Muusikauudised

Sten Lassmanni kontsert „Heino Elleri klaveriteosed II“


Heino Eller

Täna, 8. septembril kell 18 on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis võimalik kuulata Heino Elleri klaveriteoseid ajavahemikust 1909–1956, esitajaks Eesti noorema põlvkonna üks väljapaistvamaid pianiste Sten Lassmann. Kontserdi kavas on Sonatiin fis-moll, „Furioso“, „Allegro con fuoco“, „Episood revolutsiooniajast“, „Sostenuto“ g-moll, „Allegretto moderato“, „Chanson trieste“, „Andante“, „Larghetto“, „Moderato assai“ (Teema variatsioonidega), „Eesti tants“, 4 prelüüdi (III vihik) ja tsükkel „Kaheksa pala“ (koostatud 1948). Viimati tõi Sten Lassmann publiku ette Elleri teostest koosneva kava möödunud aasta septembris Tallinnas ja Tartus.

Pianist Sten Lassmann (1982) on pälvinud tunnustust nii Eestis kui ka mitmel pool välismaal. Ta on andnud soolokontserte, esinenud kammermuusikuna ning mänginud solistina sümfooniaorkestrite ees. Lassmann on saavutanud auhinnalisi kohti mitmetel vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, millest tähtsaim on esikoht VI vabariiklikul pianistide konkursil Tallinnas (2002).
Sten Lassmann lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli 2001. aastal, kus tema õpetajateks olid Ell Saviauk, Ira Floss ja Ivari Ilja, seejärel 2005. aastal Eesti Muusikaakadeemia bakalaureuseõppe ning 2007. aastal magistriõppe Ivari Ilja klaveriklassis. Õppeaastal 2003/2004 täiendas Lassmann end vahetusüliõpilasena Pariisi Rahvuslikus Kõrgemas Muusika ja Tantsu Konservatooriumis Birgitte Engerer’i juures. Ajavahemikus 2005-2008 õppis Lassmann magistritasemel Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias Ian Fountaini juhendamisel ning käesoleval ajal jätkab ta õpinguid samas doktorantuuris.

Laura Vaikma


Sten Lassmann
Foto: Edith Raamat, Eestifoto stuudio

Tagasi