Muusikauudised

Pianist Tanel Joamets taas kontserdireisil Venemaal

24. novembrist 8. detsembrini vältav kontserdireis on pianist Tanel Joametsa neljas turnee 2011. aastal: veebruaris esines ta Lätis, Itaalias, Austrias (Salzburgi Mozarteumis), aprillis leidsid aset üleastumised Venemaal ja Kasahstanis, septembris-oktoobris mitmel pool Skandinaavias ning nüüd viibib pianist taas Venemaal. Joametsa esituses kõlavad Liszti, Skrjabini, Chopini, Rahmaninovi, Griegi ja Eduard Tubina teosed.

Kontserdireis algas Habarovskis, kus 24. novembril soleeris Joamets kammerorkestri „Gloria“ ees, dirigeeris Sergei Razenkov. Kontserdil kanti ette Wolfgang Amadeus Mozarti Klaverikontsert nr. 15. Kahel järgneval päeval esines Joamets soolokavaga Korssakovis ja Južno-Sahhalinskis. Novembrikuu viimasel päeval toimus ülesastumine Vladivostokis asuvas Primorski krai Filharmoonias ning jõulukuu esimesel päeval Ussuriiskis. Enne naasmist kodumaale ootavad Joametsa ees veel kolm kontserti: täna ja homme (5.12 ja 6.12) Blagoveštšenskis ja 8. detsembril Petropavlovskis.
Kõigil soolokontsertidel on tulnud ja tuleb ettekandele Eduard Tubina “Virmaliste sonaat”, seega on Joamets aasta lõpuks seda sonaati ainuüksi tänavu esitanud 30 korda, neist 27 korral välismaal, sealhulgas Salzburgi Mozarteumis. Veel on varieeruvalt kavas Liszti, Skrjabini, Chopini, Rahmaninovi ja Griegi teosed.
2011. aasta lõpetab Joamets kontsertidega “Griegi portree”, mis leiavad aset Tallinnas, Tartus, Võrus ja Narvas 16.–29. detsembrini.


Tanel Joamets

Tagasi