Muusikauudised

Eesti muusikud esinevad Iirimaal

3.–6. detsembrini toimub Iirimaal kolm kontserti, kus üles astub eesti ja iiri muusikutest koosnev ansambel koosseisus Toomas Vavilov (klarnet), Arvo Leibur (viiul), Maano Männi (viiul), Aare Tammesalu (tšello), Clare McCague (harf, Iirimaa) ja Dermot Dunne (akordion, Iirimaa).

Kontserdid leiavad aset 3. detsembril Dublini Lossis ja 4. detsembril Iirimaa Rahvusliku Ülikooli Maxima Aulas Galways. Ettekandele tuleb baltisaksa helilooja Iwan Mülleri Klarnetikvartett nr. 1 B-duur, Arvo Pärdi “Fratres”, James Wilsoni Sonaat akordionile, klarnetile, viiulile ja tšellole, Bernhard Cruselli Klarnetikvartett nr. 1 ja Arnold Baxi Harfikvintett. Galway kontsert on pühendatud Eesti Euroopa Liitu kuulumise 10. aastapäevale ning samuti tutvustab Galway sõpruslinna Tartu ja Eesti riigi kingitust Galwayle  – skulptor Tiiu Kirsipuu valmistatud kirjanike Eduard Vilde ja Oscar Wilde’i skulptuuriguppi (avamine Galways 2004. aastal) ning kirjanik Eduard Vildet, keda Iirimaal tuntakse vähe. Kontserdil loetakse ka inglise keeles Eduard Vilde tekste.

6. detsembril toimub Dublinis Cobblestone Pubis õhtu eesti ja iiri rahvamuusikaga, kus kavas on Tõnu Kõrvitsa „Neli eesti vaimulikku rahvaviisi“ keelpillikvartetile ja rahvamuusika koos iirlastega.

Kontsertide korraldajad on EV Suursaatkond Dublinis (konsul Tiina Jokst), Loovüksus MTÜ ja Tobiase Keelpillikvartett MTÜ.

Tagasi