Uudised

Collegium Musicale lõpetab aasta südamliku jõuluootuskontserdiga

Teise advendi pühapäeval, 6. detsembril kell 17 toimub Tallinna Jaani kirikus jõuluootuskontsert „Armastuse ülemlaul“. Kontserdil kõlavad armastatud helilooja Pärt Uusbergi koori- ja orkestriteosed. Tegemist on muusikalise rännakuga läbi õdusa talveõhtu ootusega millestki ülevast ja imelisest – jõuluootusega!

Metsasarv uutes kõrgustes: haruldasel kontserdil soleerivad esmakordselt neli eesti sarvemängijat

5. detsembril astuvad Pärnu Linnaorkestri ette solistina metsasarvemängijad Kreete Perandi, Mattias Vihmann, Jürnas Rähni ja Artur Reinpõld, kes soleerivad Robert Schumanni teoses, juhatab Kaspar Mänd. Lisaks on kavas ka Joseph Haydni, Leoš Janaceki ja Felix Mendelssohni looming.

Eesti Filharmoonia Kammerkooril ilmus uus album „Jõul“

Eesti Filharmoonia Kammerkoori poolt välja antud albumil kõlavad Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Tallinna Kammerorkestri ja Kadri Toomoja (orel) esituses Margo Kõlari looming ja klassikalised jõululaulud. Juhatab Tõnu Kaljuste.

Noppeid EMIKi muusikakalendrist alanud nädalaks (30. november – 6. detsember)

Pärnu Linnaorkestri ees soleerivad neli noort eesti metsasarvemängijat; Lossimuusika kontserdisarjas esineb kitarrimängija Kirill Ogorodnikov; kammerkoori Collegium Musicale jõuluootuskontsert Pärt Uusbergi muusikaga. Need ja teised sündmused alanud nädalaks EMIKi muusikasündmuste kalendrist.

Margo Kõlari „Pirita missa“ uus versioon tuleb esiettekandele Tallinna Jaani kirikus

Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester toovad kontserdil „Jõul“ 12. detsembril esmakordselt ettekandele Margo Kõlari eestikeelse „Pirita missa“ uue versiooni. Teos põhineb isa Vello Salo eestindatud missa ordinaariumi tekstidel.

Toimub Vello Jürna nimeline vokalistide konkurss

25.-29. novembrini toimub Väike-Maarja Muusikafestivali raames Vello Jürna nimeline vokalistide konkurss. Konkursil osaleb 32 noort lauljat, keda hindab žürii koosseisus Karmen Puis, Kalle Kanttila ja Toomas Kaldaru. Konkursivoorud toimuvad Tallinnas ja Väike-Maarjas ning on jälgitavad live-ülekannetena veebi vahendusel.

Noppeid EMIKi muusikakalendrist alanud nädalaks (23.–29. november)

Pianist Irina Zahharenkova astub üles soolokavaga Ludwig van Beethoveni loomingust; Urmas Sisaski sünnipäeva tähistatakse helilooja kahe uudisteose esiettekandega; algab II Virumaa Muusikafestival. Need ja teised sündmused alanud nädalaks EMIKi muusikasündmuste kalendrist.

Pärnu kontserdimaja tähistab sünnipäeva Urmas Sisaski juubelile pühendatud kontserdiga

28. novembril tähistab Pärnu kontserdimaja oma sünnipäeva Urmas Sisaski autorikontserdiga, kus tuleb esmaettekandele Tšellokontsert „Must auk M-87” op. 161 (2019) ja „Naage sümfoonia” op. 164 (2020).

Ansambli Vox Clamantise uus plaat Kreegi muusikaga kandideerib Edison Klassiek muusikaauhinnale

2020. aasta kevadel plaadifirma ECM alt ilmunud Vox Clamantise plaat “The Suspended Harp of Babel” on nomineeritud Hollandi muusikaauhinnale Edison Klassiek. Plaadil kõlavad Cyrillus Kreegi rahvakoraaliseaded ja Taaveti laulud ning nükkelharfi ja kandle esituses instrumentaalvahepalad.

Heliloojate Liit soovib peale 100. juubeliaastat avada Nüüdismuusika Keskuse

Eesti Heliloojate Liit on 4 aasta pärast ees ootava 100. juubeliaasta missiooniks võtnud Nüüdismuusika Keskuse rajamise, mille kohaselt 2025. aastaks on Tallinnas Eesti Nüüdismuusika Keskus, mis on tunnustatud koostöö- ja kompetentsikeskus eesti heliloojatele ja nende partneritele nii Eestis kui ka välismaal. Täna täitub ühel Eesti vanimatest loomeliitudest 96. tegutsemisaasta.