Valik esiettekandeid 2019 (Pdf)
Valik esiettekandeid 2018 (Pdf)
Valik esiettekandeid 2017 (Pdf)

Valik esiettekandeid 2016 (Pdf)
Valik esiettekandeid 2015 (Pdf)
Valid esiettekandeid 2014 (Pdf)
Eesti muusika 2013. aastal. Valik uudisloomingut ja esiettekandeid (Pdf)
Eesti muusika 2012. aastal. Valik uudisloomingut ja esiettekandeid (Pdf)
Eesti muusika 2011. aastal. Valik uudisloomingut ja esiettekandeid (Pdf)
 

2020

  • Sisask, Urmas - Must auk M-87 op. 161 (2019) 15'
    Kontsert tšellole ja kammerorkestrile
    tšello, kammerorkester
    EE: Marcel Johannes Kits (tšello), Pärnu Linnaorkester, dirigent Aivo Välja; 25.11.2020 Estonia kontserdisaal, 28.11.2020 Pärnu kontserdimaja
  • Sisask, Urmas - Naage sümfoonia op. 164 (2020) 32'
    solistid, sümfooniaorkesster
    EE: Pärnu Linnaorkester, Siiri Sisask (vokaal), Urmas Sisask (klaver, toru-pill), Marcel Johannes Kits (tšello), Kaido Välja (viiul), Egmont Välja, Johannes Välja, Rudolf Välja, Tobias Välja (tšellod), dirigent Aivo Välja; 25.11.2020 Estonia kontserdisaal, 28.11.2020 Pärnu kontserdimaja
  • Pertmann, Aaro - Impromtu (2020) 3'
    viiul, tšello, klaver
    EE: Trio Spilliaert; 20.11.2020, kultuurikeskus L'Entrela', Brüssel, festival Osmose
  • Kozlova-Johannes, Tatjana - Muusika tantsuetendusele "Juures" (2020) 60'
    elektroakustiline teos
    EE: Püha Johannese Kooli Tantsukooli tantsijad, idee autorid ning koreograafid Kärt Tõnisson ja Tiina Mölder, kunstnik Kaili-Angela Konno, valguskunstnikud Janek Viilma ning Kaido Mikk; 8.11.2020, Sõltumatu Tantsu Lava, Tallinn
  • Puur, Rasmus - Südamele lähem (2020)
    lastekoor, klaver
    Tekst: Leelo Tungal
    EE: Eesti Raadio Laulustuudio lastekoor, Õnne-Ann Roosvee (klaver), dirigent Kaie Tanner; 7.11.2020, Tallinna Metodisti kirik
  • Põldmäe, Alo - Kolm armastuslaulu (2020)
    segakoor
    Tekst: Kristiina Ehin
    EE: Tartu Noortekoor, dirigent Markus Leppoja; 7.11.2020, Tartu Ülikooli aula
  • Põldmäe, Alo - Rännakud I (2020)
    sopransaksofon, marimba
    EE: Rene Laur (saksofon), Heigo Rosin (marimba); 7.11.2020, Tartu Ülikooli aula
  • Seppar, Evelin - Maardurand (2018) 6'
    Seade samanimelisest segakooriteosest
    naiskoor
    Tekst: Marie Under
    EE: Kammernaiskoor Sireen, dirigent Nele Erastus; 7.11.2020, Tallinna Metodisti kirik
  • Unt, Patrik Sebastian - Mere värvid (2020)
    mudilaskoor, klaver
    Tekst: Ilmar Trull
    EE: ETV mudilaskoor, Aare Külama (klaver), dirigent Silja Uhs; 7.11.2020, Tallinna Metodisti kirik
  • Valkonen, Mariliis - Hingan (2020) 3'
    segakoor
    Tekst: Peep Ilmet
    EE: Kammerkoor Kolm Lindu, dirigent Nele Erastus; 7.11.2020, Tallinna Metodisti kirik
  • Vihmand, Mari - Olematus (2020)
    segakoor
    Tekst: Adam Cullen
    EE: Segakoor Noorus, dirigent Maarja Helstein; 7.11.2020, Tallinna Metodisti kirik
  • Viira (Jürgens), Liis - Sinilind (2020)
    lastekoor
    Tekst: Anu Raud
    EE: Eesti Raadio Laulustuudio lastekoor, dirigent Kadri Hunt; 7.11.2020, Tallinna Metodisti kirik
  • Tüür, Erkki-Sven - Päikesevene (1982/2020) 10'
    keelpilliorkester
    EE: Vanalinna Hariduskolleegiumi Keelpilliorkester, dirigent Rasmus Puur; 4.11.2020 Tapa kultuurikoda, 6.11.2020 Kullamaa kultuurimaja, 8.11.2020 Mustpeade maja, Tallinn
  • Kõrvits, Tõnu - Armas, kallis (2020) 4'
    Pühendatud Vaike Uibopuule
    naiskoor
    Tekst: Doris Kareva
    EE: Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, kammernaiskoor Liivitar, dirigent Vaike Uibopuu; 31.10.2020, Tartu Ülikooli aula
  • Sisask, Urmas - Missa nr. 7 "Jaapani missa" op. 150 (2014)
    segakoor, löökpillid
    Tekst: katoliku tekst (ladina keeles)
    EE: Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia koorid, Vambola Krigul (löökpillid), dirigent Veronika Portsmuth; 31.10.2020, Tallinna Jaani kirik
  • Sisask, Urmas - Tähtede vägi nr. 1 (2020)
    segakoor
    Tekst: Jaan Tammsalu
    EE: Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia koorid, dirigent Veronika Portsmuth; 31.10.2020, Tallinna Jaani kirik
  • Varres, Ardo Ran - Päikesering (2020)
    Pühendatud helilooja ema Taimi Varrese (1933–2020) mälestusele
    metsosopran, bariton, lugeja, instrumentaalansambel: flööt, klarnet, klaver, harf, vioola, teorb, slaidid
    Tekst: Doris Kareva
    EE: Iris Oja (metsosopran), Atlan Karp (bariton), Ardo Ran Varres (lugeja), Tartu Uue Muusika Ansambli laiendatud koosseis, juhendaja Kadri-Ann Sumera, slaidid Aljona Movko; 29.10.2020, Tartu Jaani kirik
  • Hirsch, Liisa - Flowings (2020)
    2 klaverit
    EE: Klaveriduo Maila Laidna & Tiiu Sisask; 27.10.2020, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Suur saal
  • Hirsch, Liisa - Autarkes (2020)
    instrumentaalansambel (10 muusikut)
    EE: Ensemble Musikfabrik, dirigent Enno Poppe; 21.10.2020, Kölni Filharmoonia, Saksamaa, festival „Acht Brücken“
  • Jõeleht, Lauri - Chant Harmonique (2014/2020)
    Pühendatud Garth Knoxile ja Ansambel U:-le
    soolovioola, ansambel: flööt, bassklarnet, klaver, löökpillid, viiul, tšello
    EE: Garth Knox (vioola), Ansambel U:; 20.10.2020, Tallinn, Eesti Raadio 1. stuudio
  • Kruusmaa, Alisson - The Moon is Distant from the Sea (2020)
    viiul, vioola, tšello, klaver
    EE: Le Cameriste Ambrosiane; 18.10.2020, Spazio Teatro 89, Milano, Itaalia
  • Uusberg, Pärt - Süit vanadest tantsudest (2020) 15'
    puhkpilliorkester
    EE: Politsei- ja Piirivalveorkester, dirigent Hando Põldmäe; 15.10.2020, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Suur saal
  • Kõrvits, Tõnu - Kuu triptühhon (2020) 12'
    RAMile 75. sünnipäevaks
    meeskoor
    Tekst: Doris Kareva
    EE: Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja; 13.10.2020 Vanemuise kontserdimaja, 14.10.2020 Estonia kontserdisaal, 15.10.2020 Pärnu kontserdimaja, 16.10.2020 Jõhvi kontserdimaja
  • Steiner, Timo - Ülemlaul vaimsele vaprusele (2020) 70'
    segakoor, lugeja
    Tekst: Maurice Maeterlincki raamatust „Tarkus ja saatus“
    EE: Kammerkoor Collegium Musicale, Marius Peterson (lugeja), dirigent Endrik Üksvärav; 3.10.2020, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal
  • Steiner, Timo - Ükskord... suurtes saalides... (2020)
    Klaverikontsert noortele
    klaver, kammerorkester
    EE: Ingmar Poll (klaver), Tallinna Kammerorkester, dirigent Mikk Murdvee; 30.09.2020, Mustpeade maja
  • Pärt, Arvo - Für Jan van Eyck (2019)
    segakoor, orel
    EE: Collegium Vocale Gent, Maude Gratton (orel), dirigent Philippe Herreweghe; 22.09.2020, Sint-Baafs Kathedraal, Gent, Belgia, Flanders Festival Ghent
  • Gabral, Lea - Väikese konna kevadlaul (2020) 1'
    hääl, saade
    Tekst: Lea Gabral
    EE: Amelia Larionova (hääl), saatebänd: Urmas Lattikas (klahvpillid), Reigo Ahven (löökpillid), Paul Daniel (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr); 20.09.2020, Mooste folgikoda
  • Kaumann, Tõnis - Hea päev (2020) 2'
    hääl, saade
    Tekst: Leelo Tungal
    EE: Eva Ausmees (laul), saatebänd: Urmas Lattikas (klahvpillid), Reigo Ahven (löökpillid), Paul Daniel (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr); 20.09.2020, Mooste folgikoda
  • Kaumann, Tõnis - Sportlik päkapikk (2020) 2'
    hääl, saade
    Tekst: Leelo Tungal
    EE: Alfons Väljamäe (laul), saatebänd: Urmas Lattikas (klahvpillid), Reigo Ahven (löökpillid), Paul Daniel (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr); 20.09.2020, Mooste folgikoda
  • Kaumann, Tõnis - Vapper ilmarändur kärbes (2020) 2'
    hääl, saade
    Tekst: Leelo Tungal
    EE: Oskar Kiilberg (laul), saatebänd: saatebänd: Urmas Lattikas (klahvpillid), Reigo Ahven (löökpillid), Paul Daniel (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr); 20.09.2020, Mooste folgikoda
  • Põldmäe, Hando - Minu parim päev (2020) 2'
    hääl, saade
    Tekst: Hando Põldmäe
    EE: Gustav Elias Põldmäe (laul), saatebänd: Urmas Lattikas (klahvpillid), Reigo Ahven (löökpillid), Paul Daniel (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr); 20.09.2020, Mooste folgikoda
  • Steiner, Timo - Kontsert ilule (2020) 23'
    2 viiulit, vioola, tšello, kontrabass, klaver, löökpillid
    EE: YXUS Ensemble, dirigent Kaspar Mänd; 20.09.2020, Rahvusooper Estonia kammersaal, Eesti Muusika Päevad
  • Tulev, Toivo - White House, Blue Shutters – Blue House, White Shutters (2020) 16'
    2 viiulit, vioola, tšello, kontrabass, klaver, löökpillid
    EE: YXUS Ensemble, dirigent Kaspar Mänd; 20.09.2020, Rahvusooper Estonia kammersaal, Eesti Muusika Päevad
  • Tulve, Helena - Emergence I. Flowering out of the Dark (2020) 15'
    viiul, tšello, klaver
    EE: Harry Traksmann (viiul), Leho Karin (tšello), Marrit Gerretz-Traksmann (klaver); 20.09.2020, Rahvusooper Estonia kammersaal, Eesti Muusika Päevad
  • Unt, Patrik Sebastian - Kummaline väikseke (2020) 2'
    2 häält, saade
    Tekst: Taili Vahesaar
    EE: Kendra Piirimets, Elisabet Ööpik, saatebänd: Urmas Lattikas (klahvpillid), Reigo Ahven (löökpillid), Paul Daniel (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr); 20.09.2020, Mooste folgikoda
  • Unt, Patrik Sebastian - Kõnelemise laul (2020) 2'
    2 häält, saade
    Tekst: Sulev Oll
    EE: Kendra Piirimets, Elisabet Ööpik, saatebänd: Urmas Lattikas (klahvpillid), Reigo Ahven (löökpillid), Paul Daniel (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr); 20.09.2020, Mooste folgikoda
  • Unt, Patrik Sebastian - Vihmal on ilus hääl (2020) 2'
    2 häält, saade
    Tekst: Jaan Kaplinski
    EE: Kendra Piirimets, Elisabet Ööpik, saatebänd: Urmas Lattikas (klahvpillid), Reigo Ahven (löökpillid), Paul Daniel (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr); 20.09.2020, Mooste folgikoda
  • Valkonen, Mariliis - Õpetaja unenägu (2020) 2'
    hääl, saade
    Tekst: Leelo Tungal
    EE: Emilia Toomla (laul), saatebänd: Urmas Lattikas (klahvpillid), Reigo Ahven (löökpillid), Paul Daniel (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr); 20.09.2020, Mooste folgikoda
  • Hirsch, Liisa - Us… and Them… (2020) 15'
    saksofonikvartett, fonogramm
    EE: Stockholmi Saksofonikvartett; 17.09.2020, virtuaalkontsert, Eesti Muusika Päevad
  • Maimets, Riho Esko - Fantaasia (2020)
    Pühendatud Mihkel Pollile
    klaver
    EE: Mihkel Poll (klaver); 17.09.2020, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal
  • Maimets, Riho Esko - Neli Enno laulu (2020)
    Seade 2019. aasta samanimelisest teosest
    sopran, klaver
    Tekst: Ernst Enno
    EE: Arete Kerge (sopran), Mihkel Poll (klaver); 17.09.2020, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Suur saal
  • Maimets, Riho Esko - Neli klaveripala (2020)
    klaver
    EE: Mihkel Poll (klaver); 17.09.2020, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal
  • Reinvere, Jüri - A-O (2020) 12'
    saksofonikvartett
    EE: Stockholmi Saksofonikvartett; 17.09.2020, virtuaalkontsert, Eesti Muusika Päevad
  • Kaumann, Tõnis - Mi lagnerò tacendo (2007/2020) 4'
    sopran, inglissarv
    Tekst: Pietro Metastasio
    EE: Duo ObSolute: Riivo Kallasmaa (oboe), Jaanika Kuusik (sopran); 15.09.2020, Arvo Pärdi Keskus, Eesti Muusika Päevad
  • Rajandi, Mingo - The Mad Song (2020) 12'
    sopran, oboe, elektroonika
    Tekst: William Butler Yeats (inglise keeles)
    EE: Duo ObSolute: Riivo Kallasmaa (oboe), Jaanika Kuusik (sopran), Doris Hallmägi (elektroonika); 15.09.2020, Arvo Pärdi Keskus, Eesti Muusika Päevad
  • Pärt, Arvo - La Sindone (2005/2019) 9'
    Pühendatud Vadim Repinile ja Andres Mustonenile
    viiul sümfooniaorkester: 0000, 0110, 1+3, keelpillid
    EE: Vadim Repin (viiul), Novosibirski Akadeemiline Sümfooniaorkester, dirigent Valentin Urjupin; 14.09.2020, Arnold Katsi nimeline kontserdisaal, Novosibirsk, Venemaa
  • Puur, Rasmus - Viiulikontsert (2020) 32'
    viiul, sümfooniaorkester
    EE: Linda-Anette Verte (viiul), Pärnu Linnaorkester, dirigent Kaspar Mänd; 13.09.2020, Pärnu kontserdimaja
  • Tulve, Helena - Silmaja (2006/2020) 7'
    kannel, elektroonika
    EE: Anna-Liisa Eller (kannel), Taavi Kerikmäe (elektroonika); 13.09.2020 Tartu Uus Teater, 19.09.2020 Arvo Pärdi Keskus, Eesti Muusika Päevad
  • Unt, Patrik Sebastian - Typhlochactas mitchelli (2020) 3'
    flööt
    EE: Marion Strandberg (flööt); 12.09.2020, Tubina saal, Heino Elleri Muusikakool, konkursi „Noor helilooja“ 2020 finaalkontsert
  • Veeroos, Age - Ma olen suur kuu su silmapiiril (2020) 9'
    löökpillid
    EE: Heigo Rosin (löökpillid); 11.09.2020, Heino Elleri Muusikakooli Tubina saal, Tartu Kammermuusika Festival
  • Tulve, Helena - Was It Light? (2020)
    4 esitajat: plokkflöödid, klavessiin, kannel ja süntesaator/elektroonika
    EE: I osa esiettekanne: The Bright Future Ensemble (Rootsi-Eesti); 29.08.2020, Kai Kunstikeskus, Tallinn Music Week
  • Kaumann, Tõnis - Fagotikontsert (2020) 22'
    fagott, kammerorkester: löökpillid, keelpillid
    EE: Peeter Sarapuu (fagott), Tallinna Kammermuusika Festivali Kammerorkester, kontsertmeister Maano Männi; 28.08.2020, Tallinna Jaani kirik, Tallinna Kammermuusika Festival
  • Taniel, Gennadi - Kitarrikontsert (2003) 18'

    kitarr, kammerorkester: löökpillid, keelpillid

    EE: Kirill Ogorodnikov (kitarr), Pärnu Linnaorkester, dirigent Henri Christofer Aavik; 28.08.2020 Vändra kirik, 29.08.2020 Pärnu-Jaagupi kirik, 30.08.2020 Pärnu raekoda
  • Tüür, Erkki-Sven - Canticum Canticorum Caritatis (2020) 12'
    Pühendatud Endrik Üksväravale ja Collegium Musicalele
    segakoor
    EE: Kammerkoor Collegium Musicale, dirigent Endrik Üksvärav; 8.08.2020, Kärdla kirik, Pühalepa muusikafestival
  • Kõrvits, Tõnu - Kuuvalgusele (2020) 17'
    Kolm bluusi sümfooniaorkestrile
    sümfooniaorkester: 2233, 2200, 2, harf, keelpillid
    EE: Eesti Festivaliorkester, dirigent Paavo Järvi; 19.07.2020, Pärnu kontserdimaja, Pärnu Muusikafestival
  • Liik, Marianna - Januneb valgust (2020) 14'
    oboe, tšello, orel, fonogramm
    EE: Riivo Kallasmaa (oboe), Gleb Pyšniak (tšello), Ulla Krigul (orel); 14.07.2020, Tartu Jaani kirik, festival "Klaaspärlimäng"
  • Grahv, Viktoria - I Just Breathe More (Ma hingan lihtsalt rohkem) (2020) 6'
    audiovisuaalne kompositsioon, animatsioon: Bruno Quast
    EE: 10.07.2020; Athens Digital Arts Festival (virtuaalne ettekanne)
  • Vähi, Peeter - Kontsert birbynėle ja kammerorkestrile (2020) 24'
    birbynė, kammerorkester: löökpillid, keelpillid
    EE: Vitautas Kiminius (birbynė), Leedu Kammerorkester, dirigent Adrija Čepaitė; 15.06.2020, Leedu Rahvuslik Filharmoonia, Vilniuse Festival
  • Tulve, Helena - Without love atoms would stop spinning (2020)
    tšello
    EE: Arlen Hlusko (tšello); 14.06.2020, Bang on a Can Marathon (veebikontsert)
  • Maimets, Riho Esko - Üks imeline helin (2020)
    segakoor
    Tekst: Ernst Enno
    EE: Kammerkoor Encore, dirigent Karin Kuulpak; 29.02.2020, Niguliste kirik, Tallinn
  • Aints, Tauno - Kontsert akordionile ja kammerorkestrile (2019) 20'
    akordion, keelpilliorkester
    EE: Mikk Langeproon (akordion), Helsingi Kammerorkester, dirigent James Salomon Kahane; 28.02.2020, Temppeliaukio kirik, Helsingi, Soome
  • Vähi, Peeter - Hommage à Brillance de Lune (2019) 10'
    Pühendatud Ludwig van Beethoveni 250. sünniaastapäevale
    oboe, orel
    EE: Jelizaveta Babtsenko (oboe), Olesja Rostovskaja (orel); 22.02.2020, Moskva Konservatooriumi Mjaskovski saal, Venemaa
  • Tüür, Erkki-Sven - Sümfoonia nr. 1 (1984/2018) 26'
    sümfooniaorkester
    EE: Tallinna Kammerorkester, dirigent Tõnu Kaljuste; 21.02.2020, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdisaal
  • Jaanson, Mart - Kolm laulu meeskoorile (2020) 13'
    meeskoor
    EE: Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja; 20.02.2020 Voka rahvamaja, 26.02.2020 Estonia kontserdisaal
  • Eespere, René - Duo duplex (2019) 9'
    kitarrikvartett
    EE: Tallinna Kitarrikvartett; 15.02.2020 Pärnu, Ammende villa, 20.02.2020 Tallinn, Eesti Teaduste Akadeemia saal
  • Viira (Jürgens), Liis - Joonistus (2019)
    ettevalmistatud harf
    EE: Eelesiettekanne: Liis Viira (harf); 13.02.2020, Helsingi Musiikkitalo, Helsingi Harfifestival. Esiettekanne: Liis Viira (harf); 1.11.2020, Kai Kunstikeskus, festival "Afekt"
  • Eespere, René - Flatus II (2020)
    Versioon 2001. aasta flöödipalast
    altsaksofon
    EE: Karl Tipp (saksofon); 11.02.2020, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal
  • Tipp, Karl - Kontsertiino altsaksofonile ja klaverile (2019) 12'
    altsaksofon, klaver
    EE: Karl Tipp (altsaksofon), Lea Valiulina (klaver); 11.02.2020, Eesti Muusika ja Teatriakadeemia kammersaal
  • Eespere, René - Skulptuuri hommik (2001/2020)
    Versioon samanimelisest teosest
    harf, kannel, klavessiin
    EE: Ansambel Una Corda; 1.02.2020 Rehbinderi maja, Rakvere, 6.02.2020 Tallinn, Eesti Teaduste Akadeemia saal
  • Kõrvits, Tõnu - Kolm laulu tšellole, kandlele, harfile ja klavessiinile (2019)
    tšello, kannel, harf, klavessiin
    EE: Theodor Sink (tšello), ansambel Una Corda; 1.02.2020, Rehbinderi maja, Rakvere, 6.02.2020, Teaduste Akadeemia saal, Tallinn
  • Veeroos, Age - Imaginäre Sonate op. 53 (2019)
    klaver
    EE: Susanne Kessel (klaver); 30.01.2020, Beethoveni gümnaasium, Bonn, Saksamaa
  • Amor, Mari - Tsükkel Valdur Mikita tekstidele (2019) 13'
    segakoor
    Tekst: Valdur Mikita
    EE: Segakoor K.O.O.R., dirigent Raul Talmar; 29.01.2020, Mustpeade maja, Tallinn
  • Reinvere, Jüri - Minona (2019) 120'
    ooper kahes vaatuses
    solistid, segakoor, sümfooniaorkester: 3333, 4331, 1+3, harf, keelpillid
    EE: Solistid: Theodora Varga (Minona), Anna Pisareva, Anna Pisareva, Vera Semieniuk, Adam Krużel, Esther Baar, Johannes Mooser, Deniz Yilmaz jt., Regensburgi teatri ooperikoor, Regensburgi Filharmooniaorkester, dirigent Chin-Chao Lin, lavastaja Hendrik Müller; 25.01.2020, Regensburgi teater, Saksamaa
  • Tarm, Jonas - The Last March (2019)
    instrumentaalansambel
    EE: Boston Musica Viva, dirigent Richard Pittman; 18.01.2020, Pickman Hall, Longy School of Music, Cambridge, USA