Muusikauudised

Tallinna Kammerorkestri ees esinevad Robert Traksmann ja Juha Kangas


Robert Traksmann
  Tallinna Kammerorkestri sarjas „Talendid kodus“ soleerib Mustpeade majas 15. detsembril kell 19 algaval kontserdil viiuldaja Robert Traksmann, kes õpib praegu Berliini Hanns Eisleri muusikakõrgkoolis Kolja Blacheri klassis. Orkestrit juhatab orkestri esimene külalisdirigent Juha Kangas.  
Juha Kangas

Kavas on Pēteris Vasksi „Musica serena“, Wolfgang Amadeus Mozarti Viiulikontsert nr. 4 D-duur, Gustav Holsti „Püha Pauli süit“, Leó Weineri Divertisment nr. 1 ja Pehr-Henrik Nordgreni „Mälestuspildikesi maaelust“.

„Robert Traksmann on nagu kasvanud koos Tallinna Kammerorkestriga – ta on olnud saalis kuulaja, esinenud palju kordi orkestri ees solistina, samuti osalenud paljudel kontsertidel ning kontsertreisidel orkestrandina“, ütleb orkestri tegevprodutsent Kaido Kelder. „On olnud suur rõõm näha tema kasvamist suurepäraseks muusikuks ning tunda heameelt koos musitseerimisest,“ lisab Kelder. Rõõm on teada anda, et Robert Traksmanni õpetaja Kolja Blacher esineb meie orkestri ees 2. märtsil Estonia kontserdisaalis.

„Juha Kangas on dirigeerinud orkestrit pea TKO loomisest alates ja omab väga tähtsat rolli orkestri kujunemisel selliseks, kes me praegu oleme. Oleme kohtunud Juhaga igal hooajal ja andnud koos temaga kümneid kontserte Eestis, samuti piiri taga“, räägib Kaido Kelder.

Tallinna Kammerorkester on otsustanud tänada oma püsipublikut priipääsmega hooaja lõppkontserdile. „Meie kuulajad, kes on 2018/19 hooaja eesseisvast viiest nn omakontserdist vähemalt nelja kuulamas käinud, saavad tänutäheks kohtumise orkestriga ja priipileti 26. hooaja lõppkontserdile,“ ütleb orkestri peadirigent Risto Joost.

Sarjas „Tippsolistid“ esinevad peadirigent Risto Joosti kutsel tippviiuldajad ja dirigendid Janne Nisonen, Kolja Blacher ja Peter Spissky. Kammerorkestri viimaste hooaegade maiuspala, kontserdisarja „Kõikvõimas“ peateos on Arnold Schönbergi melodraama „Kuu-Pierrot“, kus kõnelaulu kandvas rollis on kütkestav sopran Iris Oja.

26. hooaja lõppkontserdil 21. juunil Mustpeade majas esinevad Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester ja dirigent Risto Joost. Maailma esiettekandes kõlab Tõnu Kõrvitsa uudisteos.

Tallinna Kammerorkester on üks Eesti viiest professionaalsest orkestrist, mille asutas 1993. aastal Tõnu Kaljuste. Orkestri peadirigent alates 2013. aastast on Risto Joost.

Vaata ka: Tallinna Filharmoonia

Tagasi