Muusikauudised

Noored talendid Estonia kontserdisaalis

22. jaanuaril kell 19 esinevad sarja „Noored talendid“ raames Eesti Puhkpillimängijate konkursi 2008 laureaadid Oksana Sinkova (flööt) ja Andres Kontus (tromboon) koos Tallinna Kammerorkestriga Toomas Vavilovi juhatusel. Esitusele tulevad Tõnu Kõrvitsa „Thule eleegiad“, Erkki-Sven Tüüri „Insula deserta“, Johann Georg Albrechtsbergeri Tromboonikontsert ja Giuseppe Saverio Raffaele Mercadante Flöödikontsert.

Mitmeid konkursivõite pälvinud Oksana Sinkova omandas 2002. aastal Eesti Muusikaakadeemia bakalaureuse- ja 2006. aastal magistrikraadi Neeme Punderi, Matti Helini ja Imants Sneibise juhendamisel. 2004/2005 täiendas Sinkova end Hamburgi Muusika- ja Teatrikõrgkoolis ning käesoleval ajal jätkab ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris. Ta on osalenud paljudel meistrikursustel, esinenud Saksamaal, Kreekas, Hollandis, Soomes, Leedus ja Lätis ning soleerinud Tallinna Kammerorkestri, Vanemuise Teatri Sümfooniaorkestri, Narva Sümfooniaorkestri ja Tartu Kammerorkestri ees. Alates 2000. aastast töötab ta Vanemuise Teatri Sümfooniaorkestri flöödirühma kontsertmeistrina ning aastast 1999 teeb ta koostööd Narva Sümfooniaorkestriga.

Andres Kontus on lõpetanud Tallinna Inglise Kolledži ja Nõmme Lastemuusikakooli klaveri, trombooni ja eufooniumi erialal ning jätkanud õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. 2006. aastal lõpetas ta trombooni erialal Aarhusi Kuningliku Muusikaakadeemia Taanis.
Alates 2005. aastast töötab Kontus Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri tromboonirühma kontsertmeistrina ja 2006. aastast on ta ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud. Kontus on osalenud Aarhusi, Aalborgi ja Malmö sümfooniaorkestrite, Randers Kammerorkestri, Klüvers Big Bandi ja Aarhus Sinfonietta töös ning ta on korduvalt olnud Taani sõjaväeorkestri Slesvigske Nusikkorps solist. Lisaks tegutseb ta klahvpillimängijana rockansamblis Contus Firmus.

Laura Vaikma

Tagasi