Muusikauudised

Mati Turi ja Martti Raide toovad esiettekandele Tõnu Kõrvitsa laulutsükli

Märtsikuus toovad tenor Mati Turi ja pianist Martti Raide esiettekandele Tõnu Kõrvitsa laulutsükli „Kolm laulu Ernst Enno sõnadele“ (1. „Väike paju“, 2. „Läbi metsa“, 3. „Armasta kõike sa…“), mis on kirjutatud spetsiaalselt Mati Turile ja Martti Raidele.  Kokku annab duo kuus kontserti – sarja „Muusika Eestimaale“ raames toimuvad kontserdid 3. märtsil kell 19 Keila Muusikakoolis, 20. märtsil kell 19 Karksi valla kultuurikeskuses ja 25. märtsil kell 18 Valga muusikakoolis ning „Eliitkontsertide“ sarjas 5. märtsil kell 19 Tartu Ülikooli aulas, 11. märtsil kell 19 Estonia kontserdisaalis ja 26. märtsil kell 19 Pärnu kontserdimajas.

Lisaks Kõrvitsa uudisteosele on kavas veel Eduard Tubina „Kolm laulu Karl Ristikivi sõnadele“, „Õnne ootel“ tsüklist „Kolm laulu Marie Underi sõnadele“  ja „Igatsus“, Dmitri Šostakovitši „Satiirid“ („Pildikesi minevikust“) op. 109, Arnold Schönbergi „Neli laulu“ op. 2, Erich Wolfgang Korngoldi „Kolm laulu“ op. 22 ja Robert Schumanni „Die Beiden Grenadieren“, „Mein Wagen rollet langsam“, „Belsatzar“, „Mein schöner Stern“, „Sensucht“ ja „Liebslied“.


Tõnu Kõrvits
Foto: Kaupo Kikkas


Mati Turi
Foto: Harry Rospu

Martti Raide
 

Kontserte korraldavad koostöös Eesti Kontsert ja Eesti Interpreetide Liit.

Mati Turi ja Martti Raide koostöö algas 2007. aastal ning igal hooajal on duo toonud publikuni vähemalt ühe uue laulukava. Ansambli repertuaarivalikus domineerivad kaks suunda: saksa liedi-klassika (Franz Schubert, Robert Schumann, Hugo Wolf, Richard Strauss, Gustav Mahler, Arnold Schönberg, Anton Webern) ja eesti muusika (Kapid, Mart Saar, Eduard Tubin jt), kuid esitatud on ka põhjamaade (Jean Sibelius, Edvard Grieg) ja prantsuse muusikat (Claude Debussy). Lisaks Eestile on duo esinenud USA-s, Kanadas ja Saksamaal.

Tagasi