Muusikauudised

Andres Uibo ja Mari-Liis Uibo esinevad Hollandis

Täna, 3. veebruaril kell 20.15 esinevad Amsterdami kontserdisaalis Orgelpark organist Andres Uibo ja viiuldaja Mari-Liis Uibo. Nende esituses kõlavad Felix Mendelssohni, Arvo Pärdi, Edgar Arro ja Andres Uibo teosed. Amsterdamis viibivad ka Andres Uibo oreliklassi õpilased, kellega Uibo viib läbi meistrikursuseid.

Andres Uibo on Eesti tuntuimaid organiste, esinenud soolokontsertidega Eestis, Lätis, Leedus, Itaalias, Saksamaal, Austrias, Poolas, Hollandis, Soomes, Rootsis, Norras, Jaapanis jm. Ta on mänginud sisse 33 helikandjat, sealhulgas 12 soolo CD-d ning hulk salvestisi erinevate koosseisudega. Uibo on Tallinna Orelifestivali algataja ja juht alates 1987. aastast. Praegu töötab Uibo Tallinna Niguliste kiriku organisti, Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia õppejõu ja Eesti Kontserdi produtsendina. 1995. ja 1999. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali aastapreemia, 2001. aastal Valgetähe medali ning 2006. aastal Eesti Muusikanõukogu aastapreemia.

Mari-Liis Uibo (1990) on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ning jätkab hetkel õpinguid Viini Muusika- ja Näitekunsti Ülikoolis professor Gerhard Schulzi viiuliklassis. Uibo on pälvinud rahvusvahelist tunnustust mitmetel konkurssidel: Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu noorte keelpillimängijate konkurss (diplom 2003 ja 2005), I Ülemaailmne noorte viiuldajate konkurss Trentos (laureaat, 2004) jt. 2007. aastal ilmus tal koos organist Ulla Kriguliga eesti muusikaga CD „Bernsteinstraße“.

Laura Vaikma

Tagasi