Muusikauudised

Rahvusvaheline klaveri SUVEUNIversiteet 2009 Pärnus

1.–10. augustini toimub Pärnus kaheksas suvine pianistide meistrikursus, mida juhendab hinnatud klaveripedagoog professor Arbo Valdma. Pärnu Raekojas peetavatel kursustel osaleb 20 pianisti Eestist, Serbiast, Sloveeniast, Austriast, Saksamaalt ja Norrast.

 

Klaverikoolis osalejaid on võimalik kuulata stuudiokontsertidel Pärnu Raekojas – 4. augustil toimub SUVEUNIversiteedi avakontsert, 5. augustil kõlavad Joseph Haydni klaverikontserdid (kaastegev Pärnu Linnaorkestri keelpillikvartett) ja 6. augustil leiab aset klassikaline stuudiokontsert. Kõik kontserdid algavad kell 20. Lisaks esinevad kursuslased 4. ja 5. augustil kell 14 Port Artur 2 III korruse kohvikus.

Rahvusvahelise klaveri SUVEUNIversiteedi lõppkontsert toimub 9. augustil kell 20 Pärnu Kontserdimajas. Jüri Alperteni juhatusel kõlavad Pärnu Linnaorkestri ja solistide esituses Robert Schumanni ja Fryderyk Chopini klaverikontserdid.

Kõikjal maailmas hinnatud klaveripedagoog Arbo Valdma on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1966. aastal Bruno Luki klaveriklassis ning täiendanud end Moskva konservatooriumi aspirantuuris. Ta on võitnud auhinnalisi kohti mitmetel konkurssidel ning andnud soolokontserte nii Euroopas kui ka Austraalias. 1993. aastast töötab Valdma klaveriprofessorina Kölni Muusikaülikoolis, lisaks on ta andnud kursusi mitmel pool Euroopas, Taiwanil ja Moskvas. Meistrikursused Pärnus said alguse 2003. aasta suvel, esimene talvine klaverikool toimus 2006. aasta veebruaris. Kursuste korraldamine Pärnus on tema panus just oma kodulinnas klaverimängu edendamiseks. 2009. aasta algul tunnustas Pärnu linnavolikogu Valdmad linna vapiga Pärnu haridus- ja kultuurielu rikastamise eest.

SUVEUNIversiteeti korraldavad Pärnu Filharmoonia ja Pärnu Kontserdibüroo.

Agnes Toomla

Tagasi