Muusikauudised

Täna algab festival „Täiuslik vaikus”

12. – 15. veebruarini leiab Tallinnas Mustpeade Majas nelja kontserdiga aset plaadikompanii ECM festival „Täiuslik vaikus”, mis toob publiku ette nii uut kui ka uues tõlgenduses vana muusikat Norra, Itaalia, Taani, Hollandi, Eesti jt esitajatelt ja heliloojatelt.

Festivali alustab neljapäeval 12. veebruaril kontsert nimega „Uks maailma, aken avarustesse”. Esinevad Tallinna Kammerorkester ja Tõnu Kaljuste. Kavas on Valentin Silvestrov, Arvo Pärt, James MacMillan ja Heino Eller. Kontserdi teises osas kantakse ette Tõnu Kõrvitsa lühiooper „Tuleaed” aastast 2006 Maarja Kangro libretole, solistideks Kädy Plaas ja Helen Lokuta.

Reedene kontsert kannab pealkirja „Vanamuusika uus hingus” ja lavale astub Norrast pärit, Itaalias elav lautomängija Rolf Lislevand oma ansambliga. Kantakse ette kava „Nuo­ve Musiche”, mis kolme aasta eest ilmus ka samanimelisel ECM albumil.

Laupäeval esineb Mustpeade Majas uue Norra jazzi esindaja, tänapäevase jazzi üks unikaalsemaid ja tunnustatumaid saksofoniste – Trygve Seim Norrast koos ansambliga, mille mitteakadeemilisse koosseissu kuuluvad lisaks saksofonidele ja klarnetitele ka tuuba, tšello, akordion, fagott jm. Õhtu nimeks on „Kolme muusikajõe kohtumine”.

Festivali lõpetab pühapäeval 15. veebruaril „Kauniselu kumeda kontrabassi valgel” – Norra kontrabassivirtuoosi Arild Anderseni trio kavaga „Live At Belleville”, millest samuti ECMi väljaandena on ilmunud samanimeline plaat.
Lisaks Arild Andersenile, kes Prantsuse Jazziakadeemia poolt nimetati Euroopa 2008. aasta parimaks muusikuks, kuuluvad triosse trummar Paolo Vinaccia ja saksofonist Tommy Smith.

Festivali kunstiline juht on Erkki-Sven Tüür.

 

Malle Maltis

Tagasi