Muusikauudised

Rein Rannap esitleb uut plaati kontserdiga Nokia kontserdimajas

Teisipäeval, 10. novembril kell 19 toimub Tallinna Nokia kontserdimajas Rein Rannapi vastilmunud plaadi „Ilus maa” esitluskontsert. Üles astuvad Rein Rannap, ansambel Kosmikud,  Riiklik Akadeemiline Meeskoor ja tütarlastekoor Ellerhein Tiia-Ester Loitme juhatusel, kaastegevad on Laur Joamets (kitarrid), Vambola Krigul (löökpillid) ja Priit Volmer (bassbariton).


Plaadile on jäädvustatud Rein Rannapi rokk-kantaadid „Ilus maa” (1982) ning „Taevas ja maa” (2009) Hando Runneli luulele. Kontserdil kõlavad lisaks eelmainitud kantaatidele mõned tuntud Ruja-laulud ja mõned uued laulud Rannapi sulest.


Rein Rannap
Foto: Mats Rockograaf Õun
Pianist, helilooja ja improvisaator Rein Rannap on muusikahariduse omandanud Tallinna Muusikakeskkoolis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Virve Lippuse käe all, täiendanud end Moskva konservatooriumis Lev Naumovi juures ning aastatel 1991–1995 Lõuna-California ülikoolis kompositisooni alal.

Läbi aastakümnete eesti muusikaelus aktiivse ja mitmekülgse tegevusega figureerinud Rein Rannapit tuntakse ka kui ansamblite Ruja, Noor-Eesti ja Hõim asutajat. Samadele kollektiividele on ta loonud enamuse oma praeguseks tuntud ja armastatud lauludest, mida kokku on üle saja.

Laulude ja kantaatide kõrval leiab Rannapi loomingunimekirjast ka orkestri- ja kammermuusikat, filmi- ning näidendimuusikat ja hulga klaveriteoseid.Malle Maltis

Tagasi