Muusikauudised

Pianist Peep Lassmann esineb koos tšellist Yosif Feigelsoniga Tallinnas ja Tartus


 

Kontserdisarja „Violino bis!“ raames annavad kaks kontserti Läti päritoluga USA tšellist Yosif Feigelson ja pianist Peep Lassmann. Ettekandele tulevad kõik Felix Mendelssohn Bartholdy tšelloteosed klaveriga: „Kontsertvariatsioonid“ op. 17, Sonaadid tšellole ja klaverile op. 45 ja op. 58 ning „Sõnadeta laul“ op. 109. Sama kavaga esines duo helilooja 200. sünniaastapäevale pühendatud kontsertidel Prahas, Varssavis, New Yorgis ja Washingtonis aasta esimesel poolel.
Feigelsoni ja Lassmanni on võimalik kuulata täna, 27. oktoobril Estonia kontserdisaalis ja 28. oktoobril Tartu Ülikooli aulas. Mõlemad kontserdid algavad kell 19.
 

Yosif Feigelsoni peetakse oma aja üheks silmapaistvamaks tšellistiks. Ta on õppinud Moskva Konservatooriumis Mstislav Rostropovitši ja Natalia Gutmani juures. Feigelson on esinenud solisti ja kammermuusikuna paljudes Euroopa ja USA tähtsamates kontserdisaalides, juhatanud meistriklasse ning teinud koostööd mitmete hinnatud muusikutega, sealhulgas Neeme Järvi, Juri Bashmeti, Vladimir Feltsmani, Bella Davidovitši ja paljude teistega. Feigelsoni repertuaari kuulub üle 50 tšellokontserdi, umbes samapalju sonaate ja teisi tšellole loodud teoseid, samuti ka tema enda transkriptsioone tšellole.


Yosif Feigelson

Peep Lassmann

Peep Lassmann on hinnatud kontsertpianist ja kammermuusik, kes on esitanud umbes 30 eesti helilooja klaverimuusikat, samas on eriti silma paistnud ka tema Olivier Messiaeni tõlgendused. Aktiivse muusikaelu tegelasena tuntud Lassmann on kauaaegne klaveriõppejõud praeguses Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, aastast 1992 professor ja rektor.

 

Laura Vaikma

Tagasi