru
 
26. ja 27.04 Kontsertlavastus "Kahe maailma vahel". "Kahe maailma vahel" on kontsertlavastus, kus koorimuusika kohtub teatriga. Või teater kohtub koorimuusikaga, sõltub kummalt poolt vaadata. Kahe maailma vahel ollakse siis, kui ei olda enam laps, aga mitte veel ka täiskasvanu. Või siis, kui oled peaaegu une selja taha jätnud, aga ei ole veel ka päris ärkvel. Nendes maailmades ringi vaadataksegi. Helilooja on Pille-Riin Tipp, lavastaja Mari-Liis Lill. Näitlejad on Külli Teetamm ja Maria Paiste, kaasa laulavad ja mängivad üle-eestiline neidudekoor Leelo ja kammerkoor Avis Animi, kromaatilisel kandlel Gerda Lõokene, 7-keelsel kandlel Emma Johanna Lepasoo. Etendused toimuvad Tallinna Peeteli kirikus 26. ja 27.04.
 
26. ja 27.04 Kontserdid "Varjud ja valgus" Tartus ja Viimsis. Viiuldaja Kerstin Kullerkupp ja pianist Elle-Riin Volmer annavad koos kaks kontserti: 26.04 Tartu Linnamuuseumis ja 27.04 Viimsi Artiumis. Kavas on Frank Bridge´i vähetuntud viiulisonaat ja Edward Elgari viiulisonaat e-moll op. 82.
 
27.04 Trio Lucaria annab kontserdi Tartu Ülikooli muuseumis. TaHe nüüdismuusikaorganisatsioon esitleb Trio Lucaria värskeimat kontserdikava. Philipp Friedrich Böddeckeri, Tarquinio Merula ja Marin Marais' loomingu kõrval tuleb esiettekandele Ardo Ran Varrese "Year of Compassion", mis on pühendatud dalai-laama 90. sünnipäevale. Trio Lucaria koosseisus Kristin Müürsepp (flööt/pikolo), Priit Peterson (kitarr/teorb) ja Stefan Heinrich Kerstan (fagott) on koos mänginud alates 2022. aasta suvest, esimene ühine kontsert toimus 1. juulil Tartu Jaani kirikus, järgmised Alatskivi lossis, Vastseliina kirikus ja Saksa Kultuuri Instituudis Tartus. 2023 suvel esineti puhkpillifestivalidel Otepääl ja Võrus ning 2024 Tartus Knorringu Aadlimajas.
 

27. ja 28.04 Kontserdid Weimaris Olari Eltsi juhatusel. Olari Elts on kahel õhtul Staatskapelle Weimari ees juhatamas kontserte, mille kavas on Arvo Pärdi "Swansong", Jean Sibeliuse orkestriballaad "Metsanümf" ja Sümfoonia nr 5 ning Pjotr Tšaikovski "Variatsioonid rokokoo teemale" tšellole ja orkestrile (solist Alexey Stadler). Kontserdid leiavad aset Weimarhalles.
 
29.04 Arvo Pärdi autorikontsert Pariisi Filharmoonias. Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tõnu Kaljuste juhatusel esineb Pariisi Filharmoonia suures saalis Arvo Pärdi autoriõhtul. Ettekandele tulevad a cappella teosed "Summa", "Nunc dimittis", "Dopo la vittoria", osad teosest "Kanon Pokajanen", "Magnificat", "The Deer's Cry" ja "Drei Hirtenkinder aus Fátima", koos organist Kadri Toomojaga esitatakse "Berliini missa", "Veni creator", "Littlemore Tractus" ja "Vater unser". Kontsert tähistab Arvo Pärdi 90. sünnipäeva ja kuulub sarja "ECM explorations", mille fookuses on Manfred Eicheri asutatud plaadifirma poolt välja antud muusika ja artistid.
 
27.04 Hendrik Vestmann juhatab Saksamaal Aacheni Sümfooniaorkestrit. Hendrik Vestmann juhatab Aacheni Teatris toimuval kontserdil Aacheni Sümfooniaorkestrit. Kavas on Franz Liszti sümfooniline poeem "Prelüüdid" ja 2. klaverikontsert (solist Arus Adjemian) ning César Francki Sümfoonia d-moll.
 
30.04–2.05 Paavo Järvi juhatab Ester Mägi "Vespri" Hollandi esiettekannet. Paavo Järvi on kolmel õhtul juhatamas Amsterdamis Kuningliku Concertgebouw' orkestrit. Kontserdi avab Ester Mägi "Vesper" (Hollandi esiettekanne), millele järgneb Aram Hatšaturjani Klaverikontsert (solist Jean-Yves Thibaudet) ning õhtu teise poole täidab Igor Stravinski muusika balletile "Petruška".
 
 

2025
Jaanuar
Veebruar
Märts

2024
Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
September
Oktoober
November
Detsember

2023
Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
September
Oktoober
November
Detsember

2022
Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
September
Oktoober
November
Detsember

2021
Jaanuar
Veebruar
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2020
Jaanuar

Veebruar
Märts
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2019
Jaanuar

Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2018
Jaanuar
Veebruar
Märts

Aprill
Mai
Juuni
Juuli
September
Oktoober
November
Detsember

2017
Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2016
Jaanuar

Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2015

Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2014
Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember