Muusikauudised

Algab Kallastu festival

Kallastu festivaliga jätkub meeldiv traditsioon pakkuda kevadiselt värskes atmosfääris sopran Kai Kallastu ning helilooja ja dirigent Andrus Kallastu loomingut. Festivali kavas on kolm eriilmelist kontserdiprogrammi.

Kannatusajal, Suurel Reedel, 6. aprillil kell 18 Pärnu Eliisabeti kirikus ja Vaiksel Laupäeval, 7. aprillil kell 15 Tallinna Jaani kirikus esitavad sopran Kai Kallastu ja flötist Leonora Palu Stabat Materi tekstile loodud Andrus Kallastu teoseid.

Ülestõusmispühal, 8. aprillil kell 14 kõlavad Pärnu Uue Kunsti Muuseumis Pärnu Ooperi kontserdisarjas "Abonement 007" rahvalauluseaded ja tugeva rahvusliku alatooniga muusika hispaania heliloojalt Isaac Albénizelt, brasiilia heliloojalt Heitor Villa-Loboselt ja prantsuse heliloojalt Marie-Joseph Canteloube de Malaret'lt. Kontserdi kavas on ka esiettekanne noorelt eesti heliloojalt Piret Pajusaarelt. Muusikat esitavad sopran Kai Kallastu, klarnetist Tarmo Pajusaar ja kitarrist Kristo Käo. Sama kavaga kontsert toimub ka laupäeval 21. aprillil kell 15 Rakvere Gümnaasiumi aulas.

Festival lõpeb pühapäeval, 15. aprillil kell 14 Pärnu Uue Kunsti Muuseumis Pärnu Ooperi kontserdisarjas "Abonement 007" toimuva kontserdiga, kus sopran Kai Kallastu esitab kimbu teoseid sopranile ja elektroonikale. Eesti esiettekannetena kõlavad soome helilooja Kaija Saariaho teos "Lonh" ning ukrainlanna Lubawa Sydorenko Valge Ingel. Kontserdikavas on ka Sohrab Udumani teos "Cassandra" ja Hans-Gunter Locki elektrooniline muusika.

Kontserdid toimuvad Pärnu Ooperi, Pärnu linna, Kultuurkapitali, Eesti Interpreetide Liidu, Pärnu Uue Kunsti Muuseumi, Pärnu Eliisabeti ja Tallinna Jaani koguduse ning Rakvere Gümnaasiumi koostöös.

Pääsmed on eelmüügis Piletilevis ja pool tundi enne kontserdi algust kohapeal.

Info: http://www.kallastu.ee

Tagasi