Uudised

Sarja „Kõrvaring” avakontserdil kõlab modernne klassika

Tallinna Kammerorkester alustab 9. novembril Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Suures saalis uue kontserdisarjaga „Kõrvaring“, mis toob publikuni Eestis harva esitatavad teosed. Sarja avakontserdil esinevad koos Tallinna Kammerorkestriga viiuldaja Hugo Ticciati ja tšellist Julian Arp.

Sarja “Heli ja Keel” hooaja avakontserdil tulevad ettekandele põliskeeltest inspireeritud elektroonilised heliteosed

Sarja “Heli ja Keel” hooaja 2019/2020 avakontsert keskendub soome-ugri põliskeeltest inspireeritud elektroonilisele nüüdismuusikale ja Uku Masingu loomingust ajendatud mõtisklustele keelest kui maailmavaatest. Kavas on põliskeeltest inspireeritud elektroonilised heliteosed Märt-Matis Lillelt, Malle Maltiselt, Maija Hynninenilt, Juuso Salonenilt, Tõnis Kaumannilt, heliinstallatsioonid Andrus Kallastult ja Malle Maltiselt ning uudisteosed Johanna Kivimägilt ja Otto Iivarilt.

Ansambli Vox Clamantis kontserditurnee Mehhikos ja Kolumbias

Ansambel Vox Clamantis alustas eile pikemat turneed Mehhikos ning Kolumbias. Mehhikos lauldakse kava, mis kannab pealkirja "Virgencita" Arvo Pärdi just Mehhiko Guadalupe neitsi Maarjale kirjutatud pala järgi. Kava koosneb peamiselt Arvo Pärdi muusikast, mille kõrval kõlavad ka gregooriuse laul ning Guillaume de Machaut ja Cyrillus Kreegi vokaalteosed. Kontserdireisi lõpetavad kaks kontserti Bucaramangas, kus Juan Pablo Carreño ning Arvo Pärdi teoste kõrval kõlab ka Helena Tulve looming.

Ellerheina hääl kõlab mandariinimaal

Tallinna Huvikeskuse Kullo tütarlastekoor Ellerhein Ingrid Kõrvitsa juhatusel lendab homme, 17. oktoobril Hiina Rahvavabariiki, et kahe nädala jooksul anda riigi erinevates linnades kuus täispikka kontserti. Koori peamine eesmärk kontserdireisil mandariinimaale on tutvustada Eesti kultuuri ning koorimuusikat. Kontsertide kavas on Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Olav Ehala, Tõnu Kõrvitsa, Mart Saare, Ko Matsishita, Alice Ping Yee Ho jt looming.

Ansambel U: uurib “vere hinnaga” omapärast fenomeni muusikas

Täna, 15. oktoobril toimub Ansambel U: järjekordne kontsert sarjas „URR – U: rahvusringhäälingus“ Eesti Raadio 1. stuudios. Seekordseks allateemaks on uuskeerukus, kavas mh ka Andrus Kallastu.

“Ilu ja valu” Tartu Ülikooli aulas

25. oktoobril Tartus ja 26. oktoobril Pärnus soleerib kontserdil “Ilu ja valu” tšellist Theodor Sink, kelle esituses kõlab Dmitri Šostakovitši Tšellokontsert nr. 1. Dirigent Kaspar Mänd.

Klaveritrio Mari Poll – Henry-David Varema – Mihkel Poll kontserdid Eestis, Venemaal ja Hiinas

Klaveritrio koosseisus Mari Poll (viiul), Henry-David Varema (tšello) ja Mihkel Poll (klaver) astub oktoobrikuu jooksul üles kolmel korral kontsertidel Eestis, Venemaal ja Hiinas. Ansambli esituses tulevad ettekandele Artur Lemba, Erkki-Sven Tüüri ja Sergei Rahmaninovi kammerteosed.

Collegium Musicale kontserdireisil Barcelonas

Kammerkoor Collegium Musicale on võidukoorina kutsutud osalema Barcelonas toimuval Euroraadio konkursil „Let the Peoples Sing“. Täna toimuval kontserdil kõlab koori esituses muu hulgas Erkki-Sven Tüüri „Missa brevis“ Hispaania esiettekanne.

Euroopa Heliloojate ja Laulukirjutajate Ühenduse kontserdile valiti Eestit esindama Tatjana Kozlova-Johannese teos "Lost Motion"

Rootsis, Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis kõlab 8. oktoobril, ECCO (The European Contemporary Composers Orchestra) kontserdil Stockholmi Saksofonikvarteti esituses Tatjana Kozlova-Johannese teos “Lost Motion”. Stockholmi Saksaofonikvartett võib nimetada üheks Rootsi nüüdismuusika lipulaevaks. Kontserdi ellukutsujaks on Euroopa Heliloojate ja Laulukirjutajate Ühendus ECSA.

XIX Tallinna Toompäevade raames tuleb esiettekandele Mirjam Tally teos „Quasar” orelile ja klavessiinile

Sel laupäeval, 12. oktoobril, esinevad Tallinna Toomkiriku traditsioonilises Orelipooltunnis Kristel Aer (orel) ja Ene Nael (klavessiin). Kõlavad Hans-André Stammi „Toccata alla celtica“ (2011) orelile ja René Eespere „Cum intervallis „(2007) klavessiinile. Samuti spetsiaalselt sellele koosseisule kirjutatud teos Ester Mägi Kontsert orelile ja klavessiinile (1980). Esiettekandena kõlab Mirjam Tally teos „Quasar“ orelile ja klavessiinile.