Muusikauudised

Pärnu Linnaorkestri kontserdid “Anti Marguste 80”

Orkestri hooaja avakontsert teeb kummarduse augustis väärikat juubelit tähistanud heliloojale, kes oma loomingus on põhiliselt lähtunud regilaulust ning ilmestanud oma teoseid omalaadse huumoriga. Kontserdil “Antimees – Anti Marguste 80” esitavad Marguste muusikat koos Pärnu Linnaorkestriga Eesti Rahvusmeekoor, Piret Aidulo (orel) ja Raivo Tafenau (saksofon), juhatavad Jüri Alperten ja Ants Soots.

Kavas on oreliteosed “In regi mode” ja “Oreleelo”, “Dance and sing” orkestrile, “Saxkontsertiino” saksofonile ja orkestrile, meeskoorilaulud “Oreloits” (koos oreliga), “Vanasõna – vana hõbe”, “Meestetoonid”, “Viru tattoo” (koos orkestriga) ning Mart Saare “Leelo”. Pärnu kontserdil kuuleb lisaks orkestripala “Hoidkem ühte”, meeskoorilaule “Lapsepõlve lauluke” ja “Mehe au”. Sõnalised vahepalad heliloojalt endalt.

Kontserdid toimuvad 15. septembril kell 15 Tallinnas Estonia kontserdisaalis ja 16. septembril kell 19 Pärnu kontserdimajas. Kontserdid korraldab Eesti Kontsert koostöös Pärnu Linnaorkestriga.

Tagasi