CD/DVD/LP

Tõnu Kõrvitsa autorikontsert „Nocturanus“

Täna õhtul algusega kell 19 leiab Estonia kontserdisaalis aset helilooja Tõnu Kõrvitsa autorikontsert, kus tuleb esiettekandele teos „Nocturanus“ planeedigongidele, keelpillidele ja elektroonikale. Musitseerivad Tallinna Kammerorkester, löökpillimängijad Madis Metsamart ja Vambloa Krigul ja saksofonist Virgo Veldi. Dirigent on Risto Joost.

Järgmisel nädalal toimub Music Meets Film seminariprogramm

25.–27. novembrini toimub Industry@Tallinn & Baltic Event ja PÖFFi raames kaheksandat korda filmimuusika eriprogramm Music Meets Film (MMF), mis kutsub osa saama käesoleva aasta sündmustest.

Eesti Heliloojate liidul täitus 95. tegutsemisaasta – tulevikku suunatud pilk vaatab rahvusvaheliste koostööprojektide poole

Eesti professionaalseid heliloojaid ja muusikateadlasi ühendav loomeliit tähistab täna oma 95. tegutsemisaastat. Eesti Heliloojate Liit on üks vanimaid Eesti loomeliite, mille eesmärgiks on professionaalsete heliloojate ja muusikateadlaste huvide eest seismine, eesti heliloomingu ja muusikateaduse vaba arengu soodustamine ja oma liikmete loominguliste huvide esindamine.

Neljapäeval algab IX Eesti Pianistide Konkurss

21.-29. novembrini leiab aset IX Eesti Pianistide Konkurss, mis toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis. Selleaastasel konkursil osaleb 28 noort pianisti. Osalejaid hindab 5-liikmeline rahvusvaheline žürii.

Hariduskonverents „Eesti professionaalse muusikakultuuri tulevikuvaated“

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kutsub Eesti professionaalsete muusikute kogukonda osalema ja aktiivselt kaasa rääkima EMTA 100. aastapäevale pühendatud hariduskonverentsil „Eesti professionaalse muusikakultuuri tulevikuvaated“, mis toimub 29.–30. novembril Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uues kontserdisaalis.

VHK orkester annab kontserte Arvo Pärdi loominguga

Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester pühendab eelolevad kontserdid helilooja Arvo Pärdi loomingule. Viljandis ja Tallinnas toimuvate kontsertide kavas kõlavad helilooja tuntuimad teosed keelpilliorkestrile.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor esineb Soulis ja Hongkongis koos nimekate Aasia orkestritega

Eesti Filharmoonia Kammerkoor alustas 16. novembril kahenädalast turneed läbi kolme riigi Soome, Lõuna-Korea ja Hongkongi. Kaasa võetakse rikkalik repertuaar nii maailmaklassikast kui ka Eesti muusikast, mida esitatakse koos kahe väljapaistva Aasia orkestriga, Korea Kammerorkestri ja Hong Kong Sinfoniettaga, juhatab Kaspars Putniņš.

Novembris alustab festival “Tallinn feat. Reval”

23. novembrist kuni 1. detsembrini toimub II varajase muusika festival “Tallinn feat. Reval”, mis toob kuulajateni 11 kontserti mitmel pool Eestis. Meie esinejate kõrval astuvad üles külaliased Poolast, Itaaliast, Hollandist, Šveitsist ja Amesterdamist.

Pärnu Linnaorkester toob lavale romantilisest poeesiast tulvil kontsertetenduse

15. novembril kõlavad Pärnu kontserdimajas katkendid Eino Tambergi romantilisest ooperist “Cyrano de Bergerac” (libreto: Jaan Kross) solistide Maria Listra, Oliver Kuusiku ja Andreas Väljamäe ning Pärnu Linnaorkestri esituses, juhatab Risto Joost. Lisaks on kontserdi kavas veel Jean-Philippe Rameau’ ja Ludwig van Beethoveni muusika.

Collegium Musicale annab nädalavahetusel kaks kontserti Poolas

Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale Endrik Üksvärava juhatusel annab eeloleval nädalavahetusel, 16. novembril kontserdi Varssavis rahvusvahelisel festivalil Eufonie ja 17. novembril Eesti päevadel Białystokis. Kavas on eesti muusika kõrval (Arvo Pärt, Erkki-Sven Tüür, Tõnu Kõrvits jt) ka Pawel Łukaszewski teose Poola esiettekanne.