Muusikauudised

Maailma esiettekandel Arvo Pärdi teoste uued versioonid


Arvo Pärt
Foto: Peeter Langovits
Eelmise nädala lõpus kõlasid esiettekannete kontserdil Itaalia ühendamise 150. aastapäeva puhul festivalil SettembreMusica Arvo Pärdi teoste uusversioonid: “Beatus Petronius” (1990/2011) kahele segakoorile, kaheksale puupuhkpillile, orkestrikelladele ja keelpilliorkestrile, “Salve Regina” (2001/2011) segakoorile, tšelestale ja keelpilliorkestrile ning “Statuit ei Dominus” (1990/2011) kahele segakoorile, kaheksale puupuhkpillile ja keelpilliorkestrile. Esitajateks Orchestra Sinfonica Nazionale della RAI (Itaalia raadio RAI rahvuslik sümfooniaorkester) ja Torino Vocalensemble dirigent Tito Ceccherini juhatusel.

Kontserdid leidsid aset 9. septembril Torinos Arturo Toscanini auditooriumis ja 10. septembril Milanos Giuseppe Verdi nimelises konservatooriumis. Samad seadete Eesti esiettekanne toimus Läti Raadiokoori, Vox Clamantise ja Sinfonietta Rīga esituses Tallinnas Pärdi päevadel 11. septembril Tallinna Jaani kirikus.

MITO SettembreMusica (3–22.09) on Milanot ja Torinot ühendav Euroopa üks suurimaid kultuurilisi showcase festivale. Festival peab silmas kunstidevahelist koostööd, ainulaadset kogemust, mis hõlmab parima muusikast, filmist ja kaasaegsest kunstist. Festivalil osaleb rohkem kui 3500 artisti 48 riigist.

Tagasi