Muusikauudised

Sarja „Noored talendid“ raames esinevad Mari Targo ja Jaan Kapp. Ettekandele tuleb Mirjam Tally uus teos

Jaan Kapp

Mari Targo

Mirjam Tally

3. märtsil kell 19 esinevad Estonia kontserdisaalis sarja „Noored talendid“ raames Pärnu esimese viiuldajate konkursi 2008 ja konkurss-festivali „Con Brio“ 2008 laureaadid. Mikk Murdvee juhatusel soleerivad Tallinna Kammerorkestri ees viiuldaja Mari Targo, kes saavutas esikoha viiuldajate konkursil Pärnus maikuus ning pianist Jaan Kapp, kes pärjati Con Brio laureaaditiitliga novembris. Targo esituses tuleb esiettekandele Mirjam Tally uus teos „Birds and Shadows“ (2008), mis on valminud viiuldaja tellimusel. Kapp soleerib Johann Sebastian Bachi Klaverikontserdis E-duur BWV 1053. Lisaks kõlavad kontserdil Carl Philipp Emanuel Bachi Sümfoonia nr. 5 h-moll Wq 182/5, Heino Elleri Sümfoniett g-moll ja Pehr Henrik Nordgreni Sümfoonia keelpillidele op. 43.

Mari Targo lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli 2005. aastal Niina Murdvee viiluklassis ning jätkab viiuliõpinguid professor Mare Teearu juhendamisel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Õppeaastal 2007/2008 viibis Targo üliõpilasvahetusprogrammi Erasmus raames Poolas Poznańis, kus täiendas end Poola Raadio kammerorkestri Amadeus kontsertmeistri professor Jarosław Żołnierczyku käe all. Osalenud 2007. aastal suvekursustel Austrias (juhendajateks professor Eszter Haffner ja professor Paul Roczek) ning võitnud samal aastal esikoha EMTA kammeransamblite konkursil. Kuulub EMTA nüüdismuusikaansamblisse, millega osalenud üliõpilaste teoste esmaettekannetel, samuti mänginud Louis Andriesseni ja Krzysztof Penderecki autorikontsertidel.

Jaan Kapp (1988) on lõpetanud 2007. aastal Tallinna Muusikakeskkooli Ada Kuuseoksa klaveriklassis ning jätkab õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Ivari Ilja juhendamisel. Ta on pälvinud tunnustust nii vabariiklikel kui ka rahvusvahelistel konkurssidel. 2004. aastal esindas ta Eestit Klassika-Eurovisioonil Luzernis. Jaan Kapp on andnud soolokontserte paljudes Eesti linnades, Venemaal, Austrias jm.

Agnes Toomla

Tagasi