21. veebruaril kell 19 annab Mustpeade majas kontserdi Iren Lille ja Reinut Tepi klavessiiniduo. Kontsert toimub Eesti Interpreetide Liidu sarja "Helisev muusika..." raames. Ettekandele tuleb valik suursuguseid ja virtuoosseid kontserte kahele klavessiinile kõrgbaroki ja varaklassitsismi ajastust. Kavasse kuuluvad teosed kõlavad kontserdisaalis harva ning on kuulajatele tõelisteks maiuspaladeks, luues väga erilise, orkestraalse ja stereo-efektiga kõlapildi. 16. veebruaril esinesid Iren Lill ja Reinut Tepp sama kavaga Tartu Linnamuuseumis.
Kavas:
W. F. Bach – Concerto a duoi cembali concertanti F-duur, F.10
J. Ph. Rameau – Pieces de clavecin „en concerts“
J. L. Krebs – Concerto a 2 Cembali obligati a-moll
J. S. Bach – Konzert für 2 Cembali, C-duur BWV 1061a
Kahel kavas oleval heliloojal on aasta 2013 juubeliaastaks – J. Ph. Rameau sünnist möödub 330 ja J. L. Krebsi sünnist 350 aastat.
Irén Lill on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveri ning Kölni Muusikakõrgkooli klavessiini erialal. Ta on täiendanud end mitmel meistrikursusel Eestis, Soomes, Norras, Prantsusmaal, Itaalias ja Saksamaal. 2000. aastal saavutas Irén Lill diplomi J. S. Bachi muusikale pühendatud interpretatsioonikonkursil Tallinnas.
Irén Lill on esinenud nii solisti kui ka erinevate kammeransamblite ja orkestrite koosseisus Eestis, Lätis, Soomes, Norras, Saksamaal, Venemaal, Belgias, Hispaanias, Šveitsis jm. Alates aastast 2004 seob teda tihe koostöö Holger Faust-Petersiga (viola da gamba, Saksamaa), koos loodi ansambel Focus baroque. Duo on salvestanud kaks CD-d: „Anno 1698“ (ARS Produktion, 2010) ja Avec Privilege du Roy (ARS Produktion, 2012) ning annab pidevalt kontserte.
Irén Lill on olnud mitmete uudisteoste esmaesitaja. Ta on teinud salvestusi Eesti Rahvusringhäälingule ning viinud läbi interdistsiplinaarseid kunstiprojekte koostöös erinevate kunstnikega. Irén Lill on „Türi Kevadfestivali“ algataja ja kunstiline juht, festival toimub iga-aastaselt alates aastast 2007.
Reinut Tepp alustas muusikaõpinguid Talinna 7. keskkooli klaveriklassis (Samuel Lazikin) ja jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis (Ell Saviauk) ning Tallinna Konservatooriumis (prof. Laine Mets). 1993 jätkusid õpingud EMA magistratuuris prof. L. Metsa klaveriklassis ja Imbi Tarumi klavessiiniklassis. Ta on täiendanud end Huguette Dreyfusi kursustel.
Reinut Tepp on teinud koostööd selliste kollektiividega nagu Tallinna Barokkorkester, Corelli Consort, Rondellus, Tallinna Kammerorkester jt. Tihe koostöö seob teda ansambliga Cantores Vagantes. 1998. aastast on ta tegev klavessinistina maailmanimega kammerorkestris Kremerata Baltica (kunstiline juht Gidon Kremer), kellega on esinenud arvukatel kontsertidel üle kogu maailma (Carnegie Hall, Royal Albert Hall, Tokyo Santory Hall jne).
Lisaks Gidon Kremerile ja Kremerata Balticale on ta üles astunud selliste väljapaistvate interpreetidega nagu Michala Petri, Sergio Azzolini, Aleksei Ogriatsuk, Kalev Kuljus, Moshe Aron Epstein, Maria Fedotova jt. Samuti mängib Reinut Tepp Kremerata Baltica Sextetis. Ta õpetab G. Otsa nim Muusikakoolis klavessiini ja kammermuusikat.
Reinut Tepp, üks silmapaistvamaid eesti klavessiniste on pälvinud eesti Kultuurkapitali helikunsti aastapreemia 2010.