Muusikauudised

Eesti dirigendid maailmalavadel

Kristjan Järvi dirigeeris 25. mail Baseli Kammerorkestrit Vilniuses, kus esitati Joseph Haydni, Wolfgang Amadeus Mozarti, Igor Stravinski ja Bohuslav Martinů teoseid, soleeris trompetimängija Gabor Boldoczki. Sama kavaga astutakse üles ka kahel õhtul Tšehhis: 31. mail Prahas muusikafestivalil „Praha kevad“ ning 1. juunil Ostrava kultuurikeskuses.
30. mail dirigeerib Kristjan Järvi aga Pariisis Châtelet’ teatris Orchestre National de France’i, kus tulevad esitamisele Leonard Bernsteini, Georg Gershwini ja Aaron Coplandi teosed, solistidena astuvad üles pianistid Katia ja Marielle Labèque ning klarnetist Patrick Messina.

29. ja 31. mail toimub kaks kontserti Haagis, kus Neeme Järvi juhatusel esitavad Residentie Orkest ja viiuldaja Yossif Ivanov Ludwig van Beethoveni Viiulikontserdi ja Johannes Brahmsi Sümfoonia nr. 1.

29. ja 30. mail juhatab Arvo Volmer Austraalias Adelaide’i Sümfooniaorkestrit ning koore Adelaide’ist ja Brisbane’ist. Nendel kontsertidel on Adelaide’i Festivaliteatris võimalik kuulata Giuseppe Verdi Reekviemi.

Olari Elts juhatab 28. ja 30. mail Tokyos Yomiuri Nippon Sümfooniaorkestrit. Kavas on Jean Sibeliuse, Sergei Rahmaninovi ja Sergei Prokofjevi looming. Solistina astub üles viiuldaja Barnabás Kelemen, kes äsja esines Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri hooaja lõppkontserdil Estonia kontserdisaalis.

Laura Vaikma

Tagasi