Uudised

Ansambel Una Corda toob esiettekandele Galina Grigorjeva ja Ülo Kriguli uudisteosed

Sel laupäeval 16. novembril kell 19 toimub Niguliste kiriku Antoniuse kabelis ansambel Una Corda kontsert „Tundmatu muusiku portee“, kus kantakse ette kaks uudisteost: Galina Grigorjeva „Evening Bells“ ja Ülo Kriguli „Quilty pleasures in open D from the Real Fakebook“ . Viimses teoses teeb kaasa vokaalsolistina Andrus Kallastu.

Ansambel U: Torontos ja Tallinnas, taasleidmas kompromissitut Udo Kasemetsa

Udo Kasemetsa 100. sünniaastapäeva puhul toimub ansambel U: eestvõttel rida sündmusi, mis on pühendatud Udo Kasemetsale. Käesoleva nädala esimeses pooles on ansambel U: Torontos, kus koostöös Toronto Ülikooli ja Kanada Muusika Keskusega toimuvad õpitoad ning kontserdid, kus fookuses on Udo Kasemetsa looming.

Konverents „Seletades universumit – süsteemid, kunst ja inimesed“ on pühendatud helilooja Udo Kasemetsa 100. sünniaastapäevale

16. novembril 2019 möödub 100 aastat helilooja Udo Kasemetsa sünnist. Sellele sündmusele on pühendatud rahvusvaheline konverents, samuti toimuvad kontserdid, kus astuvad üles ansambel U:, EMTA Uue Muusika Ansambel ning Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambel.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor toob esiettekandele Ülo Kriguli uue teose

Eesti Filharmoonia Kammerkoori (EFK) juures sel aastal resideeriv helilooja Ülo Krigul kirjutas koorile uue teose „Aga vaata aina üles“, mis tuleb peadirigendi Kaspars Putniņši juhatusel esiettekandele kontsertidel „Hingus“ 12. novembril Tartu Pauluse kirikus ja 13. novembril Tallinna Niguliste kirikus.

Raimo Kangro/Andres Valkoneni rokkooperi „Põhjaneitsi“ kontsertettekanne

1980. aastal Vanemuises esietendunud teadaolevalt eesti esimene rokkooper tuuakse ligi 40 aastat hiljem taas kuulajateni 9. novembril Estonia kontserdisaalis ja 10. novembril Vanemuise kontserdimajas. Laval on solistid Mikk Tammepõld, Tamar Nugis, Tanel Padar, Nele-Liis Vaiksoo, Kärt Tomingas, Geir Luht, Karel Tohv, Rahvusooper Estonia ooperikoori naisrühm, Eesti Rahvusmeeskoor ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Kristjan Järvi juhatusel.

Hiina võlu ja valu - tütarlastekoori Ellerhein kontserdireis Hiina

Tallinna Huvikeskus Kullo tütarlastekoor Ellerhein saabus neljapäeval, 31. oktoobril tagasi kodumaale oma kahenädalaselt ning väga värvikalt kontserdireisilt Hiina Rahvavabariiki. Koor külastas kahe nädala jooksul kuute erinevat linna ning andis sama palju kontserte. Koori peamine eesmärk kontserdireisil mandariinimaale oli tutvustada Eesti kultuuri ja koorimuusikat, tugevdada kultuurilisi sidemeid kahe riigi vahel ning saada ka ise tuttavamaks Hiina kultuuriga. Kontsertide kavas oli Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Olav Ehala, Mart Saare, Ko Matsushita, Alice Ping Yee Ho jt looming.

Eesti kammermuusika kontserdid Itaalias

MTÜ Loovüksus ja Rahvusvaheline Artur Kapp’i Ühing viivad Itaalia publiku ette 12 Eesti helilooja teosed. Kontserdid toimuvad 2. ja 3. novembril Napoli lähedal Maddalonis, laval on pianist Maila Laidna, viiuldaja Arvo Leibur ja tšellist Aare Tammesalu.

Toivo Tulevi maailmaesiettekanne ja Liis Viira Eesti esiettekanne täna EMTA suures saalis

Täna, 23. oktoobril algusega kell 19 astub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suure saali lavale Norra vaskpillikvintett NyNorsk, kelle esituses kõlavad maailmaesiettekandena Toivo Tulevi teos “nani mo nashi - there is nothing more” vaskpillikvintetile, kontratenorile ja elektroonikale ning Eesti esiettekandena Liis Viira teos "There are so many insects... / Tänavu suvel on väga palju putukaid" häälele ja viiele vaskpillimängijale.

Sarja „Kõrvaring” avakontserdil kõlab modernne klassika

Tallinna Kammerorkester alustab 9. novembril Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Suures saalis uue kontserdisarjaga „Kõrvaring“, mis toob publikuni Eestis harva esitatavad teosed. Sarja avakontserdil esinevad koos Tallinna Kammerorkestriga viiuldaja Hugo Ticciati ja tšellist Julian Arp.

Sarja “Heli ja Keel” hooaja avakontserdil tulevad ettekandele põliskeeltest inspireeritud elektroonilised heliteosed

Sarja “Heli ja Keel” hooaja 2019/2020 avakontsert keskendub soome-ugri põliskeeltest inspireeritud elektroonilisele nüüdismuusikale ja Uku Masingu loomingust ajendatud mõtisklustele keelest kui maailmavaatest. Kavas on põliskeeltest inspireeritud elektroonilised heliteosed Märt-Matis Lillelt, Malle Maltiselt, Maija Hynninenilt, Juuso Salonenilt, Tõnis Kaumannilt, heliinstallatsioonid Andrus Kallastult ja Malle Maltiselt ning uudisteosed Johanna Kivimägilt ja Otto Iivarilt.