Muusikauudised

EIL avab hooaja noorte autorite uudisloominguga

Eesti Interpreetide Liidu 12. hooaja avakontserdil 5. septembril kell 19 Mustpeade majas astuvad üles trompetist Indrek Vau, pianist Peep Lassmann ja löökpillimängija Heigo Rosin. Muu hulgas on kavas ka neli uudisteost eesti noortelt autoritelt.
 

Kavas:

Eino TambergSonaat trompetile, klaverile ja löökpillidele, op. 82
Michael BurrittFour Movements for Marimba
Rael Kõiv "Viivuks hetk" trompetile ja klaverile (esiettekanne)
Maria Kõrvits"Umbra 3" trompetile ja klaverile (esiettekanne)
Alisson Kruusmaa"Kolm laulu soolotrompetile" (esiettekanne)
Rasmus Puur„Tärkamine“ flüügelhornile ja klaverile (esiettekanne)

Trompetist Inderk Vau on õppinud Sibeliuse Akadeemias prof. Jouko Harjanne trompetiklassis, kus ta 2001. aastal omandas magistrikraadi soolotrompetistina. Ta on täiendanud end Stephen Burnsi ja Eric Aubier’ meistrikursustel. Ta on võitnud mitmeid auhindu nii riiklikel kui ka rahvusvahelistel konkurssidel. Alates 1990. aastast on Indrek Vau töötanud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning hetkel on samas trompetirühma kontsertmeister. Ta on osalenud ka mitmete välisorkestrite töös. Kammermuusikuna on Indrek Vau aktiivselt osalenud eesti kontserdielus. Tema kontserdikavad koosnevad peamiselt 20. sajandi muusikast, milles olulisel kohal on eesti heliloojate looming. Ta on olnud mitmete uudisteoste tellija ja esmaesitaja Eestis ning salvestanud Eesti Rahvusringhäälingus suurema osa eesti heliloojate trompetirepertuaarist.

Pianist Peep Lassmann on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) ja täiendanud end Moskva konservatooriumi assistentuur-stažuuris maailmamainega pianisti Emil Gilelsi juures. Lassmann on saanud mitmeid auhindu pianistide võistlustel ning kontserdireisid on viinud teda kõikjale endise Nõukogude Liidu osadesse, samuti on ta esinenud Soomes, Rootsis, Saksamaal, Itaalias, Taanis, Austrias, Tšehhimaal, Ungaris, Bulgaarias, Küprosel, Kuubas, Kanadas ja USA-s. Ta on esinenud solistina koos Eesti olulisemate orkestritega, Moskva Filharmoonia orkestriga ja muude orkestritega Venemaal, Moldaavias ja Lätis. Alates 1973. aastast on ta olnud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveriõppejõud ning alates 1992. aastast Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia rektor. Peep Lassmann on juhendanud meistrikursusi Karlsruhe, Grazi, Granada ja Rostocki muusikakõrgkoolides ja Berliinis (Berliner Hochschule für Kunste) ning Leedus, Soomes ja Tšehhi Vabariigis. Peep Lassmannile on omistatud mitmeid tunnustusi, nagu näiteks ENSV teenelise kunstniku aunimetus (1987), Eesti Raadio aasta muusik (1989), Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (1999) ja Valgetähe IV klassi orden (2001).

Heigo Rosin alustas muusikaõpinguid Põltsamaa Muusikakoolis ja jätkas Heino Elleri nim. Tartu Muusikakoolis õpetaja Raivo Rebase löökpilliklassis. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe ning hetkel jätkab samas magistriõppes. Samaaegselt õpib ta Belgias Antwerpenis Flaami Kuninglikus Konservatooriumis Carlo Willemsi ja Koen Wilmarsi löökpilliklassis magistriõppes. Ta on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel pälvides hulgaliselt auhindu. Heigo on mänginud mitmete orkestrite koosseisus, nt. Liége’i Filharmoonia Sümfooniaorkestris, Flaami Kuninglikus Ooperiorkestris De MUNT, sümfooniaorkestris Il Novecento kontsertuuril “The night of the proms”, Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris, Vanemuise sümfooniaorkestris ja Tallinna Kammerorkestris. Solistina on ta esinenud koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestriga. Lisaks sellele on ta esinenud erinevate sooloprogrammidega nii Eestis kui ka välismaal: Poolas, Soomes, Belgias, Taanis ja Itaalias. Heigo Rosin kogus tuntust ka ETV telesaates “Klassikatähed” (2013).


 

Tagasi