Muusikauudised

Vocalissimo: Taavi Tampuu

21. veebruaril kell 18 esineb Mederi saalis Eesti lauljaid tutvustava sarja „Vocalissimo” raames bariton Taavi Tampuu, klaveril Kadri-Ann Sumera. Kõlavad teosed Franz Schubertilt, Pjotr Tšaikovskilt ja Mart Saarelt.

Taavi Tampuu lõpetas 1999. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Ludmilla Issakova ja Taru Valjakka juhendamisel. Õppis aastatel 1999-2001 Karlsruhe Muusikakõrgkoolis prof Maria Venuti lauluklassis ning sai Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadi ooperilaulu erialal Nadia Kuremi juhendamisel (2004). Lisaks on ta täiendanud end Roland Hermanni ning Christa Ludwigi meistrikursustel. 2005. aastal võitis ta Hendrik Krummi nimelise noorte lauljate konkursi. Lisaks osalemisele Rahvusooper Estonia ooperilavastustes, on Taavi Tampuu tegev ka kontsertlauljana – ta on teinud koostööd pianist Kadri-Ann Sumeraga ning esitanud soolopartiisid mitmetes vokaal-sümfoonilistes suurvormides.

Kadri-Ann Sumera on klaverierialal lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (õpetajad Merike Bürger, Ülle Sisa, Maigi Pakri) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia cum laude (professor Peep Lassmann). Aastatel 2000/2001 oli ta DAADi (Deutsche Akademische Austauschdienst) stipendiaat. Aastal 2004 sai ta magistridiplomi Kölni Muusikakõrgkoolis professor Arbo Valdma juhendamisel. Ta on pälvinud tunnustust mitmetel festivalidel ja pianistide konkurssidel nii Eestis kui ka välismaal. Kadri-Ann Sumera on üks väljapaistvamaid Eesti noori pianiste, kelle repertuaar hõlmab laia valikut barokist tänapäevani ning kes on silma paistnud kaasaegse muusika nõutud esitajana. Ta töötab Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis kontsertmeistrina ning tegutseb saatejuhina Klassikaraadios. Ta on olnud Eesti Interpreetide Liidu 2006. ja 2007. aasta stipendiaat, alates 2007 juhatuse aseesimees ning kevadest 2008 esimees.

Aveli Kadastik

Tagasi