Muusikauudised

Tallinna Kammerorkestri ja MUBA solistide ühine kontsert „MUBA virtuoosid“ tuleb taas



8. veebruaril toimub MUBA Suure saali laval algusega kell 18.00 kontsert „MUBA virtuoosid“. Pea kakskümmend aastat publikut rõõmustanud kontserdisari sai alguse Tallinna Muusikakeskkoolist ja selle idee on olnud pakkuda noortele väljapaistvatele interpreetidele võimalust esineda Eesti tipporkestri ja suurepäraste dirigentidega.


“Võimalus soleerida Tallinna Kammerorkestriga on MUBA õpilastele kooliaasta üks oodatuimaid sündmusi. Mitmetele kontserdil esinevatele noortele on see esimene kord seista orkestri ees ja esimene kogemus noore muusikuna olla laval koos tipptasemel kollektiiviga. Sellel saab olla vaid positiivseid tagajärgi!“ ütleb kontserdi dirigent Andres Kaljuste, kes on ka MUBA klassikalise
muusika loovjuht. 

„Samuti on „MUBA virtuoosid” meie noortele muusikutele samm iseseisvuse poole. Laval ootavad neid proovides ja kontserdil orkestri- ja dirigendi näol uued koostööpartnerid, keda inspireerida ning kellel ennast inspireerida lasta. Tuleb kahtlemata värvikas ning südamlik kontsert!“ sõnab Kaljuste.
 
 
Fotol: Maksim Petrov, MUBA klassikasuuna 10. klassi õpilane.

„Paljudest varasemate aastate virtuooside kontsertide solistidest on saanud praeguseks väga aktiivsed muusikud, keda tegutsevad nii Eestis kui ka välismaal. Ka mitmed Tallinna Kammerorkestri liikmed on oma orkestridebüüdi teinud just koos meie kollektiiviga, mis on erakordselt südantsoojendav,” lisab Tallinna Kammerorkestri produtsent Kaido Kelder.

Tallinna Kammerorkestri ees soleerivad MUBA solistid: Erik Hagi (klaver), Tristan Ilves (tšello),  Denis Khvichia (viiul), Kirill Kuzmin (saksofon), Samuel Lubi (viiul), Marii Heleen Matesen (klaver), Oskar Nõmm (tromboon), Otto Nõmm (flööt), Maksim Petrov (metsasarv), Jana Potštarjova (klaver), Flora Robert (viiul), Havryil Sydoryk (klaver), Kalli Toater (plokkflööt), Aleksandra Maria Tralla (tšello) ja Anna Katarina Tralla (viiul).

Kontserdi mängukavas on Bach, Boccherini, Martin, Larsson, Haydn, Rieding, Paganini, Vivaldi jt.

Kontserti dirigeerib Andres Kaljuste (Tallinna Muusika- ja Balletikool e MUBA).
Kontsertmeister on Harry Traksmann (Tallinna Kammerorkester).

Enne kontserti on avatud kohvik ja pääsmed on müügil SIIN.
Press/meedia saab osaleda kontserdil eelneva akrediteeringuga.

Interpreetidest:

Andres Kaljuste on publikule tuttav nii dirigendi-, viiuli- kui ka vioolamängijana. Ta on Tallinna Muusika- ja Balletikooli klassikalise muusika loovjuht ning Elleri Sinfonietta dirigent.

Andrese muusikutee ning instrumendiõpingud said alguse Aino Riikjärve viiuliklassis ning jätkusid pärast Tallinna Muusikakeskkooli lõpetamist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Stockholmis Kuninglikus Muusikakõrgkoolis ning Berliinis Hanns Eisleri Muusikakõrgkoolis. Õpingutele järgnesid kogemusterikkad hooajad instrumentalistina mitmete Euroopa tipporkestrite ridades, sh Londoni Filharmoonia orkester, Kuninglik Filharmooniaorkester, Berliini Raadio sümfooniaorkester ja Rootsi Raadio sümfooniaorkester.

Kaljuste õppis dirigeerimist Sibeliuse Akadeemias, olles samaaegselt Helsingi Filharmoonikute vioolarühma kontsertmeister. Dirigendina on ta teinud koostööd mitmete orkestritega, sh Helsingi Filharmoonikud, Tampere Filharmoonikud, Odense Sümfooniaorkester, ERSO, Rahvusooper Estonia, Lahti Sinfonia, Oulu Sinfonia, Aarhusi Sümfoonikud, Tallinna Kammerorkester, Keski-Pohjanmaa Kammerorkester jpt.

Eelnevalt on Andres töötanud Stockholmi Lilla Akademieni viiuli- ning vioola õppejõuna, orkestrite dirigendi ning instrumentaalansamblite juhendajana. Samuti on ta olnud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri dirigent, keelpilliõpingute lektor ning kammermuusika õppejõud. Meistriklasse on Andres Kaljuste juhendanud Inglismaal, Prantsusmaal, Venemaal, Hiinas ja Soomes.

Tallinna Kammerorkester (TKO), asutatud 1993. aastal Tõnu Kaljuste eestvedamisel, on äratanud tähelepanu kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. Orkestri mitmekülgses repertuaaris on esindatud nii baroki-, klassitsismi- kui romantismiajastu muusika; oluliseks osaks on 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded. 2013. aastal pälvis Tallinna Kammerorkester Eesti Muusikanõukogu interpretatsioonipreemia.
TKO on kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament”, mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele 2014. aastal Grammy.
 

Tagasi