Muusikauudised

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kestab IX Eesti Pianistide Konkurss

22.-29. novembrini toimuval IX Eesti Pianistide Konkursil osaleb kokku 27 noort pianisti, nende seas nii kodumaised klaverimängijad kui ka välisüliõpilased.

NB! Võistlusvoore saab jälgida reaalajas YouTube'i ülekande vahendusel. Info ja lingid on leitavad siit.


Konkursi esimene voor, mis toimus 22.–24. novembrini, sisaldas polüfooniat, etüüde ja suurvorme, võimaldades osalejatel end mitmekülgselt näidata. Teises voorus 25.–26. novembrini esitab võistleja enda koostatud soolokava, mis kätkeb muusikat vähemalt kahes stiilis. Samuti kõlab kohustusliku teosena Pärt Uusbergi "Hingelinnutee I", mis on tellitud heliloojalt spetsiaalselt konkursi jaoks. Kolmandas, konkursi finaalvoorus ootab kuut finalisti klaverikontserdi esitus koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Dirigendina debüteerib ERSO ees Jaan Ots. Finaalkontserdid toimuvad kahel õhtul 28. ja 29. novembril.

Konkurssi hindab rahvusvaheline klaveriõppejõududest koosnev žürii koosseisus prof Graham Scott (Põhja-Inglise Kuninglik Muusikakolledž), prof Jurgis Karnavičius (Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia), dr Niklas Pokki (Sibeliuse Akadeemia), prof Ivari Ilja (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia), Mati Mikalai (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia).

Konkursi esikolmikule ja diplomandidele pannakse välja Kultuurkapitali preemiad. Auhinnafond on 7500 eurot. Lisaks antakse võistlejatele välja eripreemiad. Eesti Kontserdi eripreemia konkursi võitjale on kontsert 2020/2021 hooajal. Eesti Klaveriõpetajate Ühingu "Tulevikulootuse preemia" läheb võistlejale, kelle esinemine näitab suurt tulevikupotentsiaali. Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri eripreemia annab võimaluse üles astuda ERSO ja EMTA ühisprojektis tuleval aastal. Tallinna Filharmoonia eripreemia laureaat saab esineda Tallinna Kammerorkestriga ning Pärnu Linnaorkestri eripreemia laureaat omakorda Pärnu Linnaorkestri ees. Samuti ootab preemia laureaate professionaalne fotosessioon fotograaf Kaupo Kikkasega Eesti Fotolt.

Eelmine, VIII Eesti Pianistide Konkurss toimus aastal 2014 ning selle võitis pianist Sten Heinoja, kes resideerib hetkel Londonis ning kes on tegev pianisti ja kammermuusikuna nii Euroopas kui ka Ameerikas.

IX Eesti Pianistide Konkursi esimene ja teine voor on tasuta sissepääsuga. Piletid finaalvooru kontsertidele on saadaval Piletilevis ja kohapeal.

Vaata ka:
Eesti Pianistide Konkurss

Tagasi