Heliteoste kataloog

Linnaorkestri advendikontserdid loovad jõulumeeleolu

Pärnu Linnaorkestri jõuluootuskontsert “Veni, Veni Emmanuel“ toimub 5. detsembril Pärnu kontserdimajas ja 7. detsembril Viljandi Baptistikirkus. Kavas Ottorino Respighi ja Johann Sebastian Bachi looming, samuti jõulumuusika.

HELIjaKEEL: PÕHJATUUL, LÕUNATUUL. Helena Tulve, Tatjana Kozlova-Johannes, Doris Kareva. Mõtisklusi sufismist

Sari HELIjaKEEL jätkab hooajal 2019/2020 keskendumist erinevatele pühakirjadele, religioonidele ning elufilosoofiatele. Kontsert “Põhjatuul. Lõunatuul” heidab pilgu sufismi mõjudele Helena Tulve, Tatjana Kozlova-Johannese ning Doris Kareva loomingus. Kontsert toimub 4. detsembril kell 19 Eesti Raadio 1. stuudios.

IX Eesti pianistide konkursi võitsid Tähe-Lee Liiv ja Mantas Šernius

IX Eesti pianistide konkurss leidis aset 22.–20. novembrini Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja teatrimajas. Konkursil osales 27 pianisti, keda hindas rahvusvaheline žürii.

Tartu segakooride laulupäev: Cyrillus Kreek 130, Tõnu Kõrvits 50

2019. aastal möödub 130 aastat armastatud koorihelilooja Cyrillus Kreegi sünnist. 2019. aastal tähistas nüüdisaja üks tuntumaid eesti heliloojaid Tõnu Kõrvits oma esimest suuremat sünnipäeva. Segakooride laulupäeva kontserdi kunstiline juht dirigent Lilyan Kaiv seob kaks heliloojat kontserdi peateose abil. Valikkooride esituses kõlab Tartu Pauluse kirikus segakoorile ja keelpilliorkestrile kirjutatud Tõnu Kõrvitsa imekaunis ning heliloojale endale väga oluline „Kreegi vihik“.

Ilmunud on muusikakollektiivi Supersonus album

Rahvusvahelisel muusikakollektiivil Supersonus on plaadifirma ECM alt ilmunud album “Resonances”. Ansambli üks liige on kandlemängija Anna-Liisa Eller. Eesti kromaatiline kannel kõlab ECMi poolt salvestatud plaadil esmakordselt.

Rahvusülikool 100 kontsertetendus "... ja tuulelaeval valgusest on aerud..."

Eestikeelse Tartu Ülikooli 100. aasta juubeli pidustuste kulminatsioon saab alguse 30. novembril Vanemuise kontserdimajas esiettekandele tuleva Pärt Uusbergi suurvormiga segakoorile ja sümfooniaorkestrile „…ja tuulelaeval valgusest on aerud…“. Teose Uku Masingu ja Kristjan Jaak Petersoni sõnadele esitavad Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester, Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Tartu Ülikooli Kammerkoor ja Tartu Akadeemiline Meeskoor. Dirigendid on Taavi Kull, Triin Koch ja Kuno Kerge.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kestab IX Eesti Pianistide Konkurss

Reedel alanud IX Eesti Pianistide Konkurss jätkub selle nädala algul Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdisaalis II vooruga. Konkursi võitjad selguvad nädala lõpul toimuvatel finaalkontsertidel.

XV Eesti Kammerkooride Festival rõõmustab osalejate rohkusega

XV Eesti Kammerkooride Festivalile registreerus kokku 28 koori üle Eesti, esindatud on nii sega-, mees- kui naiskammerkoorid, samuti on ka sel korral kaasatud koolikoorid.

Tõnu Kõrvitsa autorikontsert „Nocturanus“

Täna õhtul algusega kell 19 leiab Estonia kontserdisaalis aset helilooja Tõnu Kõrvitsa autorikontsert, kus tuleb esiettekandele teos „Nocturanus“ planeedigongidele, keelpillidele ja elektroonikale. Musitseerivad Tallinna Kammerorkester, löökpillimängijad Madis Metsamart ja Vambloa Krigul ja saksofonist Virgo Veldi. Dirigent on Risto Joost.

Järgmisel nädalal toimub Music Meets Film seminariprogramm

25.–27. novembrini toimub Industry@Tallinn & Baltic Event ja PÖFFi raames kaheksandat korda filmimuusika eriprogramm Music Meets Film (MMF), mis kutsub osa saama käesoleva aasta sündmustest.