Muusikauudised

Esiettekandele tuleb Märt-Matis Lille „Armastajad ja elupõletajad"

28. septembril tuleb Toompea muusikasalongis kontserdiagentuuri Corelli Music hooaja 2011/2012 avaüritusena esiettekandele Märt-Matis Lille Tallinna legendide aineline ilmalik müsteerium „Armastajad ja elupõletajad". Lavastuses teeb muusikat barokkansambel Corelli Consort, jutustaja rollis on Nero Urke (legendide tegelased, kummitused), libreto autor on Jan Kaus, lavastaja Taago Tubin, kunstnik Liisa Soolepp ja valguskunstnik Revo Koplus.

Etendused toimuvad 28. septembril kell 19.00, 30. septembril kell 21.30 ja 2. oktoobril kell 19.00 Toompea muusikasalongis – endises krahv Ungern-Sternbergi linnapalees, praeguses Eesti Teaduste Akadeemias (Kohtu 6) Toompeal.

Müsteeriumi ainestik põhineb Tallinna legendidel ning Toompeal ja all-linnas aset leidnud tõestisündinud lugudel. Iga osa teosest jutustab ühe legendi Tallinna ajaloost ning lood viivad kuulaja läbi mitme sajandi – teele minnakse ristiusu-eelse Kalevi haua legendi juurest, jätkatakse eri võimude ja vallutajate aegsete lugudega ning lõpuks jõutakse möödunud sajandisse. Kasutatud on legende: „Tallinna linna rajamine“, „Aadlik Thuwe matmine“, „Niguliste kiriku muumia“, „Kuradi pulm, „Varjusurnute varjupaik“, „Toompea kummitus“, „Hermanni ja Margarita lugu“ ja „Lornjetiga mees“. Etenduses ühinevad kirjandus, helilooming, interpretatsiooni- ja lavastuskunst.

Märt-Matis Lille „Armastajad ja elupõletajad“ kestab ligi 45 minutit ning teos kõlab kontserdi teises pooles. Õhtu avaosas saab kuulda Corelli Consordi püsirepertuaari kuuluvaid teosed, mida on mängitud samades Toompea saalides juba kõrgbaroki ajastul - heliloojatelt nagu Corelli, J. S. Bach, Meder, Roman.

Etendused kuuluvad Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.
Lisainfo: Corelli Music

Tagasi