Laupäeval, 6. detsembril kell 19 tähistab segakoor Noorus oma 55. sünnipäeva kontserdiga Telliskivi Loomelinnakus Vaba Lava tantsusaalis.
Juubelikontserdil teeb Noorus tagasivaate nii oma pikemale kui lähemale ajaloole. Kõlab muusikat nii sellest ajast, kui koor oli veel ENSV aukirjadega pärjatud rahvakollektiiv, kui ka palasid, mis on koori repertuaari lisandunud viimasel paaril aastal. Kuulda saab laia valikut madrigalidest popini, vaimulikust ilmalikuni ning rahvalikust kaasaegse muusikani. Lisaks nootidele on lauljad ära õppinud ka muid trikke, mida publikule rõõmuga näitavad.
Segakoor Noorus, kus hetkel laulab 40 lauljat, on asutatud 1959. aastal, esimeseks dirigendiks oli August Lüüs. 1963. aastal autasustati koori ENSV Ülemnõukogu aukirjaga, kaks aastat hiljem sai koor rahvakollektiivi nimetuse. 1976. aastal ühines koos Tallinna 22. Keskkooli (praegune Westholmi Gümnaasium) segakooriga Kevade ning tekkis nn Uus Noorus. Koori peadirigentidena on tegutsenud veel Ene Üleoja ja Raul Talmar. Alates 2012. aastast on Nooruse peadirigent Maarja Helstein. Noorus on eduaklt osalenud mitmetel kodumaistel ja rahvusvahelistel konkurssidel ning festivalidel, kus on pälvinud auhinnalisi kohti: Jugoslaavias, Belgias, Ungaris, Hollandis, Itaalias, Iirimaal, Kreekas, Austrias, Saksamaal, Poolas.
Nooruse repertuaaris on kindel koht suurvormidel, olulisel kohal on ka kergemuusika. Mitmed heliloojad, sh Alo Mattiisen, Mart Siimer ja Urmas Sisask on kirjutanud lugusid just Noorusele.
Segakoor Noorus on andnud välja mitmeid plaate: esikplaat 1990, “Jõulumuusika” 1997, “Roheline Muna. Näärmed” 2000, “Salanaine” 2005, “Lapsemeelsed jõulud” 2007, “Läbilõige” 2009.
Muusikauudised
Segakoor Noorus 55
05.12.2014