Muusikauudised

Aasta Muusik 2008 on Tiia-Ester Loitme


Tiia-Ester Loitme

Aasta Muusiku tiitli pälvib muusik, kelle loomingulised saavutused on edendanud eesti muusikakultuuri ja kes on teinud koostööd Eesti Rahvusringhäälinguga. Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajad valisid 2008 aasta muusikuks koorijuhi Tiia-Ester Loitme väljapaistva töö eest tütarlastekoori Ellerhein juhtimisel.

Tänavu kuulutati tiitel välja 27. korda. Varasematel aastatel on auhinna pälvinud teiste hulgas Kalle Randalu (1982), Alo Mattiisen (1988), Valter Ojakäär (1993), Erkki-Sven Tüür (1996), Tõnis Mägi (1997), Tõnu Kaljuste (1998), Rein Rannap (2002), Aarne Saluveer (2007).

2008 Aasta Muusiku tiitli üleandmine toimus 11. jaanuaril kell 15 Tallinna Lauluväljaku Klaassaalis. Pidulikul tseremoonial esines ka Ellerhein Loitme juhatusel ning kontserdist tegid ülekande Vikerraadio ja Klassikaraadio.

Tiia-Ester Loitme lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1965. aastal professor Gustav Ernesaksa dirigeerimisklassis. Ellerheina tütarlastekoori dirigendina alustas ta tööd 1970. aastal Heino Kaljuste kõrval. 1989. aastast on Loitme olnud Ellerheina peadirigent ning tema juhendamisel on koor võitnud mitmeid rahvusvahelisi konkursse. 2007. aastal pälvis Ellerhein EBU raadiokonkursil „Let The People Sing“ noortekooride kategoorias esikoha. Tiia-Ester Loitme on olnud Eesti üld-ja koolinoorte laulupidudel laste- ja naiskooride juht ja üldjuht. Hiljuti pälvis Loitme Jaapani Tõusva Päikese ordeni.

Tütarlastekoori Ellerhein järgmine esinemine koos Reval Ensemble’iga on 16. jaanuaril kell 19 Võru kultuurimajas „Kannel“. Kontsert kannab pealkirja „Valgel maal“ ning koosneb René Eespere laulude ja Urmas Sisaski klaveripalade arranžeeringutest. Samuti kõlavad samade autorite kammerteosed ja Reval Ensemble’i vabad improvisatsioonid.

Aveli Kadastik

Tagasi