Muusikauudised

Kontsert ”Margo Kõlar 50”

Helilooja juubelikontserdil Tallinna Mustpeade Majas kõlab läbilõige tema loomingust 1980ndatest tänaseni. Varasemast loomingust on esindatud näiteks “Sonaat gongilöögiga” (1984/2011) löökpillidele ja kammerorkestrile ja “Võluriik” (tekst Avo Üprus, 1987) lauljale orkestrisaatega. Hilisemast tuleb ettekandele “Sinu süda” (tekst Rein Raud, 2011) vokaalansamblile, löökpillidele, kitarrile ja kammerorkestrile ja “Jeesuse sõit” (2010) vokaalansamblile, aga ka “Kolm kirgast hetke” (1988), “Tandaradei” (tekst Walther von der Vogelweide, 2005), Veni Creator Spiritus (2005), Psalm 116 (1993), “Õhtujutt” (2006/2011) ja “Et tõusta taevasse” (2008).

Kõlari muusikat esitavad Tallinna Kammerorkester, dirigent Tõnu Kaljuste, vokaalansambel Heinavanker, löökpilliansambel PaukenfEst, gregooriuse ansambel Vox Clamantis, kammeransambel Resonabilis ja palju teisi külalisi: Oksana Sinkova (flööt), Riivo Kallasmaa (oboe), Helena Tuuling (klarnet), Kadri-Ann Suss (fagott), Liis Viira (harf), Piia Paemurru (klaver), Kadri Hunt (laul), Johan-Eerk Kõlar (klaver), Taavo Remmel (kontrabass), Paul Daniel (kitarr), Taniel Kirikal (kontratenor), Janno Pokk (nükkelharf), Pill-Rite Rei (altsaksofon, hääl, klaver), Kaia Urb (sopran).

Margo Kõlari loomingut iseloomustavad kõlaeksperimendid, huumor ja mänguline suhe helimaterjali. Kõlari loomingusse kuulub teoseid pea kõikides žanrites, kuid esikohal on selles elektrooniline looming. Teise pooluse moodustavad poeetilised ja sakraalsed vokaalteosed – koori- ja soololaulud. Kõlar on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi kompositsiooni erialal Eino Tambergi juhendamisel 1986. aastal. Aastal 1999 lõpetas ta Eesti Muusikaakadeemias magistriõppe ja 2006 doktoriõppe. Alates 1999. aastast on Kõlar Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia elektronmuusika stuudio juhataja.

Kontsert leiab aset 6. oktoobril kell 19 Tallinna Mustpeade majas. Sissepääs tasuta.

 

Tagasi