Muusikauudised

Klaveriduo Mikalai – Ratassepp kontserdid Tallinnas, Tartus ja Viljandis

Möödunud aastal oma kümnendat tegevusaastat tähistanud klaveriduo koosseisus Mati Mikalai ja Kai Ratassepp annab ajavahemikus 4.–7. oktoober kokku kolm kontserti Tallinnas, Tartus ja Viljandis.

4. oktoobril kell 18 Viljandi Jaani kirikus toimuval kontserdil on kavas teosed sellistelt autoritelt nagu Ferenc Liszt, Carl Reinecke, Claude Debussy ja Felix Mendelssohn-Bartholdy.
6. oktoobril esineb klaveriduo Estonia kontserdisaalis ja 7. oktoobril Tartu Ülikooli aulas. Nendel kontsertidel on Mati Mikalai ja Kai Ratassepa esituses võimalik kuulata Camille Saint-Saënsi, Mozart-Busoni, Ferenc Liszti ja Felix Mendelssohn-Bartholdy loomingut. Mõlemad kontserdid algavad kell 19.

Klaveriduo Kai Ratassepp – Mati Mikalai on kõrget tunnustust pälvinud nii kodu- kui ka välismaal. Püsivalt on koos mängitud alates 1998. aastast.
Duo on pälvinud II preemia rahvusvahelisel klaveriduode konkursil Kaunases ja II preemia Silvio Omizzolo klaveriduode konkursil Paduas (mõlemad 2000). Kai Ratassepa ja Mati Mikalai duole omistati I preemia Münchenis toimunud 49. ARD konkursil, ühel mainekamal omasuguste seas.
Kai Ratassepp ja Mati Mikalai on duona esinenud lisaks Eesti kontserdisaalidele Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias ja Venemaal. Duo on osalenud ka mitmesugustel rahvusvahelistel festivalidel. Nad on koostööd teinud selliste orkestritega nagu Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Kremerata Baltica, Mannheimi Rahvusteatri Orkester ja Peterburi Maria Teatri noorteorkester jt.
Duo repertuaar varieerub 18. sajandist 20. sajandini, lisaks esitatakse ka kaasaegsete autorite teoseid. Erilisel kohal on eesti heliloojate uudislooming, näiteks Ülo Kriguli või Jüri Reinvere teosed.
2000. aastal pälvis duo Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Laura Vaikma

Tagasi