Muusikauudised

Esiettekandele tuleb Piret Ripsi uus teos „Jõuluööl0

28. ja 29. novembril tuleb Tallinnas ja Viljandis esiettekandele Piret Ripsi uudisteos „Jõuluööl“ brassile ja segakoorile (tekst: Albert Ruutsoo). Teos kõlab „Viva oratorio!“ kontsertide sarjas Hüpassaares asuva Mart Saare majamuusemi toetuseks ning selle kannavad ette ühendkoorid ja Eesti Noorte Brass. Lisaks Ripsi teosele kõlab kontsertidel veel Arvo Pärdi, Anne Metsala, Pavel Tšesnokovi, Jan Pieterszoon Sweelincki jt heliloojate looming erinevate kooride esituses (Tallinna kammerkoor, Tallinna Ülikooli kammerkoor, Viljandimaa kammerkoor, Rae kammerkoor, Tallinna Püha Vaimu kiriku kammerkoor Crede, Tartu väikekoor So-Le-Mi-Jo).

 


Piret Rips

Priet Ripsi teos „Jõuluööl“ on valminud Eesti Noorte Brassi tellimusel. Jõulukontserdid toimuvad 28. novembril kell 16 Tallinna Jaani kirikus ning 29. novembril kell 17 Viljandi Pauluse kirikus.

Piret Rips on tänapäeva üks tuntumaid laste- ja noortelaulude autoreid. Ta on kirjutanud üle saja laulu erinevatele kooriliikidele ja solistidele, neist arvukalt enda loodud tekstidele. Paljud tema laulud on korduvalt kõlanud laste lauluvõistlustel ja laulupidudel ning jõudnud muusikaõpikutesse. Piret Ripsi helikeelt iseloomustab meeldejääv ja kaasahaarav meloodia ning ergas rütmika, mis on tema lauludele toonud laia populaarsuse.

Agnes Toomla

Tagasi