Muusikauudised

Tauno Aintsi ooper „Rehepapp“ etendub Tallinnas ja HelsingisAasta tagasi Vanemuise teatris esietendunud Tauno Aintsi ooperit „Rehepapp“ saab näha 13. novembril Soome Rahvusooperis ja 27. novembril Rahvusooperis Estonia. Soomes jõuab Vanemuise teatrilt publikuni ka Henry Purcelli „Haldajakuninganna“.

Aintsi ooperi libreto on kirjutanud Urmas Lennuk Andrus Kivirähki samanimelise romaani ainetel. Loo keskmes on Rehepapp Sander, kes vaatab oma rahva kasuahnust ja suuremaid ning väiksemaid unistusi pealt, püüdes neid suunata inimlikematesse sfääridesse. Kivirähk on loonud suurepärase ja vaimuka üldistuse, milles ei puudu ei huumor ega ka ühiskonnakriitika.

Ooperi on lavastanud Marko Matvere, kunstnik on Iir Hermeliin, koreograafia Marika Aidlalt. Peaosas astub üles Marko Matvere, teistes osades Lauri Saatpalu, Merle Jalakas, Kädy Plaas, Kristina Vähi, Reigo Tamm, Karmen Puis, Märt Jakobson, Rasmus Kull, Pirjo Püvi, Valentina Kremen, Jaan Willem Sibul, Simo Breede, Kristiina Raahel Uiga või Liisa Tämm, Janek Savolainen jt. Muusikajuht ja dirigent on Paul Mägi. Etendusi antakse endiselt ka Vanemuise väikeses majas, sel kuul 7. ja 19. novembril.

Vaata ka:
Vanemuine
Soome Rahvusooper
Rahvusooper Estonia

Tagasi