Muusikauudised

Eesti Fest Londonis

 

21. kuni 26. veebruarini leiab Londonis aset omapärane kultuurisündmus “Eesti Fest”, mis on pühendatud eesti muusikale ja muusikutele ning Tallinnale kui Euroopa kultuuripealinnale 2011. Üritus saab teoks tänu Londoni Eesti Suursaatkonna kultuuriatašee Reet Remmeli ja tema kolleegide aktiivsele tegevusele. Kuraatoriks on BBC mainekas produtsent Fiona Talkington.

Lisaks viiele kontserdile pakub festival ka vestlusõhtut Skype’i ja Eesti IT edust Sten Tamkiviga, kahte workshopi Weekend Guitar Trio ning folkansambliga Suurõ pilvõ. Kõik üritused leiavad aset King Place’is, mis ühendab muusikat, kunsti ja restorane.

Publiku ette astuvad vokaalansambel Vox Clamantis programmiga „Da pacem“, kaheksast pianist koosnev Eesti Klaveriorkester koos kitarrist Ain Vartsi, löökpillimängija Hele-Riin Uibi ja helilooja Urmas Sisaskiga šamaanitrummil, folkansambel Suurõ pilvõ, Weekend Guitar Trio ja džässpianist Kristjan Randalu. Muu hulgas tulevad ettekandele teosed heliloojatelt Arvo Pärt, Urmas Sisask, Peeter Vähi ja Ülo Krigul.

Täpne kava: Kings Place või Eesti Suursaatkond Londonis.

Agnes Toomla

Tagasi