Muusikasündmuste kalender

Õhtupalvus muusikaga

16.12.2021 - 16.12.2021
Koht: Kaarli kirik, Tallinn
Kell: 18:00

Niina Murdvee – viiul, Toomas Bubert – viiul, Aare Tammesalu - tšello
Kaarli koguduse kontsertkoor ja kammerkoor Canorus
Dirigendid Piret Aidulo ja Pärtel Toompere, Orelil Piret Aidulo

Kava:

Roman Toi    Jõuluvalgus koidab

Tervitus, õpetaja Jaak Aus 

Johann Sebastian Bach  Süit soolotšellole nr 1 G-duur BWV 1007
     Prelüüd

Sirje Kaasik    Sulle tuleb Kuningas
Gustav Holst sdn. P. Perens  Külmal talvepäeval
Anne Ermast sdn P. Toompere Härmatand aken ja soe tuba     
John Rutter    Taevaparadiis

Georg Friedrich Händel  Triosonaat A-duur 2-le viiulile op 5/1
     Andante
     Allegro

Jester Hairston   Heliseb lihtne jõuluviis  
Jaan Vardja    Armastus laulab jõuluööl
Prantsuse jõululaul   Karjased, oh öelge meile
Prantsuse jõululaul   Bethlehem

Johann Pachelbel   Kaanon

John Williams   Somewhere in my memories                  

Palve ja õnnistamine

Camille Saint-Saens   Tollite hostias    


Kaarli koguduse kontsertkoor on asutatud 1989. aastal Marika Kahari ja Piret Aidulo eestvedamisel. Koori peadirigentideks on olnud Ene Üleoja, Heli Jürgenson, Mikk Üleoja ja Raul Talmar. Alates 2015.a. on peadirigent Piret Aidulo, koguduse peaorganist ja muusikajuht. Samast aastast on koori teiseks dirigendiks Pärtel Toompere.
Kontsertkoor on aktiivselt osalenud koorikonkurssidel Eestis ja mujal ning saavutanud mitmeid auhinnalisi kohti. Alates 1994.a. on osaletud kõikidel Eesti üldlaulupidudel,  ja kaks korda Põhja- ja Baltimaade laulupeol. Samuti võetakse osa kõikidest kiriku laulupidudest. Kontsertkoor on välja andnud 3 CD-d: 1998. a U. Sisaski “Eesti Missa”, 2005. a C. Kreegi “Ma tulen taevast ülevelt” ning 2006. a. H. Tedderi vaimulikke koorilaule koondav “Sul olgu au”.
Lisaks laulmisele jumalateenistustel Kaarli kirikus on kooril ka aktiivne kontserttegevus teistes eesti kirikutes. Viimaste aastate kontsertide kavad on koostatud eri ajastute muusikast ning olid koorile vokaaltehniliselt ja muusikaliselt üksjagu nõudlikud. Kavas on olnud Knut Nystedti, Pärt Uusbergi, Michael Haydni, Karl Jenkinsi, Arvo Pärdi, Toomas Trassi, Rein Kalmuse, Andres Uibo, Kadri Hundi,  Leonardo Sciavo jt teoseid.
Kooril on olnud au laulda mitmetel EELK suurüritustel.

Kammerkoor Canorus on kasvanud välja endisest Kaarli koguduse noortekoorist, mis asutati 1988. aastal. Repertuaaris on koraaliseaded, eesti heliloojate laulud, vanamuusika. Lisaks oma koguduse teenimisele ja esinemistele Eesti kirikutes on käidud kontserdireisidel Austrias, Soomes, Rootsis, Leedus, Peterburis. 1998. a. võttis koor osa kirikumuusika festivalist Inglismaal Coventrys. 2010. a. viibis Canorus Barcelonas rahvusvahelisel koorifestivalil, kus saadi hõbemedal. 2012. a. osaleti edukalt Istanbuli rahvusvahelisel koorifestivalil ja 2015. a. Malta koorifestivalil, kus saavutati tugevas konkurentsis oma kategoorias 4. koht. 2016. a. käidi kontserdireisil Londonis ning 2018. a. Gruusia rahvusvahelisel koorifestivalil. Alates 1994. aastast on koor võtnud osa kõikidest üldlaulupidudest  (viimastel kordadel ka valikkoorina), samuti 2000. a. Eesti-Soome laulupeost. Osaletakse vaimulikel laulupidudel, Tallinna praostkonna laulupäevadel ja muudel kiriklikel üritustel. Alates 2010. aastast on korduvalt lauldud keskaja päevade raames Raekoja platsil ja Tornide väljakul ning korra isegi rüütliturniiri avamisel Skoone bastionil. Esinetud on Saku Suurhallis mardilaadal, Hopneri majas jm. 2019. aastal pälvis koor EELK aukirja ustava ja pühendunud teenimise eest. Kahel viimasel aastal on koroonaviiruse kiuste kokku tuldud esimesel võimalusel. Sel suvel ja sügisel on antud kontserte Harkujärve kirikus, Kärdlas, Ridalas, Kullamaal, Viru-Nigulas, Koerus ja Loksal, kuhu meid kutsuti esinema linna päeva puhul.

Tšellist Aare Tammesalu tegutseb solisti ja kammermuusikuna, esitades nii klassikalist repertuaari kui ka nüüdismuusikat. Lisaks kontsertidele Eestis on ta esinenud ja Euroopas, USA-s, Kanadas, Jaapanis, Iraanis, Venemaal jne. Tammesalu on esmaesitanud palju uut muusikat, salvestanud heliplaate, mänginud erinevates kammeransamblites. 2008. aastal tegi ta tummfilmi "Noored kotkad" (1927, režissöör Theodor Luts) taasesituse muusikalise kujunduse. Ta on 1995. aastast Saaremaal toimuva Mustjala festivali  ja 2014. aastast Kadrioru Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht. Tammesalu tegevust on tunnustatud Hendrik Krummi nimelise Kultuuripreemia, Eesti Kultuurkapitali Aastapreemia, Eesti Teatriliidu Aastapreemia žürii eripreemiaga ja Eesti Muusikanõukogu Aastapreemiaga. Ta on Mustjala valla aukodanik.

Niina Murdvee lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi Vladimir Alumäe ja Harald Aasa viiuliklassis. Õpingud jätkusid Moskva Gnessinite nimelise Muusikapedagoogika Instituudi (praegune Venemaa Muusikaakadeemia) assistentuur-stažuuris Halida Ahtjamova viiuliklassis, mille lõpetas 1987.aastal. 2008. aastal kaitses Murdvee doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) juures.
Niina Murdvee on andnud kontserte Eestis, Venemaal ja Rootsis. Tema kauaaegsed partnerid on olnud Nata-Ly Sakkos ja Piret Aidulo. Veel on ta esinenud koos Vello Sakkose, Heljo Sepa, Peeter ja Piia Paemurru, Rolf Uusvälja, Kadri-Ann Sumera ja mitmete teistega. Ta on teinud rohkelt salvestusi Eesti Raadiole ja Eesti Televisioonile ja olnud erinevate eesti heliloojate viiuliteoste esmasettekandja
Niina Murdvee töötab õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Tallinna Muusikakeskkoolis. Tema juhendamisel on kasvanud üles palju viiuldajaid, kes on kodumaise muusikaelu kujundajate hulgas.

Viiuldaja Toomas Buberti viiuliõpingud algasid 4 aasta vanuses, ta lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli 1978.a. ja Tallinna Riikliku konservatooriumi (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) 1983.a. Mari Tampere-Bezrodny klassis.
1982-1993 töötas ta Rahvusooper Estonia orkestris, 1993-1999 oli ta Tartus Vanemuise ooperiteatri orkestri kontsertmeister ning alates 2000.a. töötas ta taas Rahvusooperi orkestris (2003-2011 kontsertmeister). T. Bubert on aktiivne ansamblimängija ja on osa võtnud ka erinevatest rahvusvahelistest konkurssidest.

Organist, koorijuht ja pedagoog Piret Aidulo annab soolokontserte ja teeb koostööd orkestritega: ERSO, RO Estonia SO, Tallinna Kammerorkester, on mänginud ka Läti SO, Peterburi Filharmoonia SO ja Luzerni festivaliorkestriga. Ta on osalenud Stockholmi, Tallinna, Pärnu ja Jalta orelifestivalidel, samuti Visby orelinädalal, orelifestivalidel Ateenas, Soomes ning Maltal. 1989. aastast on ta Tallinna Kaarli kiriku, kus asub ka eesti suurim orel (Walcker/1923) organist ja muusikajuht. 2013. aastast tegutseb organistina ka Tallinna Toomkirikus.

Pärtel Toompere on Tallinna Männikäbi Lasteaia muusikaõpetaja, Kaarli kiriku kontsertkoori ning Kadrioru Saksa Gümnaasiumi lastekoori ja naiskoori dirigent, samuti õpetaja laulustuudios Lauluhaldjas. Ta on lõpetanud G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli muusikateooria erialal (õp Maia Lilje) ning õppis samas ka dirigeerimist (õp Merike Toro ja Hando Põldmäe). Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koorijuhtimise erialal (prof Ants Soots) ning saanud 2019. aastal magistrikraadi muusikateaduse erialal (juhendaja Allan Vurma). 2014–2017 oli ta Tallinna kammerkoori abidirigent, 2015–2019 Kaarli kooli kooride dirigent. 2014–2015 juhatas ta kirikumuusika praktika raames Kaarli koguduse kammerkoori Canorus. Kaarli koguduse kontsertkoori juhatab ta Piret Aidulo kõrval aastast 2015. Pärtel on kirjutanud kaastööd Eesti Teatri Biograafilisele Leksikonile, ajalehtedele Eesti Kirik ja Sirp ning ajakirjale Muusika.
      

Sissepääs vaba, annetused toetavad muusikatööd 
image

Tagasi