Muusikauudised

Noppeid EMIKi muusikakalendrist (9.–15. märts)

Teisipäeval, 10. märtsil leiab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis Tallinnas aset Mart Saare kogutud soololaulude teise albumi esitluskontsert. Jaanuari alguses ilmus Mart Saare kogutud soololauludega CD-album „Mart Saar. Maailmapilguga rabalaulik. Kogutud soololaulud II“, mis on järjekorras teine plaat kavandatavast viieosalisest sarjast. Uuel albumil esitavad helilooja kunst- ja rahvalaule metsosopran Iris Oja, bariton Atlan Karp ja pianist Kadri-Ann Sumera. Plaadil kõlab 34 laulu, millest kaheksa on esmasalvestused. Kontserdil vestleb muusikutega Riina Roose.

Vaata ka: Facebook
 
Kolmapäeval, 11. märtsil ja reedel, 13. märtsil tuleb Zürichis Tonhalle Maagi kontserdisaalis ettekandele Erkki-Sven Tüüri akordionikontsert „Prophecy“ (2007). Teose esitajateks on Ksenija Sidorova (akordion) ja Tonhalle-Orchester Zürich Paavo Järvi dirigeerimisel. Tüüri teosega koos on kavas Pjotr Tšaikovski „Itaalia capriccio“ ja sümfoonia nr 3. Enne 11. märtsi kontserti toimub ka vestlus heliloojaga, mille juures kannavad muusikaüliõpilased ette tema teosed „Lamentatio“ (saksofonikvartetile, 1995) ja „Köielkõnd“ (viiulile ja klaverile, 2014). 13. märtsil peab Erkki-Sven Tüür loengu ja annab meistriklasse Zürichi Kunstide Ülikoolis.

Vaata ka: Tonhalle-Orchester Zürich
 

  Erkki-Sven Tüür.
  Foto: Vallo Kruuser
 
Laupäeval, 14. märtsil astuvad viiuldaja Mari Poll ja pianist Mihkel Poll üles Tallinna Raekojas kontserdisarjas „Pillifondi aarded“. Kavas on Wolfgang Amadeus Mozarti sonaat viiulile ja klaverile nr 19 Es-duur KV 302, Ludwig van Beethoveni sonaat viiulile ja klaverile nr 5 F-duur op. 24 ning Ottorino Respighi sonaat viiulile ja klaverile h-moll. Eesti kontserdi sari „Pillifondi aarded“ esitleb eesti interpreete, kelle käsutusse on Eesti Pillifondi andnud hinnalised keelpillid. Mari Poll mängib meister Nicolaus Gagliano 1723. aastal valmistatud viiulil.

Vaata ka: Eesti Kontsert


 

  Mihkel Poll ja Mari Poll.
  Foto: Kaupo Kikkas
 

Tutvu ka teiste selle nädala sündmustega EMIKi muusikasündmuste kalendris.

Tagasi