Muusikauudised

Erkki-Sven Tüüri koori- ja orkestriteosed Austrias, Saksamaal ja Ühendkuningriikides


Erkki-Sven Tüür
Foto: Taavi Kull

Britten Sinfonia
Foto: Harry Rankin

Lähiajal tulevad Erkki-Sven Tüüri koori- ja orkestriteosed esitusele mitmel pool Euroopa kirikutes ja kontserdisaalides.

„Requiemi“ (1994) kannab 16. novembril ette Viini Albert Schweitzeri koor (Albert Schweitzer Chor Wien) ja orkester Capella Lutherana Matthias Krampe dirigeerimisel Viini Lutherische Stadtkirches.

„Lihthouse“ keelpilliorkestrile (1997) on kolmel korral Britten Sinfonia kontserdikavas Inglismaal: 17. novembril Norwichis Theatre Royalis, 22. novembril Cambridge’is West Road Concert Hallis ja 24. novembril Londonis Guildhall School of Music & Drama Milton Court Concert Hallis. Programmis on teiste seas ka Arvo Pärdi orkestriteos „Cantus in Memory of Benjamin Britten“, peateoseks Benjamin Britteni „Serenaad tenorile, metsasarvele ja keelpillidele“. Orkestrit juhatab Pekka Kuusisto.

Veel üks Tüüri keelpilliteos, „Insula deserta“ (1989), tuleb ettekandele 19. novembril Austrias Dornbirni Kulturhausis, esitajaks Collegium Instrumentale Dornbirn Guntram Simma käe all ning 29. ja 30. novembril Essenis Villa Hügelis, mil Folkwang Kammerorchester Esseni ees on dirigent Kristiina Poska. Ka Esseni orkestri kavas on Pärdi „Cantus in Memory of Benjamin Britten“ ning Britteni ja Haydni teosed.

Vaata ka:
Albert Schweitzer Chor Wien
Britten Sinfonia
Collegium Instrumentale Dornbirn
Folkwang Kammerorchester Essen

Tagasi