Aleksandr Žedeljov

ORKESTRITEOSED

Teosed kammerorkestrile

  • Butterfly Effect (Liblikaefekt)
    2016
    kammerorkester
    Esiettekanne: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfoniett, dirigent Toomas Vavilov; 8.04.2016, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, festival "Eesti muusika päevad"
  • Яроврат (Jarovrat)
    2014
    11'
    kammerorkester
    Esiettekanne: Nižni Novgorodi Solistid, dirigent Jevgeni Kirillov; 29.11.2014, Nižni Novgorodi Riikliku Ülikooli saal, Venemaa

ANSAMBLITEOSED

Duod

  • Miracle Garden (Imede aed)
    Samanimeliste teoste üks versioon
    2017
    oboe, kitarr
    Esiettekanne: Duo Telluur
  • 2017
    4'
    kitarr, inglissarv
    Esiettekanne: Duo Telluur; 28.02.2017, Vanalinna Muusikamaja, Tallinn
  • Miracle Garden (Imede aed)
    Samanimeliste teoste üks versioon
    2016
    4'
    marimba, vibrafon
    CD „Porta itineri longissima“, Aleksandr Žedeljov (2016); Redel Ruudus (Valeria Jagudina – marimba, Aleksandra Kremenetski – vibrafon)
  • Miracle Garden (Imede aed)
    Samanimeliste teoste üks versioon
    2016
    flööt, harf
    Esiettekanne: Raivo Peäske (flööt) ja Eda Peäske (harf); 19.05.2016, Kloostri Ait, Tallinn
  • Hammasrattad
    2015
    5'
    tšello, bassklarnet
    Esiettekanne: Marten Altrov (klarnet) ja Theodor Sink (tšello); 26.05.2015, Kloostri Ait, Tallinn
    CD „Porta itineri longissima“, Aleksandr Žedeljov (2016); Theodor Sink (tšello), MArten Altrov (bassklarnet)

Triod

  • Butterfly Effect (Liblikaefekt)
    2015
    viiul, vioola, tšello
    Esiettekanne: Egert Leinsaar (viiul), Karin Sarv (vioola), Villu Vihermäe (tšello); 19.10.2015, Kloostri Ait, kontserdisari "Ludus tonalis"
  • Ühel päeval kevadel
    2015
    flööt, klarnet, fagott
    Esiettekanne: Marion Aruvee (flööt), Martin Kuusk (klarnet) ja Tea Tuhkur (fagott); 24.03.2015, Kloostri Ait, Tallinn
  • Intention
    2'
    klaver, viiul, tšello
    CD „Porta itineri longissima“, Aleksandr Žedeljov (2016); Theodor Sink (tšello), Mari Visnapuu (klaver), Valeria Rjumina (viiul)

Kvartetid

  • Talvised meenutused suvest
    2016
    flööt, viiul, vioola, tšello
    Esiettekanne: Nils Kosapoeg (flööt), Martin Järvi (viiul), Madis Järvi (vioola), Kristian Plink (tšello); 26.01.2016, Kloostri Ait, Tallinn
  • Pomory (Pomoorid)
    2015
    4'
    saksofonikvartett
    Esiettekanne: Saksofonikvartett SaxEst; 24.11.2015, Kloostri Ait, Tallinn
    CD „Porta itineri longissima“, Aleksandr Žedeljov (2016); SaxEst

Keelpillikvartetid

  • Magellan
    seade samanimelisest tšelloseksteti loost
    2018
    7'
    keelpillikvartett
    Esiettekanne: Keelpillikvartett Cantando; 21.11.2018, Nižni Novgorod, Venemaa
  • Miracle Garden (Imede aed)
    Samanimeliste teoste üks versioon
    2018
    4'
    keelpillikvartett
    Esiettekanne: Keelpillikvartett Cantando; 21.11.2018, Nižni Novgorod, Venemaa
  • Слово Птица
    2018
    3'
    keelpillikvartett
    Esiettekanne: Keelpillikvartett Cantando; 21.11.2018, Nižni Novgorod, Venemaa
  • Talvised meenutused
    2016
    5'
    keelpillikvartett
    CD „Porta itineri longissima“, Aleksandr Žedeljov (2016); InPulse Quartet
  • Calligraphia
    2015
    6'
    keelpillikvartett
    Esiettekanne: EMTA Sinfonietta kvartett; 13.04.2015, Metodisti kirik, festival „Eesti muusika päevad“
    CD „Porta itineri longissima“, Aleksandr Žedeljov (2016); Insomnia Kvartett
  • Butterfly Effect (Liblikaefekt)
    3'
    keelpillikvartett
    CD „Porta itineri longissima“, Aleksandr Žedeljov (2016); InPulse Quartet
  • Ida pinge
    4'
    keelpillikvartett

Sekstetid

  • 2017
    7'
    6 tšellot
    Esiettekanne: Estonian Cello Ensemble: Johannes Välja, Theodor Sink, Andreas Lend, Marius Järvi, Villu Vihermäe, Maarit Kangron; 12.04.2017, Mustpeade maja Valge saal, festival "Eesti muusika päevad"
  • Miracle Garden (Imede aed)
    Samanimeliste teoste üks versioon
    2016
    4'
    6 tšellot
    Esiettekanne: Estonian Cello Ensemble: Johannes Välja, Theodor Sink, Andreas Lend, Marius Järvi, Villu Vihermäe, Maarit Kangron; 12.04.2017, Mustpeade maja Valge saal, festival „Eesti muusika päevad“

Septetid

  • 7 Nights (7 ööd)
    2012
    instrumentaalansambel
    Esiettekanne: Aleksandr Žedeljov (kitarr, Roland VG99, Roland MC909), Holger Marjamaa (klaver), Mairo Marjamaa (saksofon), Boris Hrebtukov (trummid), Heiko Remmel (kontrabass), Hans-Jürgen Kruus (klarnet), Aleksej Semenihin (vinüülid); 27.09.2012, EMTA kammersaal, EMTA Sügisfestival

TEOSED SOOLOINSTRUMENDILE

Teosed tšellole

  • Imaginarium
    3'
    tšello
    CD „Porta itineri longissima“, Aleksandr Žedeljov (2016); Theodor Sink (tšello)

Teosed klaverile

  • Gutta cavat lapidem
    2016
    5'
    klaver
    CD „Porta itineri longissima“, Aleksandr Žedeljov (2016); Kristina Rokashevich (klaver)
  • Rush Hour
    3'
    klaver
    CD „Porta itineri longissima“, Aleksandr Žedeljov (2016); Hara Alonso (klaver)

VOKAAL- JA KOORIMUUSIKA

Teosed hääl(te)ele ja klaverile

  • Uncomfortable Person
    9'
    klaver, hääl, live-elektroonika (valikuline)
    Tekst: Aleksei Krutšonõhh

Teosed hääl(te)ele ja muu(de)le instrumendile / instrumentidele

  • I’m
    keelpillikvartett, trummid, hääl
    Tekst: Aleksandr Žedeljov

Teosed naiskoorile a cappella

  • Tsõõriks, tsõõri, tsõõri, tsõõrinu
    2016
    4'
    naiskoor
    Tekst: setu rahvalaul
    Esiettekanne: Neidudekoor Kammerhääled, dirigent Ingrid Roose; 23.02.2016, Kloostri Ait, Tallinn

Teosed meeskoorile a cappella

  • Слово Птица
    2017
    meeskoor
    Tekst: Igor Kotjuh
    Esiettekanne: Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Edmar Tuul; 26.05.2017, Mustpeade maja, Tallinn

ELEKTROONILISED, ELEKTROAKUSTILISED JA MULTIMEEDIA TEOSED

  • Cyclologic
    audiovisuaalne kompositsioon
    2014
  • Cyclotronic
    Interaktiivne heliaktraktsioon. Kaasautor: rühmitus Audiokinetica
    2014
    Esiettekanne: 12.–14.06.2014, Vene Teater
  • Источник (Allikas)
    audiovisuaalne kompositsioon
    2014
    6'
  • Heliruum
    Kineetika, muusika, teatri- ja visuaalkunsti installatsioon. Kaasautor: rühmitus Audiokinetica
    2012
    Esiettekanne: 14.–18.06.2012, Kultuurikatel, Tallinn

KUJUNDUSMUUSIKA

Filmimuusika

  • Muusika dokumentaalfilmile „Lumi punasel lagedal“
    Amrion, Mischief Films, režissöörid Aljona Suržikova ja Julia Ishakova
    2017
    Esiettekanne: 28.01.2017, festival DocPoint, Tallinn
  • Muusika dokumentaalsarjale „Meie Eestid“
    Kinoteater MTÜ ja U8 OÜ
    2017
    Esiettekanne: 2017, ETV, ETV+
  • Muusika animafilmile „Lillmees“
    Režissöörid Sergei Dragunov, Mihhail Nikiforov
    2014
    LP „Flowerman“ (2014); Triophonix
  • Muusika lühifilmile „Musta mehe legend“ („Легенда о чёрном человеке”)
    Režissöör Vladimir Ban
    2013
  • Muusika dokumentaalfilmile „Töölise portree“ (sarjas „Eesti lood“)
    Diafilm OÜ, režissöör Aljona Suržikova
    2010
    Esiettekanne: 18.11.2010, kino Artis, Tallinn
  • Muusika dokumentaalfilmile „Miss Robinson“ (sarjas „Eesti lood“)
    Homeless Bob Production, režissöör Aljona Suržikova
    2009
    Esiettekanne: 8.12.2009, ETV

Muusika teatrilavastustele

  • Muusika Anna Bogatševa näidendile „Imede öö ehk mänguasjad ärkavad ellu...“
    2019
    Esiettekanne: 7.12.2019, Vene Teater, lavastaja Filipp Loss
  • Muusika Jaroslava Pulinovitši näidendile „Charoni koor“
    2019
    Esiettekanne: 12.04.2019, Vene Teater, lavastaja Artjom Garejev
  • Muusika Michael Ende/Priit Põldma näidendile „Momo“
    2019
    Esiettekanne: 14.04.2019, NUKU Teater, lavastaja Mait Joorits
  • Muusika muusikalisele luulekompositsioonile „Ruslan ja Ludmilla“
    Autor: Aleksandr Puškin
    2019
    Esiettekanne: 20.09.2019, Vene Teater, lavastaja Denis Azarov
  • Muusika näidendile „Prozorovite maja“
    Anton Tšehhovi „Kolme õe“ ainetel
    2019
    Esiettekanne: 12.09.2019, Vene Teater, lavastaja Filipp Loss
  • Muusika lavastusele „Külmunud laulud“
    Stepan Pisahhovi samanimelise kogumiku ainetel
    2018
    Esiettekanne: 8.12.2018, Vene Teater, lavastaja Irina Kondrashova
  • Muusika lavastusele „Pipi Pikksukk“
    Autor: Astrid Lindgren
    2018
    Esiettekanne: 23.03.2018, Vene Teater, lavastaja Juliana Laikova
  • Muusika lavastusele „Tuleb/Ei tule. Eesti 100 aasta pärast“
    2018
    Esiettekanne: 23.08.2018, Vene Teater, lavastaja Artjom Garejev
  • Muusika monoetendusele „Nastja, Nastja, Nastja“
    Asja Vološina „Ema“ põhjal
    2018
    Esiettekanne: 28.12.2018, Vene Teater
  • Muusika William Shakespeare’i tragöödiale „Richard III“
    2018
    Esiettekanne: 16.02.2018, Vene Teater, lavastaja Sergei Potapov
  • Muusika audiovisuaalsele lavastusele „IDEM“
    2017
    Esiettekanne: 12.05.2017, Vaba Lava, dramaturg Tatjana Kosmõnina, lavastaja Artjom Garejev
  • Muusika August Strindbergi näidendile „Preili Julie“
    2017
    Esiettekanne: 8.02.2017, Vene Teater, lavastaja Anton Kiselius
  • Muusika lavastusele „Timm Thaler ehk Müüdud naer“
    James Krüssi romaani põhjal
    2017
    Esiettekanne: 30.04.2017, NUKU Teater, lavastaja Taavi Tõnisson
  • Muusika Maria Lee Liivaku ja Mari-Liis Lille dokumentaallavastusele „Väljast väiksem kui seest“
    2017
    Esiettekanne: 3.03.2017, Endla Teatri Küün, lavastaja Mari-Liis Lill
  • Muusika lastetendusele „Muinasjutt tsaar Saltaanist“
    Autor: Aleksandr Puškin
    2016
    Esiettekanne: 9.12.2016, Vene Teater, lavastaja Jelizaveta Bondar
    CD "Сказка о царе Салтане. Muinasjutt tsaar Saltaanist" [muusika ja laulud lavastusest], Vene Teater (2016); Ivan Aleksejev, Aleksandr Žedeljov, Juri Žilin, Alina Karmazina, Dmitri Kordas, Jekaterina Kordas, Tatjana Kosmõrina, Maria Kotlova, Tatjana Manevskaja, Igor Rogatšov, Katrin Sutt, Sergei Furmanjuk ja Anastassia Tsubina (laul), Marten Altrov (klarnet), Anna Wibe (klaver), Kirke Karja (klaver), Ilmārs Priede (bass), Mihail Nikitin (trummid), Ilja Sharapov (löökpillid), Aleksandr Žedeljov (kitarr)
  • Muusika Mari-Liis Lille ja Paavo Piigi lavastusele „Teisest silmapilgust“
    2016
    Esiettekanne: 27.04.2016, Tallinn Linnateater, lavastajad Mari-Liis Lill ja Paavo Piik
  • Muusika Mihhail Bulgakovi näidendile „Zoika korter“
    2016
    Esiettekanne: 24.03.2016, Vene Teater, lavastaja Sergei Fedotov
  • Muusika Aleksandr Puškini/John Wilsoni näidendile „Pidu katku ajal“
    2015
    Esiettekanne: 30.07.2015, Vene Teater, lavastaja Igor Lõssov
  • Muusika Jevgeni Švartsi näidendile „Alasti kuningas“
    2015
    Esiettekanne: 5.09.2015, Vene Teater, lavastaja Milla Petrovitš
  • Muusika rühmituse Audiokinetica audiovisuaalsele lavastusele „Mehaaniline klaver“
    Aleksandr Žedeljovi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia diplomitöö
    2015
    Esiettekanne: 23.11.2015, Kultuurikatel, lavastaja Artjom Garejev
  • Muusika Anton Tšehhovi näidendile „Onu Vanja“
    2014
    Esiettekanne: 5.09.2014, Vene Teater, lavastaja Igor Lõssov
  • Muusika Federico García Lorca näidendile „Bernarda Alba maja“
    2014
    Esiettekanne: 27.02.2014, Vene Teater, lavastaja Ivan Strelkin
  • Muusika Ivan Võrõpajevi näidendile „Illusioonid“
    2013
    Esiettekanne: 5.10.2013, Vene Teater (koostöös Tartu Uue Teatriga), lavastaja Pavel Zobnin
  • Muusika Jean Anouilhi näidendile „Antigone“
    Sophoklese tragöödia ainetel
    2013
    Esiettekanne: 28.03.2013, Vene Teater, lavastaja Roman Feodori
  • Muusika Jevgeni Švartsi näidendile „Tuhkatriinu“
    2013
    Esiettekanne: 6.12.2013, Vene Teater, lavastaja Polina Struzhkova
  • Muusika Mihhail Bulgakovi/Aleksandr Tšervinski näidendile „Koera süda“
    2012
    Esiettekanne: 31.03.2012, Vene Teater, lavastaja Natalja Lapina
  • Muusika näidendile „Meister ja Margarita“
    Autor: Mihhail Bulgakov
    2012
    Esiettekanne: 2.10.2012, Sverdlovski Draamateater, lavastaja Grigori Lifanov
  • Muusika Sergei Kozlovi/Ludmilla Manonina lastelavastusele „Lood siilikesele“
    2012
    Esiettekanne: 10.02.2012, Vene Teater, lavastaja Ludmilla Manonina
  • Muusika tantsulavastusele „Blush / Pealispinna all“
    2012
    Esiettekanne: 8.11.2012, Eesti Tantsuagentuur teatris NO99, lavastaja-koreograaf Krista Köster
  • Muusika tantsulavastusele „Kas ma tohiks olla Mozart?“
    2012
    Esiettekanne: 23.11.2012, Vene Teater, lavastaja Jevgeni Korniag
  • Muusika muusika- ja tantsulavastusele „Alice“
    Lewis Carrolli „Alice imedemaal“ põhjal
    2011
    Esiettekanne: 14.06.2011, Vene Teater, lavastajad Olga Privis, Aleksandr Žedeljov
  • Muusika Anton Tšehhovi näidendile „Kajakas“
    2010
    Esiettekanne: 19.09.2010, Vene Teater, lavastaja Artjom Nasõbulin
  • Muusika Peter Shafferi näidendile „Equus“
    2010
    Esiettekanne: 16.04.2010, Vene Teater, lavastaja Natalja Lapina
  • Muusika Alla Sokolova näidendile „Farjatjevi fantaasiad“
    2009
    Esiettekanne: 17.10.2009, Vene Teater, lavastaja Natalja Lapina
  • Muusika Charles Dickensi/Polina Stružkova näidendile „Jõuluvaimud“
    2009
    Esiettekanne: 12.12.2009, Vene Teater, lavastaja Polina Stružkova
  • Muusika Edna Mazja näidendile „Mängud tagahoovis ehk Because“
    2009
    Esiettekanne: 5.04.2009, Eesti Draamateater Heliose kinos, lavastaja Viktor Rõžakov
  • Muusika näidendile „Meister ja Margarita“
    Autor: Mihhail Bulgakov
    2009
    Esiettekanne: 15.10.2009, Poznani Poola Teater (Teatr Polski w Poznaniu), lavastaja Grigor Lifanov

LEVIMUUSIKA

  • Cosmos Utopia And Dystopia
    2019
    7'
    instrumentaalansambel
    LP „Utopia“, Modulshtein (2019); Modulshtein
  • Ecological Dystopia
    2019
    6'
    instrumentaalansambel, vokaal
    LP „Utopia“, Modulshtein (2019); Modulshtein
  • Ecological Dystopia
    akustiline versioon
    2019
    5'
    instrumentaalansambel
    LP „Utopia“, Modulshtein (2019); Modulshtein
  • Ecological Utopia
    2019
    6'
    instrumentaalansambel
    LP „Utopia“, Modulshtein (2019); Modulshtein
  • Middle
    2019
    4'
    instrumentaalansambel, vokaal
    LP „Utopia“, Modulshtein (2019); Modulshtein
  • Multicultural Dystopia
    2019
    5'
    instrumentaalansambel
    LP „Utopia“, Modulshtein (2019); Modulshtein
  • Suur tamm
    2019
    7'
    instrumentaalansambel, vokaal
    Tekst: rahvaluule
  • Technical Utopia
    2019
    6'
    instrumentaalansambel, vokaal
    LP „Utopia“, Modulshtein (2019); Modulshtein
  • Believe
    2018
    4'
    instrumentaalansambel
    LP „Modulshtein“, Aleksandr Žedeljov (2018); Modulshtein
  • Come and Get It
    2018
    4'
    instrumentaalansambel, vokaal
    LP „Modulshtein“, Aleksandr Žedeljov (2018); Modulshtein
  • Enter
    2018
    1'
    instrumentaalansambel
    LP „Modulshtein“, Aleksandr Žedeljov (2018); Modulshtein
  • Exit
    2018
    3'
    instrumentaalansambel
    LP „Modulshtein“, Aleksandr Žedeljov (2018); Modulshtein
  • Neuroshtein
    2018
    7'
    instrumentaalansambel
    LP „Modulshtein“, Aleksandr Žedeljov (2018); Modulshtein
  • Otuma
    2018
    5'
    instrumentaalansambel
    LP „Modulshtein“, Aleksandr Žedeljov (2018); Modulshtein
  • Stalker
    2018
    2'
    instrumentaalansambel
    LP „Modulshtein“, Aleksandr Žedeljov (2018); Modulshtein
  • Wabagaga
    2018
    4'
    instrumentaalansambel
    LP „Modulshtein“, Aleksandr Žedeljov (2018); Modulshtein
  • Жалейка
    2018
    5'
    instrumentaalansambel
    LP „Modulshtein“, Aleksandr Žedeljov (2018); Modulshtein
  • Пружина
    2018
    4'
    instrumentaalansambel
    LP „Modulshtein“, Aleksandr Žedeljov (2018); Modulshtein
  • Fortuna
    2011
    6'
    instrumentaalansambel
    CD „Lightone“, Triophonix (2011); Triophonix
  • Love in the Air
    2011
    5'
    instrumentaalansambel
    CD „Lightone“, Triophonix (2011); Triophonix
  • Magic Dream
    2011
    7'
    instrumentaalansambel
    CD „Lightone“, Triophonix (2011); Triophonix
  • Mirror Dance
    2011
    6'
    instrumentaalansambel
    CD „Lightone“, Triophonix (2011); Triophonix
  • Süda
    2011
    5'
    instrumentaalansambel
    CD „Lightone“, Triophonix (2011); Triophonix
  • Up
    2011
    5'
    instrumentaalansambel
    CD „Lightone“, Triophonix (2011); Triophonix
    Kirjastaja: Eesti Jazzliit
  • Wektor
    4'
    instrumentaalansambel
    CD „Lightone“, Triophonix (2011); Triophonix