Muusikauudised

Dirigent Risto Joost ja 150 noort muusikut


 

Sel nädalavahetusel leiavad aset Tallinna Muusikakeskkooli kontserdid pealkirjaga „Jõulumuusika à la française“, kus prantsuse heliloojate Marc-Antoine Charpentier’ ja Jean-Philippe Rameau’ teoseid esitavad dirigent Risto Joost ja 150 noort muusikut üle Eesti.

12. detsembril kell 16 Tallinna Muusikakeskkooli aulas ning 13. detsembril kell 18 Tallinna Metodisti kirikus toimuvatel kontsertidel esinevad TMKK sümfooniaorkester ja kammerkoor, Eesti Koolinoorte Segakoor, Kuusalu Keskkooli noortekoor ning sopranid Pirjo Püvi ja Jaanika Kuusik, metsosopran Teele Jõks, tenor Hanno Mölderkivi ja bariton Taavi Tampuu. Risto Joosti dirigeerimisel kõlavad Charpentier’ „Te Deum“ H146, „Jõulumissa“ H9 ja Rameau’ süit nr. 1 ballett-ooperist „Les Indes Galantes“.

Nii kodu- kui ka välismaal kõrgelt hinnatud Risto Joost tegutseb Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri peadirigendina alates 2006. aastast. 2008. aastal Viinis toimunud rahvusvahelisel noorteorkestrite konkursil „Youth & Music in Vienna“ pälvis TMKK kollektiiv esikoha keelpilliorkestrite kategoorias ning orkester tunnistati kogu konkursi parimaks esinejaks. Ajavahemikus 1987–2006 juhatas orkestrit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Toomas Kapten.

Laura Vaikma

Tagasi