Muusikauudised

Löökpilliansambel ja klaveriduo Estonia kontserdisaalis

Neljapäeval, 2. mail kell 19 esinevad Estonia kontserdisaalis „Eliitkontsertide“ sarja raames Kai Ratassepa/Mati Mikalai klaveriduo ning löökpilliansambel koosseisus Madis Metsamart, Vambola Krigul, Lauri Ahone ja Heigo Rosin. Ettekandele tulevad järgmised teosed:

Raimo Kangro – “Display I” (Steve Reichi portree)
Bela Bartók – Sonaat kahele klaverile ja löökpillidele
Steve Reich – Sekstett (esiettekanne Eestis)

Madis Metsamart on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Rein Roosi juhendamisel (1989) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kalju Terasmaa käe all (1994). Täiendanud ennast Andrus Vahu, Lassi Erkkilä, Mark Pekarski, Brian Melvini ning Thomas Jimeno Diazi juhendamisel. Aastatel 1990–1991 töötas ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, aastatel 1991–2005 Rahvusooperis Estonia ning alates 2005. aastast on ta Eesti Riikliku Sümfoonniaorkestri rühma kontsertmeister. Metsamart on tegutsenud aktiivselt solisti ja kammermuusikuna nii kodu- kui ka välismaal, partneriteks teiste seas ka Pedro Carneiro, Indrek Vau, Ralf Taal, Tanel Ruben, Virgo Veldi, klaveriduo Kai Ratassepp – Mati Mikalai ja Tallinna Saksofonikvartett. Ta on mänginud paljudes orkestrites ja ansamblites, sh NYYD Ensemble, löökpilliansambel PaukenfEst, Tallinna Kammerorkester, Põhjamaade Sümfooniaorkester, Tallinna Filharmoonikud ja Tallinna Barokkorkester. Olnud paljude Eesti heliloojate loomingu esmaesitaja, sh Arvo Pärdi, Tõnu Kõrvitsa, Eino Tambergi, Toivo Tulevi, Tauno Aintsi, René Eespere, Mirjam Tally, Peeter Vähi, Galina Grigorjeva jpt, samuti teinud hulga salvestusi, nt V. Tormise, L. Sumera, R. Kangro, E.-S. Tüüri teoste plaadistused. Metsamart on mänginud ja plaadistanud ka duoga Villu Veski – Tiit Kalluste (“Põhjala saarte hääled”, 1998), Dave Bentoni ansambliga (“Generations”, 2006) ja Tõnis Mägi ansambliga.

Kai Ratassepa/Mati Mikalai klaveriduo on pälvinud preemiaid rahvusvahelistel konkurssidel, sh II preemia rahvusvahelisel klaveriduode konkursil Kaunases, II preemia rahvusvahelisel klaveriduode konkursil Paduas, I preemia rahvusvahelisel ARD konkursil Münchenis. Kontsertreisid on viinud duot Saksamaale, Itaaliasse, Prantsusmaale, Venemaale ja Eestimaa erinevatesse linnadesse. Ansambel on teinud koostööd mitmete mainekate orkestritega, sh Kremerata Baltica, Deutsches Symphonie-Orchester, Peterburi Maria teatri orkester, ERSO, Tallinna Kammerorkester jt. Duo on osalenud mitmel rahvusvahelisel muusikafestivalil ja teinud hulgaliselt raadiosalvestusi Saksamaal (Bayerischen Rundfunk, Deutschland Radio Berlin) ja Eestis.

Tagasi