Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Tallinna Rahvusvaheline Noorteorkester esineb laupäeval Mustpeade Majas

  29.11.2017
  2. detsembril kell 19 tulevad Tallinnas Mustpeade Maja Valges Saalis ettekandele nelja helilooja teosed. Tallinna Rahvusvahelise Noorteorkestri kontserdi alguspunkti leiab oma kodust, selleks on kaks Eesti heliloojat: sellel aastal lahkunud Veljo Tormis, kellele kummardusena kõlab kõikidele eestlastele tuntud mängufilmi „Kevade“ süit ning Heino Elleri, kelle sünnist möödus sellel aastal 130 aastat ning kelle loomingust kõlab harva esitatav sümfooniline poeem „Varjus ja päikesepaistel“. Kontserdi teises pooles saab võimaluse särada noor pianist Anna Smirnova, kelle esituses kuuleb Viini klassiku Wolfgang Amadeus Mozarti klaverikontserti nr. 17 G-duur.

  Tallinna Rahvusvaheline Noorteorkester (TIYO) on valdavalt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengitest koosnev kollektiiv, mis asutati viis aastat tagasi EMTA toonase üliõpilase Alvaro Gómezi poolt. Kuna orkestri nimigi viitab rahvusvahelisusele, on orkestri eesmärk ning püüdlus tutvustada ja sulatada piire eri kultuuride ja esteetikate vahel üheskoos õppides ja kasvades.

  Kontserdi kavas on Veljo Tormise Süit filmist „Kevade süit“, Heino Elleri sümfooniline poeem „Varjus ja päikesepaistel“, Franz Schuberti „Avamäng Itaalia stiilis“ D-duur ja Mozarti Klaverikontsert nr. 17 G-duur. Kontserdi solist on Anna Smirnova (klaver), dirigent Imre Rohuväli.

  Pilet: 2/4 € Piletilevist ja tund enne algust kohapealt.

EMIKi muusikapood

CD 16 Raimond Valgre laulu akordionile
CD Rännakud
DVD Kratt
LP Contra aut pro?

Kõrvits, Tõnu
Puudutus, fagotile
Grigorjeva, Galina
Kaks psalmi, segakoorile
Tally, Mirjam
Soe elu jäämäe jalamil, klarnetile ja klaverile
Seppar, Evelin
Time and the Bell (Aeg ja kirikukell), segakoorile