Muusikasündmuste kalender

Voces Musicales 20

14.09.2019
Koht: Tallinna Jaani kirik
Kell: 18:00

Kammerkoor ja orkester Voces Musicales
Dirigent Risto Joost

Kavas:
Arvo Pärt “Silouani laul”
Arvo Pärt “Aadama itk”
Pärt Uusberg “Kiituselaul” (esiettekanne)

Kammerkoor Voces Musicales tähistab 20. sünnipäeva kontserdiga, kus kõlab armastatud eesti heliloojate muusika. Kavas on Arvo Pärdi „Aadama itk“ ja „Silouani laul“ ning Pärt Uusbergi helge ja rõõmurohke „Kiituselaul“.

Arvo Pärt „Silouani laul“ (Silouan’s Song) – kontsert algab Eesti ühe kõige tuntuima helilooja Arvo Pärdi tintinnabuli-muusikaga. Silouan oli munk Athose mäelt, kelle tekstidele on helilooja loonud ka ühe oma viimaste aastate peateose „Aadama itku“.

Arvo Pärt „Aadama itk“ (Adam’s Lament) on muusikaliselt sügava sõnumiga teos vokaalansamblile, segakoorile ja keelpilliorkestrile. Kontserdil kõlavad kirikuslaavikeelsed tekstid, mis kirjeldavad Aadama valu kaotatud paradiisi pärast.

Pärt Uusberg „Kiituselaul“ (esiettekanne) on helge ja rõõmurohke teos. Tekstidena on kasutatud Ernst Enno ilusas eesti keeles luuletusi ning lõike Taaveti psalmidest (Vello Salo ja Indrek Hirve tõlked). Pärt Uusberg oli aastaid meie kammerkoori liige ning käesoleva uudisteose kirjutas ta Voces Musicalesele 20. sünnipäevaks.

Kontserti dirigeerib aasta muusik Risto Joost.

Voces Musicales on professionaalse suunitlusega kammerkoor, mis asutati 19. septembril 1999. Kollektiivi kutsus kokku Risto Joost, kes tänaseni jätkab selle kunstilise nõustajana. Voces Musicalesel on oluline koht Eesti muusikamaastikul - tutvustame teoseid, mis keerukuse tõttu paljude Eesti kooride kavadest välja jäävad. Kammerkoori repertuaar hõlmab kogu lääne muusikalugu – ulatudes vanamuusikast (Tallis, Victoria, Palestrina jt) nüüdisheliloojate uudisteosteni (Holten, Tulev, Tulve, Seppar, Steiner, Krigul jt) – ja sisaldab olulist osa maailma koorimuusika klassikast. 2015. aastal pälvis Voces Musicales kõrgetasemeliste kontsertide eest Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Kontserti toetab Tallinna Kultuuriamet, Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Pilet: Piletimaailm
Info: https://www.facebook.com/events/453859261832960/
image

Tagasi