Muusikauudised

Kitarrimuusika festival Fiesta de la guitarra 10. oktoobrist 19. novembrini


10. oktoobrist 19. novembrini toimub festival Fiesta de la guitarra ehk VIII rahvusvahelised kitarrimuusika päevad. Kaheksateistkümnel kontserdil üle Eesti astuvad üles Eesti kitarriõpilased ning ka juba tuntud eesti kitarristid, külalisesinejate seas on sellised tippartistid nagu Jesper Sivebæk (Taani), Miguel Angel Jiménez (Hispaania), Heiki Mätlik (Eesti) ja Anastasia Bredis (Venemaa), aga ka noored kitarristid Lätist, Leedust, Itaaliast ja Hiinast.
Üle-Eestilise festivali keskusteks on Otepää ja Tartu, paljud olulised kontserdid toimuvad ka Tallinnas, Pärnus, Valgas ja Jõhvis. Kontsert eesti kitarrimuusikast on kavas 4. novembril kell 18 Lauluväljaku klaassaalis, kavas on Lauri Jõelehe, Ester Mäe, Tõnu Kõrvitsa jt teosed. Festivali lõpetab kuuba kitarristi ja helilooja Leo Brouweri 70. sünnipäevale pühendatud galakontsert 19. novembril kell 18 Eesti Muusika- ja Teatrakadeemia kammersaalis.

Lisaks tavapärasele kontsertprogrammile leiab 29.-31. oktoobrini Otepääl aset Eesti Kitarriseltsi aastaseminar, mille raames peavad loenguid tunnustatud kitarristid ja õpetajad, toimuvad kitarriorkestri proovid ja solistide meistriklassid. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias viivad oktoobris ja novembris meistrikursusi läbi tuntud Euroopa kitarriprofessorid Jesper Sivebæk, Miguel Angel Jiménez ja Sven Lundestad.
Mitmed üritused toimuvad koostöös Eesti Kontserdi, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Taani Kultuuri Instituudiga.

Kitarrifestivali ja aastaseminari idee autor ja algataja oli varalahkunud kitarrist ja pedagoog Kuldar Kudu.

Festivali täpne kava ja info esinejate kohta Eesti Kitarriseltsi kodulehel

Malle Maltis

Tagasi