Valik esiettekandeid 2018 (Pdf)
Valik esiettekandeid 2017 (Pdf)

Valik esiettekandeid 2016 (Pdf)
Valik esiettekandeid 2015 (Pdf)
Valid esiettekandeid 2014 (Pdf)
Eesti muusika 2013. aastal. Valik uudisloomingut ja esiettekandeid (Pdf)
Eesti muusika 2012. aastal. Valik uudisloomingut ja esiettekandeid (Pdf)
Eesti muusika 2011. aastal. Valik uudisloomingut ja esiettekandeid (Pdf)
 

2019

  • Reinvere, Jüri - Mu isamaa. Mu õnn ja rõõm (2019) 15'
    Loodud laulupeo 150. sünnipäevaks
    metsosopran, segakoor, sümfooniaorkester: 0000, 4231, 1+1, harf, keelpillid
    Tekst: Jüri Reinvere
    EE: Kai Rüütel (metsosopran), Eesti Rahvusmeeskoor ja Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor, Vanemuise Sümfooniaorkester, dirigent Kaspar Mänd; 20.06.2019, Tartu Maarja kirik
  • Kõrvits, Tõnu - Sei la luce e il mattino (Sina oled valgus ja hommik) (2019) 60'
    segakoor, keelpilliorkester
    Tekst: Cesare Pavese (luuletused on valinud, järjestanud ja tõlkinud Doris Kareva)
    EE: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost; 16.06.2019, Tallinna Mustpeade maja
  • Unt, Patrik Sebastian - Dannebrog (2019) 3'
    Tähistamaks Taani kuninganna Margrethe II külastust Taani lipu Dannebrogi 800., Eesti lipu 135. ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul
    koor või solist, puhkpilliorkester: pikoloflööt, 2 flööti, 2 oboed, 3 klarnetit, 2 fagotti, 2 altsaksofoni, 2 tenorsaksofoni, 4 metsasarve, 4 trompetit, 3 trombooni, 2 baritoni (eufoonium), 2 tuubat, kontrabass, timpanid, löökpillid (clash cymbals, suspended cymbal)
    Tekst: Patrik Sebastian Unt (inspireeritud Dannebrogi legendist), ladinakeelne tõlge Anne Lill
    EE: Eesti Politsei- ja Piirivalveorkester, Kopenhaageni Politseiorkester, Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kontsertkoor, Vanalinna Hariduskolleegiumi Lastevanemate Koor, Rocca al Mare Segakoor, Tallinna Lennujaama Segakoor, Kopenhaageni Kantaadikoor, Kopenhaageni Poistekoor, dirigent Veronika Portsmuth; 15.06.2019, Vabaduse väljak, Tallinn
  • Viira (Jürgens), Liis - Salve Regina (2019)
    kontratenor, vaskpillikvintett (2 trompetit, tromboon, metsasarv, tuuba)
    EE: NyNorsk Messingkvintett, Sean Belli (kontratenor); 9.06.2019, Kulturkirken Jakob, Oslo, Norra
  • Põldmäe, Alo - Emajõe ööbikud (2019)
    kammerooper
    solistid, koor, keelpillikvartett, saksofon, klaver, löökpillid
    EE: Maria Listra, Oliver Kuusik, Märt Jakobson, Rasmus Kull, Atlan Karp, Simo Breede, Eva-Maria Shepel ja Karl Markus Kaiv, Tartu Noortekoor, Tartu Keelpillikvartett, Ursula Chillaud (saksofonid), Andre Hinn (klaver), Heigo Rosin (löökpillid), dirigent Markus Leppoja, lavastaja Ivar Põllu; 7.06.2019, Tartu Uus Teater
  • Kaumann, Tõnis - tematemaatikatematemaatika (2019)
    segakoor
    Tekst: Juhan Viiding
    EE: Kammerkoor Collegium Musicale, dirigent Miina Pärn; 1.06.2019, Tallinn, Kirjanike maja
  • Tulev, Toivo - I Heard the Voices of Children (2019)
    segakoor, solistid, instrumentaalansambel
    Tekst: Teose tekstiks on seatud William Blake’i sõnad, iiri hällilaul („Ballyeamon Cradle Song“) ja Tuami linnas hukkunud laste nimed
    EE: Kammerkoor The Crossing, dirigent Donald Nally; 1.06.2019, Walt Disney kontserdimaja, Los Angeles, USA
  • Uusberg, Pärt - Mõtisklused Juhan Viidingu sõnadele (2019)
    segakoor
    Tekst: Juhan Viiding
    EE: Kammerkoor Collegium Musicale, dirigent Miina Pärn; 1.06.2019, Tallinn, Kirjanike maja
  • Pozdejev, Vsevolod - Романсы и элегии Мирры (Mirra romansid ja eleegiad) (2019) 21'
    sopran, klaver
    Tekst: Mirra Lohvitskaja (vene keeles)
    EE: Anna Galuštšenko (sopran), Vsevolod Pozdejev (klaver); 28.05.2019, Kohtla-Järve kultuurikeskus, XX Rahvusvahelise Isabella Jurjeva nimelise vene romansi esitajate konkursi galakontsert (ainult "Talvine päike")
  • Hallik, Elis - Touching the First Sounds (2019)
    flööt, klarnet, saksofon, viiul, vioola, tšello
    EE: Tallinna Uue Muusika Ansambel, Marcus Weiss (saksofon), dirigent Arash Yazdani; 19.05.2019, Tallinn, Suurgildi hoone
  • Unt, Patrik Sebastian - Samba de Tartaruga Marinha (2019) 3'
    akordion
    EE: Henri Zibo (akordion); 11.05.2019, Eesti Heliloojate Liidu maja saal, konkrusi "Noor Helilooja 2019" finaalkontsert
  • Kõlar, Margo - Kellade kamber II (2019)
    fonogramm
    EE: 10.05.2019, Niguliste kirik, World Music Days 2019
  • Viira (Jürgens), Liis - Värav (2019) 13'
    sümfooniaorkester
    EE: Vanemuise Sümfooniaorkester, dirigent Paul Mägi; 10.05.2019, Vanemuise kontserdimaja, Tartu
  • Eespere, René - De speculo (2019) 10'
    tütarlastekoor, varajase muusika ansambel
    Tekst: Anne Lill / Codex Bernensis 611 (ladina keeles)
    EE: Tütarlastekoor Ellerhein, Hortus Musicus, Kadri Toomoja (tšelesta); 9.05.2019, Tallinna Lauluväljaku klaassaal, World Music Days 2019
  • Jõeleht, Lauri - Cantus (Laul) (2019) 6'
    Pühendatud Hortus Musicusele
    varajase muusika ansambel
    EE: Hortus Musicus; 9.05.2019, Tallinna Lauluväljaku klaassaal, World Music Days 2019
  • Kõrver, Kristjan - Corde (2019) 7'
    keelpillikvartett
    EE: YXUS Ensemble: Olga Voronova (viiul), Mari Targo (viiul), Mari Eensalu (vioola), Leho Karin (tšello); 8.05.2019, Tallinn, Kultuurikatel, World Music Days 2019
  • Kaumann, Tõnis - Ave maris stella (2019) 4'
    vokaalansambel
    EE: Vox Clamantis, dirigent Jaan-Eik Tulve; 7.05.2019, Tallinna toomkirik, World Music Days 2019
  • Lill, Märt-Matis - April Is in My Mistress Face (Aprill on mu armastatu palgel) (2019)
    kannel, koto
    EE: Kristi Mühling (Eesti kromaatiline kannel), Naoko Kikuchi (Jaapani koto); 7.05.2019, Arvo Pärdi Keskus, World Music Days 2019
  • Seppar, Evelin - Seesama meri (2019) 5'
    segakoor või vokaalansambel (SSAATTBB)
    Tekst: Jaan Kaplinski
    EE: Vox Clamantis, dirigent Jaan-Eik Tulve; 7.05.2019, Tallinna toomkirik, World Music Days 2019
  • Maltis, Malle - Maanteelt leitud muusika (2016)
    puhkpilliorkester, liiklushelid
    EE: Politsei- ja Piirivalveorkester, dirigent Hando Põldmäe; 6.05.2019, Eesti Rahva Muuseum, Tartu, World Music Days 2019
  • Varres, Ardo Ran - Ühisvaratragöödia (2019)
    puhkpilliorkester
    EE: Politsei- ja Piirivalveorkester, dirigent Hando Põldmäe; 6.05.2019, Eesti Rahva Muuseum, Tartu, World Music Days 2019
  • Eespere, René - Flatus IV (2017/2019)
    2 orelit
    EE: Sven Verner Olsen (orel), Kristel Aer (orel); 5.05.2019, Jesus-kirik, Kopenhaagen, Taani
  • Hirsch, Liisa - Lõuend (2019) 10'
    keelpilliorkester
    EE: Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost; 5.05.2019, Tallinna Mustpeade maja, World Music Days 2019
  • Maimets, Riho Esko - Sinikõrgustele (2019)
    2 klaverit
    EE: Kadri-Ann Sumera (klaver), Talvi Hunt (klaver); 5.05.2019, Tallinna Mustpeade maja, World Music Days 2019
  • Maltis, Malle - Kontsert kahele improviseerivale saksofonile ja orkestrile (2019)
    sopransaksofon, altsaksofon, sümfooniaorkester: 2222, 2321, 3, keelpillid
    EE: Eve Neumann (sopransaksofon), Vlady Bystrov (altsaksofon), Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester, dirigent Aleksandr Bražnik; 5.05.2019, Estonia kontserdisaal
  • Tarm, Jonas - Memories of the Earth (Mälestusi ilmamaast) (2019) 12'
    keelpilliorkester
    EE: Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost; 5.05.2019, Tallinna Mustpeade maja, World Music Days 2019
  • Hallik, Elis - Doch manchmal erhellt sich die Seele, wenn sie frohe Menschen denkt, dunkelgoldene Frühlingstage (Ent vahel helendab hing, kui ta mõtleb rõõmsaile inimesile, tumekuldseile kevadpäevile) (2019)
    sopran, flööt, elektroonika
    Tekst: Georg Trakl (saksa keeles)
    EE: Sirje Aleksandra Viise (sopran), Monika Mattiesen (flööt), Indrek Palu (elektroonika); 4.05.2019, Sakala 3 teatrimaja, World Music Days 2019
  • Kõrvits, Maria - Night (Öö) (2019)
    harf, klavessiin
    EE: Liis Viira (harf), Ene Nael (klavessiin); 4.05.2019, Teaduste Akadeemia saal, Tallinn, World Music Days 2019
  • Tulev, Toivo - Ek het jou lief (2018) 12'
    segakoor
    EE: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Kaspars Putniņš; 4.05.2019, Tallinn, Niguliste kirik, World Music Days 2019
  • Tulev, Toivo - Partial Burqa Ban, Total Burqa Ban (Osaline burkakeeld, täielik burkakeeld) (2019)
    löökpillid (2 mängijat)
    EE: Vambola Krigul (löökpillid), Madis Metsamart (löökpillid); 4.05.2019, Eesti Kunstiakadeemia, World Music Days 2019
  • Tulve, Helena - Nächtliche Gesänge [Öised laulud] (2019) 23'
    segakoor
    Tekst: Paul Celan, Hilde Domin (saksa keeles)
    EE: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Kaspars Putniņš; 4.05.2019, Tallinn, Niguliste kirik, World Music Days 2019
  • Veeroos, Age - Schattenseele (Vari) (2019)
    viiul, elektroonika
    EE: George Kentros (viiul), Mattias Petersson (elektroonika); 4.05.2019, Eesti Kunstiakadeemia, World Music Days 2019
  • Vähi, Peeter - Siberian Trinity Mantra (2018) 14'
    retsiteerija, segakoor, šamaanitrumm, fonogramm
    Tekst: traditsiooniline
    EE: Kammerkoor Collegium Musicale, Peeter Vähi (retsitatiiv, šamaanitrumm), dirigent Endrik Üksvärav; 4.05.2019, Tallinna toomkirik, World Music Days 2019
  • Krigul, Ülo - kuskil... kõlade murdudes (2019) 12'
    sümfooniaorkester
    EE: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Olari Elts; 3.05.2019, Estonia kontserdisaal, World Music Days 2019
  • Kozlova-Johannes, Tatjana - Lagunemise ilu (2019)
    Kontseptsiooni autorid: Tatjana Kozlova-Johannes, Helena Tulve, Kärt Tõnisson, Eva Eensaar-Tootsen
    hääl, lugeja, DIY-kontrabassflööt, kitarr, kannel, viiul, kontrabass, heliobjektid
    Tekst: Arzami Otšei (inglise keeles, tõlkinud Natalja Ilina), Nikola Madzirov (eesti keeles, tõlkinud Caroline Pihelgas; inglise keeles, tõlkinud Peggy Reid, Graham W. Reid), Jekaterina Makarova (inglise keeles, tõlkinud Ludmilla Kutlõbajeva), Osayemen (Simon) Evbuomwan (inglise keeles), Melati Hussein (inglise keeles), cyclopseven Ram (inglise keeles), Violet Creek (inglise keeles), Kabir (inglise keeles, tõlkinud Rabindranath Tagore)
    EE: Eesti heliloojate ansambel (kokku kutsutud spetsiaalselt selleks festivaliks): Ülo Krigul (heliobjektid), Helena Tulve (heliobjektid), Maria Kõrvits (heliobjektid), Lauri Jõeleht (kitarr, heliobjektid), Andrus Kallastu (hääl, heliobjektid), Tatjana Kozlova-Johannes (heliobjektid), Anna-Liisa Eller (kannel, heliobjektid), Merje Roomere (viiul, heliobjektid), Kristin Kuldkepp (kontrabass, heliobjektid), Tarmo Johannes (DYI-kontrabassflööt), Püha Johannese Kooli tantsuklassi lapsed (juhendaja Kärt Tõnisson), koreograaf-lavastaja Kärt Tõnisson, valguskunstnik Oliver Kulpsoo, helindaja Tammo Sumera; 2.05.2019, Lennusadam, Tallinn, World Music Days 2019
  • Kõrvits, Maria - Akvarell II (2019)
    segakoor, tšello
    Tekst: Sirje Kadalipp
    EE: Kammerkoor Kolm Lindu, Theodro Sink (tšello), dirigent Valter Soosalu; 27.04.2019, Tartu Ülikooli aula
  • Krigul, Ülo - And the Sea Arose (Ja järv hakkas tõusma) (2019) 15'
    segakoor, keelpilliorkester
    Tekst: Matteuse ja Johannese evangeeliumide põhjal seadnud Hedi Rosma (inglise keeles)
    EE: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, dirigent Kaspars Putniņš; 19.04.2019, Tallinna Jaani kirik
  • Tulev, Toivo - So Shall He Descend (2018)
    sopran, metsosopran, tenor, bass, segakoor, sümfooniaorkester
    EE: Solistid Ivana Rusko, Bettina Schneebeli, Jaroslav Březina ja Jiří Hájek, coro piccolo: Aneta Bendová Podracká, Jana Vondrů, Pavla Radostová, segakoor Ars Brunensis ja Brno Filharmooniaorkester, dirigent Dennis Russell Davies; 14.04.2019, Brno Peeter-Pauli katedraal, Lihavõtte vaimuliku muusika festival, Tšehhi
  • Unt, Patrik Sebastian - Järv leegib eha paistel (2018) 2'
    naiskoor
    Tekst: Anna Haava
    EE: Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, dirigent Triin Koch; 14.04.2019, Tartu Ülikooli Aula
  • Seppar, Evelin - This Night (2018) 3'
    Kohustuslik teos rahvusvahelisel koorifestivalil "Tallinn 2019" kaasaegse muusika kategoorias
    segakoor
    Tekst: William Shakespeare
    EE: Rahvusvahelise koorifestivali "Tallinn 2019" osalejad; 13.04.2019, Estonia kontserdisaal
  • Seppar, Evelin - This Night (2018) 3'
    Kohustuslik teos rahvusvahelisel koorifestivalil "Tallinn 2019" kaasaegse muusika kategoorias
    naiskoor
    Tekst: William Shakespeare
    EE: Rahvusvahelise koorifestivali "Tallinn 2019" osalejad; 13.04.2019, Estonia kontserdisaal
  • Grahv, Viktoria - Kolm kandlepala lastele (2019) 6'
    kromaatiline kannel
    EE: Kärt Suurlaht (kannel, 1. osa), Ann Kase (kannel, 2. osa), Hedi Viisma (kannel, 3. osa); 12.04.2019, Tartu, Heino Elleri nimeline Muusikakool, XIII Rahvusvaheline Kandlefestival
  • Reinvere, Jüri - Enne kui Leviaatan ärkab (2019)
    Sümfoonilised märkmed
    sümfooniaorkester
    EE: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Mihkel Kütson; 12.04.2019, Estonia kontserdisaal, festival "Saksa kevad"
  • Tüür, Erkki-Sven - Phantasma (2018) 13'
    sümfooniaorkester: 2222, 2200, 1+1, klaver, keelpillid
    EE: Kymi Sinfonietta; 3.04.2019, Kotka kontserdimaja, Soome
  • Unt, Patrik Sebastian - Lissaboni linnatänavad (2018) 3'
    puhkpilliorkester
    EE: Rapla Maakonna Noorte Puhkpilliorkester, dirigent Patrik Sebastian Unt; 30.03.2019, Rapla Kultuurikeskus
  • Pertmann, Aaro - Sümfoniett op. 39 (2008/2009) 16'

    sümfooniaorkester: 2222, 2200, 2, keelpillid

    EE: KLK Symphony Orchestra, dirigent Ferdinando Nazzaro; 24.03.2019, Lvivi Filharmooniaühingu kontserdisaal, Lviv, Ukraina
  • Maimets, Riho Esko - Neli Enno laulu (2019) 15'
    hääl, keelpillikvartett
    Tekst: Ernst Enno
    EE: Iris Oja (hääl), Harry Traksmann (viiul), Olga Voronova (viiul), Laur Eensalu (vioola), Leho Karin (tšello); 9.03.2019, Eesti Raadio I stuudio, kontserdisari "HELIjaKEEL"
  • Kerem, Mihkel - Viiulikontsert (2018) 25'
    viiul, sümfooniaorkester: 2222, 2020, keelpillid
    EE: Triin Ruubel (viiul), Pärnu Linnaorkester, dirigent Mikk Murdvee; 28.02.2019, Pärnu kontserdimaja
  • Maimets, Riho Esko - Three Contemplations (Kolm mõtisklust) klaveritriole (2019) 17'
    viiul, tšello, klaver
    EE: Timotheos Petrin (tšello), Chelsea Wang (klaver), Maria Ioudenitch (viiul); 24.02.2019, Benjamin Franklin Hall, Philadelphia, USA
  • Grahv, Viktoria - Kaev (2018) 9'
    flööt, klaver, viiul, vioola, löökpillid, heliobjektid
    EE: Anna-Helena Inno (vioola), Brigitta Petropavlova (klaver ja heliobjektid), Mari-Ellen Aaman (viiul), Monika Väliste (flööt), Robert Rebel (löökpillid ja heliobjektid); 22.02.2019, Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool
  • Grahv, Viktoria - Nõmbra (2018) 5'
    fagott, metsasarv
    EE: Oliver Anni (fagott), Joosep Serva (metsasarv); 22.02.2019, Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool
  • Kõrvits, Tõnu - Hüljatud tuletornide ajalugu (2019) 23'
    sümfooniaorkester: 2223, 4200, 1+1, keelpillid
    EE: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Olari Elts; 22.02.2019, Estonia kontserdisaal
  • Meister, Erki - Kullane rand / Gyllene Strand (2018)
    Põimik eesti-rootsi viisidest
    solistid, segakoor, kammerorkester
    Tekst: rahvaluule (eesti ja eestirootsi keeles)
    EE: Vokaalansambel "Miinus Seitse", projektorkester, dirigent Hirvo Surva; 20.02.2019 Tallinna Rootsi-Mihkli kirik, 22.02.2019 Haapsalu Kultuurikeskus
  • Grigorjeva, Galina - Psalm II (2019)
    vaskpillikvintett: metsasarv, 2 trompetit, tromboon, tuuba
    EE: Eesti Akadeemiline Vaskpillikvintett; 12.02.2019, Niguliste kirik, festival "Virmalised"
  • Rannap, Rein - Korallid (2019)
    klaver
    EE: Rein Rannap (klaver); 11.02.2019, Kultuurikatel, Tallinn, festival "Virmalised"
  • Veeroos, Age - Külmking (2019) 6'
    kannel, harf, klavessiin
    EE: Ansambel Una Corda; 10.02.2019, Kadrioru loss
  • Viira (Jürgens), Liis - Chaconniana (2019) 9'
    oboe, kannel, harf, klavessiin
    EE: Riivo Kallasmaa (oboe), ansambel Una Corda; 10.02.2019, Kadrioru loss
  • Kruusmaa, Alisson - Paberlilled (2019) 8'
    klaver
    EE: Johan Randvere (klaver); 7.02.2019, Spazio Teatro 89, Milano, Itaalia
  • Kruusmaa, Alisson - Pala soolotšellole II (2018) 5'
    Seade 2014. aasta teosest
    tšello
    EE: Martti Rousi (tšello); 2.02.2019, Helsingi Musiikkitalo, tšellofestival CelloFest.fi
  • Hirsch, Liisa - Kuma (2018)
    segakoor, elektroonika
    EE: Kammerkoor Cappella Amsterdam, dirigent Lodewijk van der Ree; 1.02.2019, Pieterskerk, Utrecht, Holland
  • Tipp, Karl - Bulerias (2019) 4'
    saksofonikvartett, löökpillid
    EE: Rene Laur (sopransaksofon), Karl Tipp (altsaksofon), Roland Mällo (tenorsaksofon), Tanel Koho (baritonsaksofon), Reigo Ahven (löökpillid); 25.01.2019, Kumu auditoorium, Ingrid Elsa Mugu tantsulavastus "Sinumina"
  • Grünberg, Sven - Jäljed (2019)
    vokaalansambel, kammerorkester, löökpillid
    Tekst: sõnadeta
    EE: Vambola Krigul (löökpillid), Tallinna Kammerorkester, Vox Clamantis, dirigent Jaan-Eik Tulve; 18.01.2019 Vanemuise kontserdimaja, Tartu, 19.01.2019 Estonia kontserdimaja, Tallinn
  • Grünberg, Sven - Jäljed sinu sees (2019)
    tšello, kammerorkester
    EE: Andreas Lend (tšello), Tallinna Kammerorkester, dirigent Jaan-Eik Tulve; 18.01.2019 Vanemuise kontserdimaja, Tartu, 19.01.2019 Estonia kontserdimaja, Tallinn
  • Lock, Gerhard - Ludus atmosphericus #2 „Snuuker“ (2019) 7'-9'
    superflööt, võimendatud BP (Bohlen-Pierce) plokkflöödid, live-elektroonika (Max/MSP patch'i looja Hans-Gunter Lock), hääl
    EE: Andrus Kallastu, Leonora Palu, Indrek Palu (superflööt), Hans-Gunter Lock, Leonora Palu (BP plokkflöödid), Gerhard Lock (live-elektroonika), Jaan Malin (hääl); 12.01.2019, Pärnu Koidula Gümnaasium, Pärnu Nüüdismuusika Päevad, valdkondadevahelise muusikalise kompositsiooni töötoa Performance'i raames
  • Amor, Mari - Mõtisklused Talmariga (2018)
    segakoor
    Tekst: Raul Talmar
    EE: Segakoor K.O.O.R., dirigent Heikki Põhi; 6.01.2019, Tallinn, Mustpeade maja, Raul Talmari 60. sünnipäeva kontsert