Homme, 25. augustil ja pühapäeval, 29. augustil esineb trio koosseisus Marie-Helen Aavakivi (viiul), Olja Raudonen (tšello) ja Piia Paemurru (klaver) kontsertidega Tartu Ülikooli aulas ja Kadrioru Kunstimuuseumis. Ettekandele tuleb Franz Schuberti, Sergei Rahmaninovi ja Ástor Piazzolla muusika. Kontserdid leiavad aset 25. augustil kell 19 Tartu Ülikooli aulas ja 29. augustil kell 18 Kadrioru Kunstimuuseumis, piletid (10€/5€) on müügil kohapeal.
Viiuldaja Marie-Helen Aavakivi omandas magistrikraadi viiuli erialal 2012. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Alexandr Fischeri ja prof. Tõnu Reimanni juhendamisel. 2019. aasta kevadel kaitses Aavakivi EMTAs doktorikraadi teemal „Professor Johannes Paulseni viiuliõpilaste repertuaar ja esitusstiil 1930. aastatel Eestis“ (juhendajad prof. Kristel Pappel, prof. Urmas Vulp, prof. Marje Lohuaru), töötades samas õppejõuna. Aastast 2012 on Marie-Helen Aavakivi kammerorkester Kremerata Baltica liige. Marie-Helen Aavakivi kuulus aastatel 2006–2011 Euroopa Liidu Noorteorkestrisse, ta on töötanud Tallinna Kammerorkestris ja 2. kontsertmeistrina Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris. Solistina on viiuldaja üles astunud TKO ning TMKK ja EMTA sümfooniaorkestrite ees (dirigentideks Paul Mägi, Toomas Kapten, Risto Joost). Samuti on ta osalenud Mikk Murdvee ansamblikaaslasena helilooja Mihkel Keremi autoriplaadil (Toccata Classics 2013), kontsertmeistrina kammerorkester Klaaspärlimäng Sinfonietta projektides (festivalil „Peegel peeglis“ Moskva konservatooriumi Suures saalis 2016 jm) ning koos pianist Ralf Taaliga rahvusvahelises kontserdisarjas „Lossimuusika“.
Olja Raudonen hakkas lapsepõlves oma õe eeskujul iseseisvalt tšellot mängima. Kuueaastaselt alustas ta tšellomängu õppimist Jõhvi Muusikakkoolis Lydia Karpova juures (1989–1998). Õpingud jätkusid Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis Reet Metsa tšelloklassis (1998–2002) ja seejärel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Henry-David Varema juhendamisel (2002–2005). Aastatel 2004–2005 õppis Raudonen vahetusüliõpilasena Grazi Muusika- ja Kunstiülikoolis Austrias (Universität für Musik und darstellende Kunst Graz), misjärel astus ta samas magistrantuuri, õppides Florian Kitti käe all aastatel 2006–2007. Aastal 2008 lõpetas Raudonen magistriõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Henry-David Varema õpilasena. Aastatel 2003–2007 töötas Raudonen tšellomängijana Rahvusooperis Estonia. Aastast 2007 töötab ta Vanemuise sümfooniaorkestris. Raudonen teeb aktiivset koostööd pianist Piia Paemurruga, kellega koos on andnud romantilise kavaga meeldejäävaid kontserte Tartu Ülikooli aulas. Alates 2002. aastast mängib Raudonen duos kitarrist Jelena Ossipovaga ning 2019. aastast akordionist Jaak Lutsojaga.
Piia Paemurru lõpetas 1986. aastal Tallinna Konservatooriumi prof. Laine Metsa klaveriklassis ja kaitses magistrikraadi klaveri erialal 1999. aastal. Praegu töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana. Paemurru on nii solisti kui ka ansamblistina esinenud Eestis, Soomes, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Venemaal, Lätis ja Leedus. Kontserditegevus on teda kokku viinud selliste lauljatega nagu Eilene Hannan, Rhoda Achieng, Virgilijus Noreika, Jaakko Ryhänen, Margarita Voites, Mati Palm, Pille Lill, Nadia Kurem, Hanna-Liina Võsa, Oliver Kuusik, Aare Saal, Kädy Plaas, Marion Melnik, Priit Volmer, Angelika Mikk, René Soom, Teele Jõks, Helen Lokuta, Pirjo Püvi, Angelika Klas-Fagerlund ja teised. Tema ansamblipartneriteks on olnud mitmed instrumentalistid, nende hulgas Mari Tampere-Bezrodny, Peeter Paemurru, Anna-Liisa Bezrodny, ja Vahur Vurm. Piia Paemurru on pälvinud mitmel lauljate võistlustel parima klaverisaatja eripreemia, sealhulgas viiel korral rahvusvahelisel Klaudia Taevi nimelisel ooperilauljate konkursil.
Muusikauudised
Kontsert „Suvine kohtumine“ Tartus ja Tallinnas
24.08.2021