Muusikauudised

Selgunud on heliloomingu preemia Au-tasu 2020 nominendid

Selgunud on LHV heliloomingu preemia Au-tasu nominendid. Auhinnale kandideerib tosin 2019. aastal valminud helitööd.

Oktoobris toimub Arvo Pärdi 85. sünnipäeva tähistav teaduskonverents

Arvo Pärdi Keskus – helilooja isikuarhiiv ning info- ja muusikakeskus Laulasmaal – ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia korraldavad helilooja 85. sünnipäeva puhul rahvusvahelise teaduskonverentsi, mis on pühendatud Arvo Pärdi loomingu ja seda ümbritseva kultuuriruumi uurimisele.

Erkki-Sven Tüüri orkestrimuusikat juhatavad märtsis Paavo Järvi, Olari Elts, Anu Tali ja Risto Joost

Märtsikuus tuleb üheksa Erkki-Sven Tüüri orkestriteost ettekandele mitmetes Euroopa kontserdisaalides, neist enamust juhatamas eesti dirigendid. Tüüri akordionikontserti juhatab Zürichis Paavo Järvi, Olari Eltsi juhatusel kõlab Rootsis “Whistles and Whispers from Uluru” ja “Crystallisatio”, Prahas “Searching for Roots” ning Londonis 9. sümfoonia. Anu Tali on Turu Filharmooniaorkestri ees juhatamas orkestriteost “Le poids des vies non vécues” , “Passion” keelpillidele tuleb Risto Joosti juhatusel ettekandele Saksamaal.

Rahvusvahelisel konkursil värskelt pärjatud noored muusikud esinevad Estonia kontserdisaalis

Noored Eesti interpreedid viiuldaja Robert Traksmann, tšellist Marcel Johannes Kits ja pianist Rasmus Andreas Raide võitsid mainekal kammermuusika ansamblite konkursil Soomes esikoha. Rahvusvaheliselt konkursilt saabunud võidukaid muusikuid on võimalik kuulata juba 17. märtsil Estonia kontserdisaalis, kontserdisarja „i nagu interpreet“ raames.

Noppeid EMIKi muusikakalendrist (9.–15. märts)

Mart Saare kogutud soololaulude teise plaadi esitluskontsert Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis; Erkki-Sven Tüüri akordionikontsert kahel kontserdil Zürichis Tonhalle Maagi kontserdisaalis Paavo Järvi dirigeerimisel; Mari Polli ja Mihkel Polli kontsert Tallinna Raekojas. Need ja teised sündmused algavaks nädalaks EMIKi muusikasündmuste kalendris.

X Eesti noorte segakooride konkurss-festival

14.–15. märtsil toimub Pärnus Veljo Tormise 90. sünniaastapäevale pühendatud X Eesti noorte segakooride konkurss-festival, mis toob Pärnusse üle 500 laulja kõikjalt Eestist! Festivali kunstiline juht on Janne Fridolin.

Mart Saare kogutud laulude teise plaadi esitluskontserdid

Jaanuaris ilmus Mart Saare kogutud soololaulude teine plaat, kus helilooja laululoomingut esitavad Iris Oja (metsosopran), Atlan Karp (bariton) ja Kadri-Ann Sumera (klaver). Uue plaadi sitluskontserdid leiavad aset 10. märtsil Tallinnas, 17. märtsil Viljandis ja 19. märtsil Tartus.

Collegium Musicale esituses kõlab naistepäeval Tõnu Kõrvitsa „Päikeselaul“

Pühapäeval, 8. märtsil kell 18 toimub Tallinnas Niguliste kirikus kontsert „Päikeselaul“, kus publiku ette astub Collegium Musicale koos Eesti Sinfoniettaga. Dirigent on Endrik Üksvärav. Kavas on Pärt Uusbergi „Palve“, Tõnu Kõrvitsa „Päikeselaul“ ja norra helilooja Ola Gjeilo „Sunrise Mass“.

Noppeid EMIKi muusikakalendrist (2.– 8. märts)

Pianistid Kadri-Ann Sumera ja Sten Lassmann esitavad soolokontsertidel Moskvas ja Tallinnas eesti muusikat ning kammerkoor Collegium Musicale ja Eesti Sinfonietta koos dirigent Endrik Üksväravaga on kokku pannud kontserdi, kus kõlavad päikesest inspireeritud teosed. Need ja teised sündmused alanud nädalaks EMIKi muusikasündmuste kalendris.

Ansambel U: on nomineeritud festival Classical: NEXT 2020 Innovatsiooni Auhinnale

Ülemaailmse haardega muusikafoorum Classical: NEXT annab sel kevadel kuuendat korda välja Innovatsiooni Auhinna. Sel aastal on nimentide hulgas ka Eesti üks juhtivaid nüüdismuusikaansambleid Ansambel U:.