Muusikauudised

Kontserdid „Põhjataeva all“ Eesti Kammerkooride Liidu sarjas „Kuulajale“

13. veebruaril Tartus ja 16. veebruaril Tallinnas leiavad aset kontserdid pealkirjaga „Põhjataeva all“, mis kuuluvad Eesti kammerkooride Liidu sarja „Kuulajale“. Kontsertidel astuvad üles E STuudio kammerkoor (dirigent Küllike Joosing) ja kammerkoor A. Le Coq (dirgent Eve Paap). Kavas on koorilooming sellistelt heliloojatelt nagu Mart Saar, Veljo Tormis, Pärt Uusberg, Ülo Vinter, Ola Gjeilo, Edvard Grieg, Knut Nystedt ja Einojuhani Rautavaara, samuti kõlavad soome, norra, rootsi ja läti rahvalaulud.

Kontserdid algusega kell 19 toimuvad 13. veebruaril Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis ja 16. veebruaril Mustpeade maja Olavi saalis.

Kammerkoor A. Le Coq on asutatud 1999. aastal ning on avalikkusele tuntud ETV saatest „Laululahing 2009“.Põlvas loodud E STuudio kammerkoor on kontsertide raames üles astunud nii Kait Tamra, Olav Ehala, Tõnis Mägi kui ka Võru kammerorkestri ja Vanemuise Sümfooniaorkestriga (dirigent Tarmo Leinatamm).

Eesti kammerkooride Liidu sari „Kuulajale“, mis esitleb omanäolisi ja mitmekülgse tegevusega Eesti kammerkoore, jätkub 27. aprillil Tallinnas ja 3. mail Tartus, mil publiku ette astuvad kammernaiskoor Sireen ja kammerkoori Crede.

Tagasi