Muusikauudised

Tobiase Keelpillikvarteti kontserdid Kreekas

Mais esineb Tobiase Keelpillikvartett kahe kontserdiga Kreekas. 20. mail annab kvartett koos 2008. aasta Klassika-Eurovisiooni võitja, kreeka klarnetisti Dionysis Grammenosega kontserdi Benaki muuseumis Ateenas. Kontserdiga tähistatakse Rahvusvahelist muuseumipäeva. Kavas on Carl Maria von Weberi Klarnetikvintett B-duur op. 34, Joseph Haydni Keelpillikvartett d-moll op. 76 nr. 2 ja Arvo Pärdi „Summa“, „Da pacem Domine“ ning „Fratres“.
21. mail astub Tobiase Keelpillikvartett üles Püha Ristija Johannese Eelkäija kloostris Anatoli Agias. Ettekandele tulevad Rudolf Tobiase Keelpillikvartett nr. 2, Arvo Pärdi „Summa“, „Da pacem Domine“ ja „Fratres“ ning Heino Elleri „Viis pala keelpillidele“.

Kontserte toetavad Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Eesti Interpreetide Liit ja Eesti Vabariigi Suursaatkond Ateenas.

2000. aastal asutatud Tobiase keelpillikvartett on regulaarselt andnud kontserte Eestis, kuid esinetud on ka Stockholmis, Helsingis, Peterburis, Riias ja Berliinis. Kvarteti esimene CD valmis 2003. aastal Saksamaa firmale Erdenklang. Tobiase keelpillikvartett on Eesti Raadiole salvestanud Heino Elleri, Lepo Sumera, Veljo Tormise, Jaan Räätsa ja Tõnis Kaumanni kammermuusikat. Kvarteti repertuaari kuuluvad lisaks eesti muusikale ka maailma kvartetiliteratuuri tähtteosed.

Agnes Toomla

 

Tagasi