Muusikauudised

Algab Interpreetide Liidu festival

13.–16. oktoobrini toimub Tallinna erinevates kontserdisaalides Eesti Interpreetide Liidu festival. Esimest korda aset leidva festivali raames esinevad neljal õhtul eesti parimad interpreedid Mustpeade majas, Niguliste kirikus ja Estonia kontserdisaalis.

Täna, 13. oktoobril kell 19 astuvad Mustpeade maja Valges saali lavale viiuldaja Sigrid Kuulmann-Martin ja pianist Marko Martin. Duo kontserdiga avatakse nii festival kui ka Interpreetide Liidu kümnes hooaeg. Kavas on Eugène Ysaÿe, César Francki, Ernest Chausson’ ja Schumann/Kreisleri teosed sooloviiulile ning viiulile ja klaverile.  

14. oktoobril algusega kell 18 toimub Mustpeade majas „Kammermuusika MAMMUTkontsert“, kus üles astuvad viiuldaja Arvo Leibur, tšellist Marius Järvi, lauljad Iris Oja ja Pille Lill, klarnetist Toomas Vavilov, pianistid Vardo Rumessen, Kadri-Ann Sumera, ansamblid Una Corda, Cantores Vagantes ja paljud teised.  

Festival jätkub 15. oktoobril kell 18 Niguliste kirikus „Organistide galakontserdiga“, kus esinevad Ulla Krigul, Piret Aidulo, Kadri Ploompuu, Tiit Kiik, Pille Metsson ja Toomas Trass. Kaastegevad on Eve Neumann saksofonil, bariton Aare Saal, metsosopran Iris Oja jpt.

Interpreetide Liidu festivali lõpetab 16. oktoobril Estonia Kontserdisaalis aset leidev „Pianistide gala“, kus on võimalik kuulata Peep Lassmanni, Rein Rannapit, Sten Lassmanni, Mihkel Polli, Kai Ratasseppa, Ralf Taali ja paljusid teisi. Kontsert toimub koostöös Eesti kontserdiga ning on pühendatud Tallinna Muusikakeskkooli 50. juubelile. Samuti soovib Interpreetide Liit juhtida avalikkuse tähelepanu faktile, et Eesti vajab uut maailmatasemel kontsertklaverit.

 

Tagasi