Muusikauudised

Erkki-Sven Tüüri “Flamma” esiettekanne Austraalia Kammerorkestri turneel


5.–19. novembrini kõlab Erkki-Sven Tüüri teos “Flamma” maailmaesiettekandena seitsmel kontserdil Austraalias. Austraalia Kammerorkestri tellimusteost, mida iseloomustatakse kui clever and moving, esitatakse Richard Tognetti juhatusel seitsmel korral Austraalia erinevates linnades: Canberra, Llewellyn Hall (5.11), Melbourne, Town Hall (7.11), Perth, Perth Concert Hall (9.11), Sydney, City Recital Hall, Angel Place (15.,16. ja 19.11) ning Brisbane, QPAC Concert Hall (18.11). Rahvusvaheliselt tuntud oma vaimustavate kavade ja liigutavate vastukajade poolest, peegeldab see maailma üks juhtivamaid kammerorkestreid oma maa elujõulist, seiklushimulist ja otsivat vaimu.


  Erkki-Sven Tüür
  Foto: Taavi Kull
Erkki-Sven Tüüri “Flamma” (ladina keeles tuleleek) loob rohkelt muusikalisi allusioone: tuli kui vaatemäng, kui hävitav ja kui puhastav jõud. Teos on pühendatud esitajatele, teose tellimust toetab orkestri patroon Barbara Blackman.

Pärast “Flamma” ettekannet kõlab kontserdi esimeses pooles Henryk Wieniawski Viiulikontsert nr. 2 (solist Richard Tognetti), teise poole täidab Ludwig van Beethoveni Sümfoonia nr. 6.

Tüüri, kes Tognetti sõnul on tänapäeval üks veenvamaid (convincing) keelpillidele kirjutajaid, seob orkestriga ka varasem koostöö – 2007. aasta Austraalia turneel tõi orkester koos plokkflöödivirtuoos Genevieve Lacey’iga esiettekandele “Whistles and Whispers from Uluru”. Tänavu augustis mängis Erkki-Sven Tüüri keelpillitsüklit “Action.Passion.Illusion” kümnel kontserdil Austraalias Austraalia Kammerorkestri “väike õde” ACO2.

 

Tagasi