Muusikauudised

Pühapäeval toimub kontserdisarja “Abonement 007” viimane kontsert

Pühapäeval, 15. aprillil kell 14 toimub Pärnu Uue Kunsti Muuseumis Pärnu Ooperi sarja “Abonement 007” viimane kontsert, kus sopran Kai Kallastu tõlgendab Kaija Saariaho, Lubawa Sydorenko, Sohrab Udumani ja Hans-Gunter Locki teoseid sopranile ja elektroonikale.

Pärast kontserti algab sealsamas Pärnu professionaalse loomekeskkonna olukorda ja arenguvõimalusi (sh tugevused, nõrkused, võimalused ja ohud) kaardistav interdistsiplinaarne vestlusring "Pärnu loomekeskkond", millest on oodatud osa võtma kõik huvilised.

Kontserdisarja “Abonement 007” põhimõtete alusel jätkub sügisel kontserdisari “Musica sacra”, mille kontserdid hakkavad toimuma Pärnu Eliisabeti kirikus laupäeviti kell neli.

Pärnu professionaalsete muusikute kontserdisari “Abonement 007” toimub Pärnu linna, Eesti Kultuurkapitali, Pärnu Ooperi ja Pärnu Uue Kunsti Muuseumi koostöös. Sarja eesmärk on kanda ette Pärnu heliloojate muusikat, anda Pärnu interpreetidele võimalus teostada kunstiliselt eredaid kontserdikavu, kaasata pärnakatele lisaks kõrgel tasemel külalismuusikuid ning viia kontserdiprojekte Pärnust välja. Pärast iga kontserti toimub esinejate ja publiku vestlusring. Sarja kunstiline juht on Andrus Kallastu.

Kontserdisarjaga liitub publikukoolitusprogramm Pärnumaa koolide õpilastele. Programmi raames on kontsertide külastamine tasuta. Oma koolis või huviringis programmi vedavatel õpetajatel, õpilastel või lapsevanematel palun võtta programmiga liitumiseks ühendust Pärnu Ooperi meiliaadressil ooper@parnu.ee

Abonementpääse 21 eurot, müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades ning Internetis aadressidel www.piletimaailm.com ja www.piletilevi.ee, annab õiguse külastada sarja kõiki kevadhooaja 2012 kontserte.

Üksikpääse 7 eurot müügil pool tundi enne kontserdi algust kohapeal.

Tagasi